Přejít na obsah

Klepání přední nápravy


Devr

Doporučené příspěvky

Zdravím, prosím o radu, pořídil jsem holce Fábku l 1.2HTP 40kW 2006  najeto 128000 a vše je ok, až na to že při přejetí na nerovnostech něco klepe poměrně hlasitě na přední nápravě. Jakoby z prava i z leva. Po hladké silnici nic, ale nerovnosti, přejetí kolejí, kanál.

Co to může být?

Díky

Editováno: , autor: Devr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl sis pravidla fóra při registraci? Pokud ano, záměrně je porušuješ. Pokud ne, zaměř se na ně, než budeš něco hledat pro holku. Pravidla jsou závazné pro každého!

Příště hledej než budeš vytvářet téma.

 

 

http://forum.skodahome.cz/topic/126002-mirne-klepani-v-predni-naprave/?hl=klep%C3%A1n%C3%AD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Devr, mimochodem, v odkazovaným tématu není zmínka o kostech stabíku, které jsou velmi častým zdrojem klepání. Zkusit oddělat a projet, pokud klepání přestane, koupit nové a je klid (položka 7 z obrázku)

 

jinak velmi obsáhlé téma zde http://forum.skodahome.cz/topic/71-bouch%C3%A1ni-p%C5%99edn%C3%AD-n%C3%A1pravy/

post-3505-0-12384200-1455020860_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zdravím.Poradi někdo s problémem?Mám Fabii 1 1.2HTP.Pri jízdě mi něco začalo klepat jako by u levého kola.Po 10km to přestalo a byl klid 400km.Po této době (cca 2dny) to začalo znovu ale už trošku víc.To klepani začalo přecházet jako by do volantu.Za jízdy se trepe až skoro nejde udržet.Dela to v kuse asi 5km pak to na dalších 10km přestane a znovu začne.Nevi prosím někdo,co to může být?Samozřejmě servis navštívím.Ale rada by se šikla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odemkl následující téma
V 14. 12. 2022 na 18:35, FildaFerko123 napsal:

Zdravím.Poradi někdo s problémem?Mám Fabii 1 1.2HTP.Pri jízdě mi něco začalo klepat jako by u levého kola.Po 10km to přestalo a byl klid 400km.Po této době (cca 2dny) to začalo znovu ale už trošku víc.To klepani začalo přecházet jako by do volantu.Za jízdy se trepe až skoro nejde udržet.Dela to v kuse asi 5km pak to na dalších 10km přestane a znovu začne.Nevi prosím někdo,co to může být?Samozřejmě servis navštívím.Ale rada by se šikla. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,zakládám téma protože už si nevím rady. Začalo klepání na pravé straně přez nerovnosti.Zjistil jsem že je axiální ložisko ko ani se dobře netočilo. Provedl jsem výměnu ložisek i s uložením. Klepání se značně ztišilo ale stále tam bylo. Po ujetí cca 1000km se klepání projevilo postupem času o dost víc.....přez díry na silnici to byly strašné rány. Na zvedaku jsem ale nezjistil žádné závady silentbloky pevné......čepy kompletní vyměněné asi 3 měsíce zpět a stále pevné......uložení stabilizátoru pevné.....stabilizační tyčky nové...........na závadu jsem nepřišel a bouchani stále trvalo........koupil jsem tedy nové tlumiče...opět horní uložení s loziskem a nové pružiny,dorazy a ochranné manžety......postavil jsem nové tlumiče dal na vůz a klepání stále trvá......značně méně než před výměnou tlumičů ale stále je to tam slyšet.....koupil jsem ramena a silentbloky a vyměnil......a je to beze změn......stále něco klepe přez nerovnosti.......z pravé strany......I když vyndam stabilizační tyčky a provázkem chytím stabilizátor aby nepadnul dolů........teď jsem zkusil z druhé Fabie vyndat poloosu.....namontoval a je to pořád to samé.......jedu přez nerovnosti levou stranou a nic pravá strana....klepání......už fakt netuším tak zkusím jestli náhodu někdo neřešil něco takového.......protože je všechno nové a stejně klepe 😔

Editováno: , autor: Spectr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si ani nevšiml.....ale když to bouchalo hodně tak si myslím že ne to jsem s tím jel asi 60km a fakt to byly rány. Poprvé když jsem měnil horní uložení tak jsem brzdy sundany neměl to jsem nechal tehlice podepreny na autě........ale teď když jsem měnil tlumiče už jsem měl dole brzdič a tehlici na stole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě normálně přijde že se to rozděla.....ztichne to a postupem času se to začne zhoršovat........udělal sem uložení a takhle to bylo z lehka a pak to začalo čím dál víc.....teď taky dám tlumiče a je to mírnější pak když jezdím víc tak to začíná zas......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...