Přejít na obsah

Android auto + Mirrorlink podporovaná zařízení


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Petr AMF napsal:

Ahoj, přečetl jsem všechny příspěvky. Po připojení telefonu se zobrazí toto. Fabka nová rádio swing +. Nevíte někdo? Telefon s 5 a s 7 nejde.

IMG-8fd3516db15dd4c9da74d50418a871dc-V.jpg

 

Ahoj, možná teď budu psát nesmysl, ale zkusím ti poradit. F3 ještě nemám doma, ale při testovací jízdě jsem si chtěl vyzkoušet i AA a vyhodilo mi to stejnou chybu jako tobě. Prodejce hned věděl, co s tím. V mém případě jsem neměl spárovaný telefon s autem přes bluetooth a jen připojený kabel k telefonu. Spároval jsem, vypnul apku, znova ji zapnul a vše už fičelo, jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obcas se to hotl stava:) Me treba nejcasteji, pokud ruzne prepinam AA a mirror link ci pripojuji a odpojuji telefon. mezi pojizdkami. Presnou pricinu jsem taky jeste nenasel. Nekdy pomuze. vse vypnout zapnout apod. Proste takova heurestika. Vcera to tam bylo treba az po odpojeni kabelu, kdyz jsem to jen tak v vytahl a nevypnul.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa zdalo to nové rozhranie plynulejšie, možno aj preto, že rovno sa mi zapínala hudba a waze, čiže som nemusel vôbec do rádia klikať. Avšak častejšie sa mi resetovalo rádio, snáď každý tretí deň, čo so starým vzhľadom sa mi nestalo nikdy. Od minulej soboty však mám opäť iba starý vzhľad, ten nový mi zablokovali.. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novinky ve vzhledu Google Map v Android Auto:

https://www.svetandroida.cz/google-mapy-android-auto/

 

Před 2 léty možná déle jsem psal na podporu Sygicu návrh na to, aby zajistili podporu klasického Sygicu pro Mirrorlink a hlavně AA. A podpora Mirrorlink je tady, ale za peníze, konkrétně příplatek 40EUR pro stávající uživatele.

https://help.sygic.com/cz/sygic-gps-navigation-for-android/add-on-features/mirrorlink-connectivity

 

Pro mne k ničemu, jelikož

1. je to moc peněz, cena je vyšší než za kolik jsem kdysi koupil celý Sygic is pluginy.

2. můj telefon Samsung S7 se k Mirrorlinku nepřipojí ani za nic přestože je certifikovaný

3. AA funguje dobře a navigace GM i Waze jsou lepší než Sygic. 

 

Ale někomu se to třeba bude hodit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, S7 by nemal byť problém, pes bude zakopaný niekde inde. Mne na začiatku fungoval ML na S8+, ale keď som potom x mesiacov používal iba AA a chcel som potom opäť skúsiť ML, ani za boha som sa nevedel k nemu preklikať. Furt po pripojení k autu automaticky ťahalo AA, aj keď sa v nastaveniach nastavila priorita ML.

 

Najbližšie to asi budem riešiť, keď padne cena mirrorlink pluginu do Sygica na nejakých 10€.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, včera na mne vyskočilo info, že je dostupný MirrorLink i v ve standardním Sygicu jako modul. Řekl jsem si hurá! Ale když jsem viděl, že by mě to stálo 1100 Kč, i když mám už mapy zaplacený, no tak to sorry jako, ale radši budu dál používat Waze v AA. Třeba ale bude časem sleva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, brrrrm napsal:

jj, S7 by nemal byť problém, pes bude zakopaný niekde inde. Mne na začiatku fungoval ML na S8+, ale keď som potom x mesiacov používal iba AA a chcel som potom opäť skúsiť ML, ani za boha som sa nevedel k nemu preklikať. Furt po pripojení k autu automaticky ťahalo AA, aj keď sa v nastaveniach nastavila priorita ML.

 

Najbližšie to asi budem riešiť, keď padne cena mirrorlink pluginu do Sygica na nejakých 10€.. :)

Tak to jsme podobný případ, taky mi to kdysi chodilo, pak přestalo a já používal jen AA. Za tu dobu se ale také několikrát upgradovala verze Andoidu a změny byly i v jeho Mirrorlinku, např. přestal chodit full mirror a další pluginy, potom mi to občas šlo i připojit, ale po rozjezdu zhasly i povolené aplikace a teď už se dlouho nepřipojí a nepomůže ani vyčištění a restarty mobilu ani reset Bolera. Kabel je kratičký bezproblémový. AA funguje, jen občas se připojí až napodruhé.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Hlásim, že po 6 týždňoch mám opäť nový vzhľad Android Auto. Mal som ho hneď od uvedenia verzie 4.5, ale po dvoch týždňoch mi zmizol a nepomohla ani nová verzia 4.6 vydaná začiatkom mesiaca. Až dnes po pripojení mobilu k autu sa mi na displeji rádia zobrazila hláška s možnosťou vyskúšať nové Android Auto. Klikol som na to, vyzvalo ma na odpojenie a znovu pripojenie mobilu k autu a odvtedy je nový vzhľad. Snáď už vydrží dlhšie ako len dva týždne! :D

1183532530_2019-09-2809_22_17.thumb.jpg.87ab74fbbf318b17408ee737ac34f608.jpg46855578_2019-09-2817_25_08.thumb.jpg.85b0ebe260d78e5e14dc281538a928d1.jpg

Môj subjektívny pocit, že nové AA je o niečo rýchlejšie ako staré AA. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Rozdvojuje není úplně přesné, spíš naopak.
Dnes to funguje tak, že je možno si AA pustit jako aplikaci na telefonu, nebo se spustí po propojení autem.
Google právě tomu rozdvojení chtěl zabránit, kdy nově bude chtít tu aplikaci AA pro telefon zrušit. Ona ale dále bude součástí systému Android 10 a bude se nadále v autě klasicky připojovat. Stejně jako to má dnes Apple a jeho CarPlay. Tam také není aplikace jenom pro telefon.
Jenže řada lidí používá aplikaci AA jenom na telefonu (nepřipojují ji v autě), a pro ty je právě tahle fičura...
(Osobně si myslím, že AA na telefonu není potřeba, zde klasicky funguje navigace v Google mapách - ale to je můj subjektivní názor.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď máme jednu aplikaci jak pro auto tak pro mobil. V budoucnosti bude část pro auto součástí instalace Androidu a pro mobil bude speciální frontend aplikace, která bude patrně s tou autovou komunikovat. Takže dvě. Tak jsem to pochopil a tudíž se stanou z jedné jakoby dvě z nichž jedna už bude předinstalována. Je to celkem logický a správný krok. Jen doufejme, že do té doby bude u nás AA povoleno, pochybuji, že to pak půjde doinstalovat z apkmirror :-) Kdoví jak udělají zabezpečení pro země, kde to nepovolili.

Editováno: , autor: noaid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nepozorujete při přehrávání Spotify přes AA krátké přerušení přehrávání? Děje se to náhodně, ať se přehrává stream nebo stažená hudba. Někdy třikrát za písničku, někdy vůbec. Krátké přerušení, maximálně jedna sekunda, spíš míň. Zkoušel jsem to na certifikovaném i necertifikovaném kabelu, takže tím to nebude. Všechny aplikace mám aktuální a telefon je Pixel 2. Dělalo to ale i na Pixelu 1. Infotainment je Swing+ a auto F3fl.

Na internetu jsem našel podobný problém, ale v autech Nissan. Tam to Google vyhodnotil jako chybu infotainmentu a předal to Nissanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerobí mi to na spomalenom Bolere predFL a nerobilo mi to ani na svižnom Swing+ poFL.

 

Raz som sa stretol, že hudba bola takmer furt stížená kvôli nejakej otravnej notifikácii v mobile, ktorá sa spúšťala stále dookola, ale odkedy som ju zablokoval, hraje všetko v pohode... nemôže to mať súvis?

Spomínal som to na predchádzajúcej strane: https://forum.skodahome.cz/topic/134836-android-auto-mirrorlink-podporovan%C3%A1-za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD/?do=findComment&comment=2409729

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to dělá. Mám ale Carplay a občas to dělá, i když jsem připojený jen přes BT a pouštím písničky.  Jinak na Carplay je také nový vzhled, který kombinuje navigaci a například Spotify na jednu obrazovku. Celkem pěkné. Radio je Bolero se SL+.

Editováno: , autor: Znedlob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zkouším se zvědavosti android auto, no funguje, ale....hlasové ovládání sice poslouchá, ale nic nenajde nic neudělá. Další problém při navigaci (google mapy) pokud odbočím z jinam než ukazuje navigace spustí se přepočítávaní, což je v pořádku, ale už přepočítává pořád navigace už se nespustí, jak to je u vás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takové problémy naštěstí nemám.

1. Hlasové ovládání. Funguje mi bez problémů. Zmáčknu tlačítko na volantu, řeknu třeba "Kaufland Ostrava", auto mi odpoví "nevím, jak Vám na základě příkazu Kaufland Ostrava pomoci", ale do 2 sekund mi to najde výsledky, vyberu si, který jsem myslel a už naviguje. Používám Google Mapy.

2. Přepočítávání navigace. To mi funguje rychle a taky bez problémů.

 

Mám swing+ a AA verze 5.0.5002. Předtím jsem měl nějakou starší verzi (zhruba červen 2019) a vše fungovalo taky bez problémů.

 

Musím ale říci, že novější verze je lepší. Jak graficky, rychlostně, tak i funkčně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...