Přejít na obsah

Front Assist


KarelM

Doporučené příspěvky

Možná by neškodilo vyměnit si i zkušenosti s funkčností systému Front Assist. Celkem plodná diskuse je i v sekci k OIII http://forum.skodahome.cz/topic/125043-front-assistant/, u SIII to bude zřejmě obdobné. Zasáhnul vám už někdy do řízení a přibrzdil vám auto obdobně jako je to v instruktážním videu ve 42 s? Nemyslím teď se spuštěným ACC, ale třeba i samostatně. 

  Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Octavia_5E/11-2013/Manual/Octavia/online/images/B5E-0248

 

Varování viz. obrázek A, vídám poměrně často, když někoho dojedu, nebo se v koloně mezi vozy zmenší vzdálenost. Občas slyším a cítím, že se systém připravuje a natlakuje si brzdy, kdyby bylo potřeba. (pod palubkou cvaká nějaké relé)

 

Varování viz. obrázek B, jsem zatím zažil dvakrát. Minimálně jednou by systém určitě nestačil sám zabrzdit.  

 

V každém případě to je jen a pouze podpůrný systém. Určitě na něj nelze spoléhat.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ls8bZC3qnog

jak říkám, radši nespoléhat :-)

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obrázek A jsem taky viděl párkrát, je zajímavé, že se objeví dost pozdě před dojížděním k vozidlu přede mnou, přibrzdím, zvětším vzdálenost a obrázek tam pořád "visí", asi je systém pořád v pohotovosti. Obrázek B jsem ještě neviděl a vůbec bych na systém nespoléhal, nevím jestli funguje tak, jako v tom videu. Párkrát jsem už byl v podobné situaci a vždy jsem musel použít brzdy, Front Asistent mlčel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vystrah v style zobrazenia cerveneho nebezpecenstva som uz registroval vela,tak isto v meste v kolone,kde som sa na chvilu otocil na spolujazdca,alebo som cumel do phonu na sms a predo mnou auto zabrzdilo a ja som nereagoval,auto samo a riade vyrazne zabrzdilo.Dokona som raz brzdil a zdalo sa to systemu auta  nedostatocne a asi by som to aj nedobrzdil,prepadol sa mi pedal uplne hlboko a auto s brutalnou razanciu dobrzdilo.Trochu sok,ale ten system je ozaj dobry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tištěné verzi Návodu k obsluze "Infotainment Amundsen a Bolero" jsem v kapitole Asistenční systémy/Front Assist/Předběžné varování našel možnosti voleb: Časné/Střední/Pozdní. Jinými slovy je to nastavení citlivosti Předběžného varování Front Assistu.

V infotainmentu vozidla však tyto nabídky nemám. Jen vypnuto nebo zapnuto. Máte to stejně? Pořád se mi zdá, že mi to na vozidle reaguje pozdě nebo vůbec, zdaleka ne tak, jak to popisoval Patrik1971 ad. Na doplnění: ACC mám.

 

Pokud to v tom infotainmentu skutečně není, dala by se zvýšit citlivost přes kódování? 

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, každopádně jste mě všichni překvapili, že to není tak ideální :((( Já se těšil na to, jak pojedu v zácpě po jižní spojce, dám nohy na podlahu. lehce budu přidržovat volant a ono mě to celou zácpou proveze. Takže tohle nefunguje? nebo jsem to špatně pochopil? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přitom oba systémy využívají stejný sensor - čelní radar. ACC skutečně většinou funguje bez výhrad, na FA se nedá spoléhat (je to skutečně systém, který může odvrátit střet nebo zmírnit jeho následky), ale co tak čtu diskuse i na zahraničních webech, ty výhrady k FA jsou všude stejné.

Jen mne skutečně překvapuje, že původně konstruktéři zapracovali do Infotainmentu možnost nastavit si citlivost Předběžného varování (viz text v Návodu k infotainmentu). Z nějakých příčin to nakonec v reálu není. Stálo by za to podívat se, zda se citlivost nedá zvýšit přes kódování, adaptaci apod. - jak jsem už psal výše.

ferda25: myslíš si, že taková možnost tam je ? 

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vidět i na tom videu, co jsem sem dal. V reálném provozu by většina aut skončila pomerne silnou havárii.

Ale zrovna nedavno jsem cetl vysvetleni proc tomu tak je:

http://www.autorevue.cz/?mobiredir=0&article=33184

Ale jak rikam, na tom videu pri realnych testech je videt, ze to vic nefunguje, nez funguje. Takze na to urcite nespoléhat!

.

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bladík: Jinými slovy máš v infotainmentu možnost tohoto nastavení?

Předběžné varování - aktivace/deaktivace a nastavení úrovně odstupu, při které dojde k varování

■ Časný - delší odstup
■ Střední - střední odstup
■ Pozdní - krátký odstup
■ Vyp - deaktivace varování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...