Přejít na obsah

spínané 12V - zapojení on-board kamery


compu

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Inštaloval som dnes (vlastne už včera) palubnú kameru, a napriek tomu, že nemám zadný stierač a v pozícií č. 47 nie je poistka, je tam kontakt ktorý funguje rovnako ako v prípade áut so stieračom. To len pre prípad, že by to niekto riešil a mal tiež liftback bez zadného stierača.
Najviac som sa zapotil asi s demontážou krytu A-stĺpika, a potom aj trochu s jeho vrátením na správnu pozíciu, nakoľko najprv som to zacvakol asi o centimeter nižšie.
Ďalej ma dosť prekvapilo, že umiestnenie kamery na pravú stranu za spätné zrkadlo je už veľmi nízko, takže som ju nakoniec dal vyššie. Nakoľko moja kamera (Viofo A139 Pro) je navrhnutá skôr pre autá s pravostranným riadením (objektív je na pravej strane tela kamery), tak musela ísť viac doprava od stredovej osy vozidla, nakoľko v hornaej časti ostrovček s dažďovým senzorom a vlastnou kamerou auta širší. Ešte ma čaká montáž zadnej kamery. 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přeji pevné nervy se zadní kamerou. Pokud to budeš protahovat skrz husí krk na pátých dveřích, tak místo je pouze v pravém (sedan se zadním stěračem, ostřikovačem a couvací kamerou). A největší opruz je navléknout husí krk zpět na ty plastové bazmeky co ho drží. Když jsem to dělal na Octávě I tak ty plasty drží a nehnou se, ale u Superbu jsou pohyblivé a ochotně zalezou dovnitř při pokusu navléknout husí krk. Takže jsem to řešil, že jsem tenkými šroubováky nadzvednul západky co je drží, vytáhl ven, navlékl husí krk a slavnostně zacvakl zpět. Zábava na celé odpoledne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vďaka za info. Budem to robiť niekedy u kamaráta vo dvore, keď už bude pekné počasie. Plánoval som ísť pravou stranou, mám tiež liftback a okrem stieračov mám všetko ako ty + elektrické zdvíhanie 5. dverí. Asi to nebude na 5 minút robota, ale nejako to určite dám(e). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 4. 1. 2020 na 21:38, Clerfayt napsal:

No problem,

 

můj návod tu dávno je. Jen s tím. že na OIII, ale princip bude stejný.

 

Napojené to mám samozřejmně jak píšu, abych se nemusel za montáž stydět i s použitím origo VW zdroje na 5V

Ahoj, 

Jsem tu nový, a zrovna se chystám taky zapojit palubní kameru do pojistkovky. Píšeš že tu máš návod, mohl bych tě o něj poprosit? Nebo kde ho najdu?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...