Přejít na obsah

Android auto + Mirrorlink podporovaná zařízení


Doporučené příspěvky

Mám taky verzi 5.0.5002 a zdá se mi to strašně pomalé. Pokud zapnu app MySkoda strašně dlouho trvá než se vůbec zapne. Listování v návodu je vůbec nesmysl.

Dál se mi stává že když pustím app internetového rádia (TuneIN) naskočí hláška "Zdá se, že aplikace TuneIn Radio momentálně nefunguje. Pokud ji zapnu na telefonu tak funguje. Ale přes obrazovku infotainmentu nejde skoro nic.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Po poslední aktualizaci Android Auto (a asi i aplikace Google) mi nefunguje hlasové ovládání pokud jsem připojen přes AA. Dříve jsem zmáčknul tlačítko hlasového ovládání na volantu a zadal příkaz, teď udělám to samé, ale auto (telefon) místo čekání na příkaz mi začne vyprávět něco o připojení náhlavní soupravy a neposlouchá, co říkám.

AA: 5.3.501644

Google: 11.9.16.21

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pozor - Samsung nenápadně odstraňuje v nové aktualizaci S20 podporu Mirrorlink. Tak nějak tuším, že se to časem bude týkat i dalších Samsungů.

Tak nějak vypadá "optimalizace výkonu, zlepšení stability a nové a zdokonalené funkce".

https://samsungmania.mobilmania.cz/clanky/dalsi-update-pro-radu-galaxy-s20-odstranil-prodlevu-pri-foceni-i-mirrorlink/sc-309-a-1348771/default.aspx

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mirrorlink končí. Za určitých podmínek jako připojený mobil k autu, žádný upgrade na vyššíverzi androidu a žádný factory reset a vymazání cashe ještě pojede. Kdo nepřipojil do minulého měsíce mobil k autu tak už to neudělá protože samsung vypnul certifikační server. Při koupi mového mobilu už to nepůjde vůbec. 

Zůstane jen android auto.

Editováno: , autor: milanxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Momentálně jsem řešil, že při android auto se mi waze a spotify vždy po nějakém čase restartovali, případně to celé spadlo a bylo nutné telefon odpojit a připojit. Co pomohlo tak bylo vypnutí spořiče baterie pro dané aplikace. Tohle se týká asi hlavně starších xiaomi telefonů. Možná už to tu někde bylo napsáno, ale třeba se to bude někomu hodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím páni, mám otázku, aktívne využívam AA a waze no minimálne po 2 aktualizáciách mi neprehráva zvuk do mobilu ( huawei p20 lite / p30lite ) ale do bolera. V oboch nastavené prehrávanie navigácie do repro mobilu. Zvuk v repro auta nepreferujem. Dík za reakciu - návod ako to upraviť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Prosim o radu, bezne mam pripojene 2 telefony na handsfree cez Bluetooth (Superb, Bolero), jeden primarny, druhy sekundarny. Predtym ako Samsung odpojil mirrorlink som pripajal mobil (navigaciu) cez ML a obidva telefony ostali pripojene na HF a telefonovanie cez obidva bolo bez problemov. Ale ked teraz pripojim mobil cez AA (musel som, bez ML je to jedina moznost), tak ostane cez bluetooth pripojeny len tento mobil, druhy (sekundarny) odpoji. Vie mi niekto poradit ako na to? Co ma spolocne AA s pripojenim mobilov cez bluetooth handsfree?

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

 

nejsem zrovna nejostřejší tužka v penálu, jak jsem zjistil při hledání nějaké informace ohledně mého problém. Koupil jsem se Fabii 3, rv 2019. Měl jsem informaci, že jednoduše připojím mobil přes kabel dole do USB a bude se mi zrcadlit např. navigace do  palubního počítače. Když připojím telefon, píše to, že nelze ze zařízení číst a já se zatím v pátrání nedostal tak nějak nikam, co můžu udělat pro to, aby to fungovalo. Jestli skutečně jediná cesta je mít mirrorlink? Mám AA, ale ani to nepomohlo. Pak jsem našel postup na nějaku unbug přes usb, jak ho aktivovat a že by to mohlo pomoci, no stejně nic.

 

Jak jsem psal, nejsem už člověk co by se v tom dobře orientoval, takže pokud by mě někdo aspoň kopnul správným směrem jak to řešit, budu vděčný (což si člověk na chleba nenamaže, já vím). Jinak stejně budu potřebovat nový telefon, takže když pomůže to a mezi kterýma značkama když tak vybírat?

 

Aktuálně mám Redmi Note 8T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Swing+ aj Amundsen z rv 2019 musí podporovať Mirrorlink aj Android Auto - teda ak auto má aktivovaný Smartlink od výroby (príplatková výbava) - po stlačení tlačidla Menu by si mal mať voľbu Smartlink - pre viac info pozri manuál k autu. Po pripojení mobilu k autu cez USB by ťa malo vyzvať na voľbu pripojenia Mirrorlink vs. Android Auto. Doporučujem využívať Android Auto, keďže pripojenie cez Mirrorlink už toho veľa neponúka.

 

Ak ti vypíše chybu, skús iný kábel, prípadne vyskúšaj iný mobil - ak máš možnosť požičať od rodiny alebo kolegu. Ideálne nejaký mobil s Androidom 10 alebo vyšším, ktorý by mal mať Android Auto už v sebe.

 

Čo sa týka značiek... nemám skúsenosti s týmito značkami, dávam prednosť overenému Samsungu. S ním všetko funguje ako má. Ale možno niekto má skúsenosť aj s Redmi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, SebasCz napsal:

...Když připojím telefon, píše to, že nelze ze zařízení číst a já se zatím v pátrání nedostal tak nějak nikam, co můžu udělat pro to, aby to fungovalo...

Určitě to připojuješ přes SmartLink (AndroidAuto)? Tuto hlášku mi to psalo, když jsme v médiích dal USB a měl tam připojený mobil bez povoleného přenosu dat. Ale toto by maximálně přehrálo skladby z paměti telefonu, na SmartLink+ musíš viz postup o příspěvek výše.

Jinak mě ještě napadá, máš v mobilu nainstalovanou appku AndroidAuto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúšal som známemu rozbehnúť jeho Xiaomi na Amundsene, kde má na 100% funkčný smartlink. Bez úspechu. Je pravda, že som sa tomu nevenoval do podrobna a možno by som našiel nejaké riešenie, ale pri jeho zostave s android 10 to natívne nefunguje. Riešenie by možno bol oficiálny update na A11ku, kde je už android auto priamo v jadre systému predinštalovaný. Môj samsung s A11 sa  bez problémov pripojil na prvú dobrú a taktiež jeho druhý mobil, iPhone bez problémov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako absolutní nula v moderních technologiích jsem mobil, když už jsem si koupil skladovku se Smartlink+ na Swig+ připojil taky. Se starším mobilem byly občas problémy, neustálé aktualizace AA mě vytáčely. Teď mám rok nějaký obyčejný Xiaomi a o nic se už nestarám, vše funguje prakticky samo po připojení kabelu. Waze se už taky umoudřilo i když jsem ho nikdy jako navi moc nemusel.

Zdejší témata o AA i u jiných modelů se SL+ mě moc pomohly, stačí trochu hledat a číst. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ben06 napsal:

Jako absolutní nula v moderních technologiích jsem mobil, když už jsem si koupil skladovku se Smartlink+ na Swig+ připojil taky. Se starším mobilem byly občas problémy, neustálé aktualizace AA mě vytáčely. Teď mám rok nějaký obyčejný Xiaomi a o nic se už nestarám, vše funguje prakticky samo po připojení kabelu. Waze se už taky umoudřilo i když jsem ho nikdy jako navi moc nemusel.

Zdejší témata o AA i u jiných modelů se SL+ mě moc pomohly, stačí trochu hledat a číst. 

Ono záleží aj od toho aký model xiaomi telefónu človek má, keďže v súčastnosti majú možno aj cez 20 modelov na trhu od základnej rady až po vlajkové lode. Tým som len chcel poupraviť môj príspevok, že nieje u xiaomi telefón ako telefón. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...