Přejít na obsah

spínané 12V - zapojení on-board kamery


compu

Doporučené příspěvky

Na jakou pozici kameru zapojíš, tak to si určíš sám. Můžeš zvolit například zadní stěrač, denní svícení, přední stěrače, dešťový senzor nebo zpětnou kameru. Prostě pozici, která je po zapnutí zapalovaní aktivní.

Obsáhlých témat je tu napříč sekcemi hned několik. Dokonce i s fotkami z montáží. Stačí “vyjít” ze sekce SIII a trochu se porozhlídnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Mne to jeden elektrikár robil zo stropného krytu  stropných svetiel. Akurát viem že na to zháňal nejaký modul aby sa kamera zapinala a vypinala zarovno zo zapaľovaním 

Typ kamery :SJCAM sj5000X Elite . V tejto cenovej relácii asi Top. Skúšal som aj drahšie ale boli min. o polovicu drahšie a kvalitou záznamu tragedia

Editováno: , autor: wagrant
Editacia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na OIII je napětí na čidlu deště pořád. Pochybuji, že SIII to má jinak. I kdyby, je to prasárna. Lepší je natáhnout pro kameru napětí sólo z pojistkové skříně. Jestli to dělá nějaká autoelektrikář jinak, je to diletant a dobytek. Nic bych si u něj dělat nenechal.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak teď su z toho jelen úplně. Z kamery vedou tři vodiče. Kostra je jasná a nemusíme řešit, půjde pod šroub. Jeden vodič je na stálé napětí a druhý na spínané. U obou vodičů je zakončení ve tvaru pojistky, tzn. dva železné kontakty jednoho vodiče. Velikost zakončení by měla být shodná s těmi malými pojistkami, tzn. 5-10A. Na vodičích od kamery jsou podlouhlé pojistky, takže můžou do zdířky bez dalších operací. Teď ale vůbec nerozumím kam je to vyznačení myšleno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tady ale nikde nezaznelo, netusim co je na tve kamere. Moje kamera se zapina a vypina privedenim napajeni ze zdroje 5v a k nemu vedou 2 draty. 

Do drzaku pojistek se standardne pripojuji vodice z druhe strany, nakrimpuje se konektor a zastrci do drzaku.  

Editováno: , autor: Stanson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdyt pisu, ze jsou tri vodice :-) Je tady totiz nekolik pristupu podle toho, kolik je vodicu, jake maji zakonceni a na cem to maji lidi napojene. Ten posledni vcerejsi prispevek je z tveho auta? Jak vypada pozice pod tim kabelem, taky tam trci jenom jeden kontakt, jak to mam ja ve volnych pozicich?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hotovo, dekuju za nakopnuti. Az ted mne doslo, jskou pitomost jsem resil.

 

Prvni vec je, ze u nekterych neobsazenych pojistek je jeden kontakt a to staci. U beznych pozic jde zadem z pojistkoveho boxu ke spotrebici. Na to je potreba druhy kontakt a pojistka je jen spojem v serii. Jenze spotrebic je kamera a tak drat pri danem zapojeni jde predem. Kdyby tam byl druhy kontakt, nebylo by to zadouci.

 

Na vodici uz pojistka je, staci tedy koncovku ve tvaru pojistky zapojit a hotovo. Automatickou prevodovku jsem podeziral, ze bude spinana, ale metodou pokus-omyl se ukazalo, ze neni. Spinany privod tedy jde od zadniho sterace. Kupodivu totiz zakonceni v podobe male pojistky drzi i ve vetsi zdirce, coz je dobre, protoze malych osazenych se stalym napetim bych vic uz asi moc nenasel. A hlavne takle to nemusim resit :-)

 

Ve vysledku tedy zapojeni bez jakychkoli uprav. 

 

A dodatek, nektere pozice osazene skutecne nejsou vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention]capo [/mention]

Pozice zadního stěrače, předních stěračů, zadní kamery nebo např. denního svícení. Prostě jakákoliv položka výbavy, která je funkční až po zapnutí zapalování.

Takže stáhnout manuál k vozu a v sekci pojistky najít pozice, na kterých jsou osazeny prvky zmíněné výbavy.

Nevím jak na B8, ale u Škody je zapalovač pod neustálým napětím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to taky na zadní stěrač, ale nenapadá někoho z vád pojistka, která je pod napětím po odemčení auta? Rád bych, aby kamera běžela vždy, když je odemčené auto, nejen až po nastartování. Respektive, aby se kamera nevypnula po vypnutí motoru, ale nejlépe až se zamčením auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Delphin napsal:

Mám to taky na zadní stěrač, ale nenapadá někoho z vád pojistka, která je pod napětím po odemčení auta? Rád bych, aby kamera běžela vždy, když je odemčené auto, nejen až po nastartování. Respektive, aby se kamera nevypnula po vypnutí motoru, ale nejlépe až se zamčením auta.

Používám toto.  Nahrávám i když je vypnuté zapalování:

https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-viofo-gitup-autokameram/vylepseny-3-wire-mini-usb-hard-wire-kit-kompatibilni-s-a129-a129-duo/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...