Přejít na obsah

Front Assist


KarelM

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Dik za tip. Vosk mam, skusim cez vikend namazat. Vo februari idem na lyzovacku, dam potom info ako to fungovalo.

 

Radar som navoskoval, snezilo malo vacsinou prsalo. Zatial neovere v praxi, mozno nabuduce. 

Editováno: , autor: robon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Idem po dialnici za vozidlom FA a ACC nastaveny, vsetko je v poriadku pokial vozidlo predo mnou nezacne brzdit a odbocovat z dialnice. FA a ACC na mojom vozidla stale brzdi a spomaluje vozidlo aj ked vozidlo co bolo predo mnou v odbocovacom pruhu, ktory je subezny s pravym jzdnym pruhom.

Ak za mnou nie je nikto nic sa nestane, ak je za mnou "lepič" alebo TIR-ák zoznámime sa....

 

Vysledok sledovania "prace" systemov FA+ACC po cca 800 km na dialnici.

Ak je vozidlo predo mnou a (system ho ma v "oku") odbocuje z dialnice, kde je odbocovaci pruh subezny s pravym pruhom vozidlo spomali automaticky. Ak je odbocovaci pruh z dialnice "klasicky slimak" system ho v oku nema vozidlo pokracuje v jazde bez zmeny rychlosti. Pri jazde v pravom pruhu ked je rychlost vozidla vyssia ako rychlost vozidla v lavom/strednom pruhu vozidlo spomaluje.

Editováno: , autor: robon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Lukas_86 napsal:

Ono možná stačilo trošku hledat a nezakládat hned nové vlákno, správci jsou na to hákliví. Pak aby se tu člověk vyznal, když se jedna a ta samá věc řeší ve více vláknech :wacko:

 

https://forum.skodahome.cz/topic/134809-front-assist/?page=2

V jednom vlakne sa pise o konstrukcnych vadach, ktore maju za nasledok nefunkcnost systemu.

V druhom vlakne sa pise o funkcnosti systemu a "muchach".

Ano mali by byt obe vlakna v jednej sekcii "Asistencne systemy"!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje mi to obdobně, pokud se ale vozidlo dostane do vedlejšího pruhu resp. z dosahu radaru, začne můj vůz opět zrychlovat. Pokud Tě to trápí, dej si v servise zkalibrovat radar - občas se stane, že držák, ve kterém je radar uchycen se trochu pohne a pak to může tímto způsobem fungovat. Mě se to stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/1/2019 at 2:56 PM, robon said:

Idem po dialnici za vozidlom FA a ACC nastaveny, vsetko je v poriadku pokial vozidlo predo mnou nezacne brzdit a odbocovat z dialnice. FA a ACC na mojom vozidla stale brzdi a spomaluje vozidlo aj ked vozidlo co bolo predo mnou v odbocovacom pruhu, ktory je subezny s pravym jzdnym pruhom.

Ak za mnou nie je nikto nic sa nestane, ak je za mnou "lepič" alebo TIR-ák zoznámime sa....

Taky to občas řeším, ale co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Petran napsal:

Taky to občas řeším, ale co s tím?

Riesim to preventivne s nohou na plynovom pedali, resp. to na chvilku vypnem. Vozidlo to robilo od vyroby, po vymene celneho skla (kalibrovali vsetko co museli demontovat) som to zatial nemal cas "bezpecne testovat". Mozno tento mesiac..., dam vediet co s tym je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Dnes mi soft v ŘJ13 přehráli z verze ACC BOSCH MQB H04 0192  na ACC BOSCH MQB H04 0196.  Měl jsem v registru uloženy chybové hlášky, navíc to hlásilo falešné varování.  Na novém softu najeto už 300 km, prozatím bez  problémů, registr chyb v ŘJ čistý.

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dd, 

 

S3, TSI 162 kW, L&K, nastaveno FA vcasne varovani, ACC dve ty bile cary od vozu, uvedeni do provozu 08/2017. Najeto pres 17K km. 

 

FA testuji neustale az na hranu pouzitelnosti zejmena ve meste. Porad v nem nemam jistotu. Nekdy varuje vcasne tak jak by reagoval muj mozek a nohy. Ale vetsinou zacne vystrazne svitit a pipat az jsem skoro v kufru vozu prede mnou. Netusim, kdy by teda zacal sam brzdit a zastavil. Kdyz huste snezi, systemy FA a ACC se odstavi a nefunguji. Nevim, jak to souvisi, ale zejmena vozy na horizontu nebo v kopci (jedu vzdy do kopce) FA vuz prede mnou nevidi a ani nevaruje. Pokud bych neslapl na brzdu nabouram. 

 

ACC na me pusobi neurvale. Nekde jsem to tady cetl, ze to jde dokodovat. Aby nezacinalo hned tvrde brzdit, ale sundalo jakoby nohu z plynu a pak zacalo brzdit. Situace 130 km/h na dalnici, pred vami stojici kolona nebo pomalejsi auto nebo se do cesty zaradi pomalejsi vuz. ACC z udrzovane rychlosti zacne okamzite brzdit, vetsinou se mi zvedne tep :) Hrozne me drasa nervy pokud vuz udrzuje rychlost podle vozu prede mnou, ten odboci normalne do jineho pruhu a ACC muj vuz nahle skoro zastavi a pak zacne opet akcelerovat do pozadovane rychlosti. Velmi neprijemne pro me i pro vozy za mnou (!) 

 

Krcni pater ridice i spolujezdce trpi pri kombinaci aktivni Start/Stop, aktivni AutoHold, s nebo bez ACC. Dobrzdovani az do zastaveni, rozjezdy naprosta katastrofa. Skubne vzdy, hlava mlati do operky. Takhle si komfort urcite nepredstavuji. Opet lze asi nakodovat. Jinak deaktivovat Start/Stop, deaktivovat AutoHold a je to snesitelne. 

 

Tot postrehy z provozu. 

 

 

mrx. 

 

 

Editováno: , autor: mrx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FA nemá brzdit za řidiče, FA na zmírnit následky nehody, tedy reaguje až na samé hraně toho co je možné ubrzdit... A že nevidí auta na horizontu při jízdě to kopce je snad jasné z podstaty fungování systému (resp. záleží na velikosti zlomu, toto by mělo nastávat jen u docela prudkých zlomu kdy radar auto nevidí, řidič na oči výše a ten auto na horizontu vidí).

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ACC u S3 MR2018 ma pouze Normal, Eco a Sport. Pokud chce nekdo netrhany pozitek z jizdy pri akceleraci i brzdeni, je treba pouzivat Eco. Bohuzel zrychlovani je velice pozvolne a vozy / ridici za mnou musi byt hodne nazlobeni. Na dalnici v levem pruhu dost problem. 

 

 

mrx. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...