Přejít na obsah

Android auto + Mirrorlink podporovaná zařízení


Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Sony Xperia Z5 Compact som skúšal (marshmallow 6.0), Mirrorlink fungoval bez problémov, i keď sa mi podarilo spojiť až na 2. pokus. Skúšal som pár základných aplikácií z telefónu, fungovali aj tie ktoré neboli označené ako podporované, takže myslím, že super. Cez ML ide ovládať celý telefón, iked sú reakcie trošičku pomalšie, dá sa to prežiť. Sygic išiel v pohode. Celkový prenos obrazu nie je úplne plynulý takže z prehrávania videí som nadšený nebol. Ale zatiaľ som s funkciou spokojný.

 

EDIT: Android Auto sa mi podarilo po dlhšej dobe konečne spojazdniť, problém bol v telefóne a nedostupnosti aplikácie android auto v krajine Slovensko (aspoň tak mi to hlási v obchode). Takže po stiahnutí a nainštalovaní aplikácie manuálne android auto fičí parádne, škoda len, že Google Mapy strácajú signál gps, každých 200-300m sa auto na obrazovke zasekne a po pár sekundách skočí o ďalších 150m ďalej (v závislosti od rýchlosti), teda totálne nepoužiteľné. 

Editováno: , autor: Helmic-Svk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dnes se mi podařilo konečně donutit škodovku k aktualizaci softwaru v rádiu. Po tomto se mi v informacích objevila i verze mirrorlink. Jde teď nějak zjistit jestli tam mám mirrorlink nebo alespoň android auto? Nebo lze dokonce bez zkoušení něco takového potvrdit?

cb8d693c2f3337f784ec4e4c7a376cbc.jpgdd71382533447cf4d34639d0627c5bc2.jpg

Odesláno z mého SM-G903F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky jsem měl před aktualizaci jen toto info. Ve skodovce mi říkali, že mám štěstí, že tato aktualizace vyšla asi před týdnem. No aspoň mi to dává naději, že časem půjde Smartlink dodělat časem zdarma. Teď to stojí cca 5500. To nedám

Odesláno z mého SM-G903F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podľa fotiek máš rovnakú verziu softwaru aj media kodeku ako ja a ja mam 4mesačné auto, pochybujem že to vyšlo týždeň dozadu, iked na update portály je písané že na jún bola plánovaná aktualizácia, no ked hodim vinko tak nič pre mňa nenajde :D

Editováno: , autor: Helmic-Svk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zkušenosti s infotainmentem Škoda

Fabii III s Bolerem s funkcí SmartLink mám necelé 2 měsíce. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem měl mobil Honor 6, který nepodporuje MirrorLink (ML), jsem nainstaloval app AndroidAuto (AA, ze stránek http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto, protože funkce AA není v česku zatím podporována a na Google play ji nenaleznete). První zkušenosti byly rozporuplné pro značné  potíže s konektivitou, mobil se připojil pouze po příchodu do vozu a v pohodě bylo možné používat všechny app AA (nejvíce jsem využíval navigaci Mapy Google), po přerušení konektivity, např. během zastávky auta,  snaha o opětovné připojení byla takřka nemožná. Zajímavé je, že druhý den po příchodu do auta byla konektivita bez problému navázána, a pokud nedošlo k odpojení telefonu vše fungovalo (úplně stejné problémy s konektivitou byly i u připojení android tabletu, při prvním připojení fungoval, po přerušení konektivity již s obnovením byly problémy) …

Zakoupil jsem telefon LG G4 (je certifikován pro ML a je nyní k dostání nový v distribuci EU za cenu něco málo přes 9 tis.Kč). Vzhledem ke skutečnosti, že jsem měl zálohu původního telefonu na cloudu Google došlo k obnovení nového telefonu v původní konfiguraci, tedy došlo k instalaci i app AA.  Po připojení telefonu k vozu a potvrzení konektivity s ML v telefonu, bylo možné přepínáním výběru v Boleru ve SmartLink buď používat MirrorLink nebo Android auto. Takto bez problému to fungovalo asi týden, pak se automaticky po připojení telefonu, i opakovaném, aktivuje AA. Pro použití funkce ML je nezbytné blokovat app AA,  nebo resetovat telefon i Bolero, někdy k připojení v ML dojde, ale zpravidla je AA rychlejší. K odinstalaci AA v telefonu jsem však zatím nepřistoupil, neboť jsem ocenil, i přes strohou grafiku map, některé výhody navigace Google,  zejména rychlé a spolehlivé zadávání navigačního cíle hlasem…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
před 9 hodinami, JUICE. napsal:

Funguje vám ještě AA? V telefonu to po mě chce neustále aktualizaci kterou nejde provést kvůli nepodporující zemi.

Funguje a jak jsem popsal v příspěvku alias Fanry, a musím konstatovat, že spolehlivě. Po aktualizaci OS v telefonu na Android 6, opět vše funguje  jak má, můžu si vybrat jak ML, tak AA. Spíše používám AA, neboť se spouští samo a rychle, používám hlavně navigaci, kde cíle zadávám hlasem. Aktualizaci AA nelze provést na českém Google play, ale je nutné stáhnout si některou s posledních verzí AA na uvedeném linku. Já mám nainstalovánu 64 bit aplikaci, telefon má 64 bit systém. Vše jsem vyzkoušel při cestě do Frankfurtu n/M kam jsem jel na AA, ale při zastávce na jídlo a odpojení telefonu mi přestala fungovat mobilní data (mapy fungovaly off line, ale neměly údaje z internetu). Přepl jsem na ML a dojel na Sygic. Aby vše fungovalo musí být telefon kompatibilní dle seznamu zveřejněném Škodou auto...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, blahyk napsal:

Co přesně chce aktualizaci?
Stačí mít aktualizované všechny google aplikace a k ním vždy poslední dostupnou verzi AA z apkmirror.

AA po mě chce aktualizaci při spuštění, teď po přechodu na android 6 jsem to zatím nezkoušel tak uvidím, zkusím aji ty aktualizace všeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AA chce aktualizovat pravdepodobne ruzne sub komponenty, ktere potrebuje pro provoz... jako napr Google Play Music, Google Connectivity, ...

Nechat udelat aktualizace a pak to pojede.

 

Pokud nema nainstalovane AA pres Play Store, tak se ti aplikace jako takova aktualizovat nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, 

mám 2 telefony:

- Sony Xperia S, LT26i (4.1)

Sony Xperia E2105 (4.4.4)

Bohužel ani jeden není podporován díky verzi androidu pro Andorid auto. S telefony jsem spokojený a nerad bych je měnil . Tak se ptám jestli bude fungovat aspoň jeden z telefonů na MirorLink a nechat si ho do Bolera dodělat nebo rovnou koupit telefon s A5.0... Má někdo vyzkoušený MirorLink s androidy těchto verzí ? 

Díky za rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...