Přejít na obsah

spínané 12V - zapojení on-board kamery


compu

Doporučené příspěvky

Zdravím, neřešil někdo z Vás pevné zapojení on-board kamery? Kde vzít "klíčkem" spínaných 12V v interiéru? Zásuvka je napájena stále. Kameru bych rád zapojil tak, aby se při nastartování zapnula a s vypnutím motoru vypnula. V pojistkové skříní jsem naměřil spínaných 12V pouze na pojistce k zadnímu stěrači a parkovacích senzorech. Nebude problém, když to napojím na tuto pojistku? Není spínaných 12V někde nahoře ve vnitřním osvětlení, případné v ovládání panoramatické střechy?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

michal z: Já mám tuto: http://www.auto-kamera.cz/kamera-do-auta-recenze-test-autokamera/cel-tec-e07-tak-ma-vypadat-kamera-do-auta a jsem spokojený. Je HD, nemá ale GPS.

 

michal2009: trochu mám obavy co by na to řekli při servisní prohlídce nebo spíše při nějakém maléru s autem. Je to jen přece zásah do pojistkové skříňky, ale zřejmě to bude jediná cesta. Nahoře ve spínačích vnitřního osvětlení jsem to ale ještě nevyzkoušel.

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupil jsem kameru DOD LS360w - na pripojeni jsem koupil pojistkove pouzdro s odbockou. Vypada to ze to napojim na pojistku zadniho sterace, levym sloupkem nahoru, ale potreboval bych ji na pravou stranu vedle zrcatka - nevite jak sundat kryt senzoru a kamery za zrcatkem? staci jen vycvaknout?

Editováno: , autor: compu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes provedl montáž. Pojistkové pouzdro s odbočkou se na pozici jištění zadního stěrače nevešlo tak jsem ho vyvedl stranou. V případě servisu apod. lze vše jednoduše odpojit a vsadit původní pojistku. Není to sice profesionální práce - ale když to porovnám s montáží skrytého nabíjení mobilního telefonu v autorizovaném servisu na mém dřívejším Superbu II, kde zasunuli drát pouze pod pojistku to snad nebude nejhorší :-)

post-61137-0-64620100-1455283996_thumb.j

post-61137-0-61858800-1455284004_thumb.j

post-61137-0-32711100-1455284014_thumb.j

Editováno: , autor: compu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám Truecam A7s napojenou na zásuvku v kufru. Kabel má dostatečnou délku a je schovanej za polstrovanim, tj není vidět. Zásuvka je nonstop pod proudem, ale kamera má pohybové čidlo, takže nonstop nejede. Jen když je před ní pohyb. Kameru nevyndavam a že by to mělo vliv na autobaterii taky nepozoruji. Tuším že stand by mód u kamery toho moc nesezere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo bol som to pozriet, ja mam Cowon AW1 a rovnako, nenahravala stale ale boli tam videa z pohybu. Len neviem ako sa kamera prepina do toho rezimu, asi to nejako sama rozpozna. Do kufra to musim vyskusat, netvarilo sa to. Vediet to od zrkadla pod strop k A stlpiku spolujazdca, pod palubku a pod plast stredoveho tunelu a tam to vykylukne von a do zasuvky. Este kus kablu aj zostal, teoreticky by to mozno slo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nahoře pod plastovým krytem kamery a dešťového senzoru by mělo být spínaných 12 V a ukostření. Stačilo by udělat odbočku, snížit napětí na 5V a dovést přímo ke kameře na straně spolujezdce. Je tam místo i na případnou pojistku.

Je možné natáhnout  napětí z pojistkové skříňky např. pomocí http://www.excam.cz/kamery/katalog/power-line

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Golf má takovou vychytávku, že pojistka 40 má 3 vstupy a podle toho, do kterých 2 ji zapojíte, se zásuvka při vypnutí motoru buď vypíná nebo nevypíná, takže si chování zásuvky může jednoduše nastavit každý soudruh podle libosti. V SIII je sice pojistka 40 na stejném místě a má také možnost přepojení do volného pinu pod pojistkou, ale v pinu není kontakt, je to jen prázdná díra v plastu. Přitom pojistkový panel je min. tvarově totožný. To nechápu, proč to nedělají koncernově stejně, osadit díru v plastu kovovým kontaktem a na ten dát kus drátu stojí pár halířů. Při troše snahy by to šlo dorobit, ale musel by ven celý pojistkový panel. Do toho nejdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
V 12. 2. 2016 na 14:34, compu napsal:

Tak jsem dnes provedl montáž. Pojistkové pouzdro s odbočkou se na pozici jištění zadního stěrače nevešlo tak jsem ho vyvedl stranou. V případě servisu apod. lze vše jednoduše odpojit a vsadit původní pojistku. Není to sice profesionální práce - ale když to porovnám s montáží skrytého nabíjení mobilního telefonu v autorizovaném servisu na mém dřívejším Superbu II, kde zasunuli drát pouze pod pojistku to snad nebude nejhorší :-)

post-61137-0-64620100-1455283996_thumb.j

post-61137-0-61858800-1455284004_thumb.j

post-61137-0-32711100-1455284014_thumb.j

 

A kudy jsi vedl kabel kolem stropu? takto?

 

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte

Dlho som rozmýšľal akú kameru si vybrať. Šlo mi hlavne o kvalitu a samozrejme aj dizajn. Aby mi neprekážala vo výhľade a aj nešpatila interiér...

Nakoniec som si vybral, cez víkend zapojil a všetko funguje ako ma.

 

Kamera... 

https://www.mio.com/cs_cz/mivue-j85

 

A k nej som dokupil túto krabicku...

https://www.mall.sk/doplnky-foto/mio-smartbox

 

Kabel som ťahal popod plasty okolo spetneho zrkadla, popod čalúnenie, pod A stlpikom až k poistkam.Pomáhal som si tými plastovými páčkami na demontáž interiéru (foto) 

 

Zapojenie... 

Čierny kábel kostra - pod skrutku

Stály prúd (žltý kábel) POISTKA č. 40- 12V zásuvka. 

Prúd po "naštartovaní" (červený kábel) POISTKA č. 47-zadný stierač. 

 

To amatérske zapojenie kablikov pod poistky budem mat len do doby, keď mi doručia origo adaptéry na poistky (ako na foto) Zatiaľ len takto.

 

Dúfam, že tento stručný návod niekomu pomôže... 

 

 

 

IMG_20191124_131616.jpg

IMG_20191124_131248.jpg

IMG_20191124_131525.jpg

IMG_20191125_160600.jpg

IMG_20191125_160512.jpg

IMG_20191124_131442.jpg

IMG_20191125_160543.jpg

IMG_20191124_131451.jpg

IMG_20191124_131127.jpg

IMG_20191122_101410.jpg

-1602377109669398295.jpg

IMG_20191124_232120.jpg

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nebudem demontovať poistkovu skrinku, aby som napojil p.....u kameru

Ale ukáž ako to máš napojené Ty :-) 

Ak ju vôbec máš... 

PS: mohol si tu dat návod Ty ako zapojiť kameru

A nie komentovať co je zle, až potom ak to už niekto spraví... 

Po vojne je každý generátor :-) 

 

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha... 

Ty máš O3

Princíp môže byť rovnaký, len pod akú poistku to zapojiť rovnaký byť nemusí... 

Ja som nepotreboval nejaký zdroj na 5V

Ja mam tu krabičku na to, aby bolo vozidlo monitorovane aj po opustení vozidla

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...