Přejít na obsah

Zapadlá žárovka v natáčecím bixenonovém světlometu


Golfino

Doporučené příspěvky

Zdravím. Stala se mi taková nemilá věc. Měnil jsem potkávací žárovku na mém S2 a nešla mi patice lehce vytáhnout. Jak jsem zabral více tak jsem asi vychýlil ruku nahoru a patice v ruce a žárovka zapadla do paraboly. Chtěl jsem to vytáhnout ale žárovka zapadla až pod natáčení dálkových světel. Je nějaká možnost jak žárovku vytáhnout? Jedná se o LED žárovku tak že by se magnetem vytáhnout dala jen nevím vůbec jak se tam dostat.

Já bych jí tam i nechal jen nevím zda by časem nemohla poškodit natáčení dálkových světel kdyby se tam nějak pod tou natáčecí parabolou sekla.

Prostě ošemetná situace a gramlavé ruce. Nejraději bych si :kol-137:

Díky za rady Tom.

 

Přikládám foto světel. Tam kam ukazuje drát tak do té mezery mi zapadla ta žárovka.

post-4472-0-59105600-1454860137_thumb.jp

post-4472-0-48827400-1454860145_thumb.jp

Editováno: , autor: Golfino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nebudeš podle mě sám, kdo si vozí obrysovku v SII sebou  :kol-98: 

Neviděl bych to nikterak dramaticky , prostor pod parabolou je , nicméně jednoduše světlo vyndej nakloň a poklidně to vysyp ven ??!! nic jednodušího ani složitějšího tady jako řešení neexistuje  :kol-28:

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Môžeš teoreticky dat dole spodný kryt. 

Potom povoliť do polovice vnútorný pravy blatník, aby si sa dostal k dvom srobom nárazníka a jednej plastovej poistke. 

Potom uvoľniť nárazník  zboku, zdola a zhora. 

Poodtiahnut tu pravú stranu nárazníka a skúsiť odsrobovat svetlo. Drží na troch sroboch. 

Najmä jedna pri chladiči ti pôjde kvôli priestoru dosť zle. 

No a nakoniec nejako vytiahnuť svetlo cez odtiahnuty nárazník. 

Ušetríš si tým jedine to, že nebudeš musieť uvoľnit ľavý vnútorný blatník z soferovej strany. 

Nikdy som to takto nerobil. Vždy som dával nárazník komplet dole... Asi už 6x. :)

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podblatnik staci povolit alebo musi ist cely von respm daval si dole aj koleso alebo ho staci vytocit uplne dovnutra? Este by ma zaujimalo ci ten priestor pod natacacou castou kde je h3 ziarovka je prepojeny len s vnutornou castou svetla a teda jedina moznost je ju vysypat spat do svetla a von cez otvor na ziarovku h3 alebo je to prepojene aj s castou zadnou odkial menim ziarovky a vysypem to odtial? Napadlo ma ci by sa to nedalo odtial nejako so silnym magnetom vybrat popripade pouzit vysavac 

Editováno: , autor: Vlady25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď dáš dole koleso, tak povolíš podblatnik rýchlejšie. S kolesom sa musíš dostať k dvom vrutom za kolesom. Srobovak je príliš dlhý a zavadzia koleso. 

To svetlo je celé prepojené a zbytok z LEDky vysypes cez otvor odkiaľ dávaš žiarovku. Nemusíš to skúšať cez objímku.

Čo sa týka vysatia z vysávačom, tak to som neskúšal. Možno by to šlo, ale budeš mať taký podtlak. Magnet ti na hliník nebude fungovať. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes sa mi ju podarilo dostat von, samozrejme musel ist dole naraznik a svetlo som vybral trosku s nim pohrkal a ta mala mrcha ziarovka vypadla.....este treba dat nastavit nanovo svetlo a hotovo....otazka staci ked to dam.nastavit klasicky cez sruby alebo treba urobit aj to zakladne nastavenie cez vag?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nepootocil ale to svetlo nikdy nedas naspat presne tak ako bolo treba ho trosku prisposobit aby vsade pekne licovalo.....nemam problem ist to nastavit na regloskope skor ma zaujima ci je potreba aj zakladne nastavenie cez vag? To ma zmysel ked sa meni to cidlo naklon na naprave ci sa mylim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Odpadla mi baňka žárovky od patice v předním směrovém světle a spadla do světlometu.
Na vysavač jsem nasadil zrovna pokaženou pryžovou hadici od sprchy (kovový prstenec na konci jsem uřízl), kterou jsem na konci seřízl do mírného oblouku, aby kopírovala tvar baňky, strčil ji vnitřním otvorem dovnitř do světlometu, podtlakem zachytil a na druhý pokus baňku vytáhl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...