Přejít na obsah

Android auto + Mirrorlink podporovaná zařízení


Doporučené příspěvky

AA auto tak nějak běží, když se to připojí, funguje to dobře, otázkou je, jestli mi stojí za to, ten x počet bezúspěšných spojení předtím..

Připojení WIFi + mobilních dat zatím nevyřešno, mobil nevidí přes WiFi direct nic..

 

attachicon.gifc2f626900d2152c22a8c47054456148f.jpg

 

Zkoušels nějakou jinou verzi AA aplikace? Co říct na to, že nejde zachovat wifi i mobilní data zároveň - asi jenom "android".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler: Nahoře Reeshanek ochotně postnul link na poslední verzi aplikace a Trautenberk psal, že si jí nainstaloval, to je první věc. Tvá jízlivá poznámka k Androidu je samozřejmě lichá. Pokud chceš zachovat WiFi i mobilní data, máš WiFi Direct. Určitě existuje v béžném životě spousta situací, kdy se potřebuješ připojit k AP a zároveň využívat mobilní data, viď?

Trautenberk: Konečně jsem si našel chvilku a k WiFi Direct se dle manuálu k vozu, připojuje přes SmartGate mobilní App viz manuál str. 47 dole. Ještě jsem to nezkoušel SG mě moc netáhne, ale až zkusím, dám vědět.

Spojení se SmartGate pomocí Wi-Fi Direct

Nejprve si přečtěte a věnujte pozornost a na straně 46.
Tento způsob spojení je určený pro komunikační zařízení s operačním systémem
Android.
Vytvoření spojení
› Zapněte zapalování.
› V připojovaném komunikačním zařízení spusťte aplikaci SmartGate.
› Dále postupujte podle návodu, který je součástí aplikace SmartGate.

Se SmartGate mohou být pomocí Wi-Fi Direct zároveň spojená maximálně dvě
komunikační zařízení s libovolným počtem spuštěných ŠKODA aplikací.
Pokud se chcete připojit ke SmartGate v jiném vozidle, nejprve je nutné v aplikaci
SmartGate ukončit spojení a následně vytvořit nové spojení.

Z výrobního závodu je pro Wi-Fi spojení přednastaveným heslem celý VIN kód
vozidla (zadávejte velká písmena) a pro Wi-Fi Direct spojení je přednastaveným
PIN posledních 6 čísel VIN kódu vozidla.

Editováno: , autor: Pavel_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler: Nahoře Reeshanek ochotně postnul link na poslední verzi aplikace a Trautenberk psal, že si jí nainstaloval, to je první věc. Tvá jízlivá poznámka k Androidu je samozřejmě lichá. Pokud chceš zachovat WiFi i mobilní data, máš WiFi Direct. Určitě existuje v béžném životě spousta situací, kdy se potřebuješ připojit k AP a zároveň využívat mobilní data, viď?

 

Jenže to si povídáš na jiné téma. Dotaz na Libora byl na to, jestli zkoušel jinou verzi aplikace. Poslední se automaticky nerovná nejlepší/funkční. Ostatně jde to vidět i na odkazu.

 

Někteří (zpravidla zapšklí IT dělníci bez rozhledu) bohužel nedokážou pochopit, že cílem každého uživatele nemusí být vzhlížení k OS jako k božstvu a servilní přizpůsobování. Už mně takhle z podory bylo řečeno, že přece nepotřebuju nastavit interval, ve kterém se budou stahovat maily. Že nepotřebuju fungující budík. A nejnověji, že si místo normální volby "zachovat/nezachovat duální připojení" mám začít hrát s nějakým wifi directem. Jenom by mě zajímalo, co to vyřeší, když třeba rádio přestane hrát, kdykoli jedu kolem místa se známou wifi. Ale to už je mimo téma.

 

Zaplaťpámbu jsem naštěstí smartgate do konfigurace nedal. A jak to tak vidím, tak smartlink bude ještě asi taky loterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a já se ptám, kolikrát v životě jsi potřeboval být připojený k AP a přitom tahat mobilní data? Že by až teď kvůli něčemu co se jmenuje SmartGate?
Vsadím se, že kdyby to na Androidu šlo takhle pitomě, divila by ses pak spousta lidí, že si mysleli, že jsou někde na WiFi a přitom jim to vycucalo FUPko. Ono kdo chce psa bít, hůl si najde a kdo se chce připojit k WiFI Direct, tak si přečte manuál, jakkoli to může být obtěžující, ale ono když si chceš hrát se SG, tak se asi tak nějak předpokládá, že jsi trochu hračička a ne někdo, kdo k tomu má odpor. Samozřejmě je na tobě zda jí chceš nebo necheš, já jí ve voze mám, ale využití pro ní zatím nenacházím, když jedu chci řídit a ne se dívat na telefon nebo pak doma něco analyzovat. Raději bych byl za funkční (SmartLink) MirorLink nebo AndroidAuto, to má naopak smysl takový, že nemusíš lepit držák telefonu na sklo.

Editováno: , autor: Pavel_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler: Nahoře Reeshanek ochotně postnul link na poslední verzi aplikace a Trautenberk psal, že si jí nainstaloval, to je první věc. Tvá jízlivá poznámka k Androidu je samozřejmě lichá. Pokud chceš zachovat WiFi i mobilní data, máš WiFi Direct. Určitě existuje v béžném životě spousta situací, kdy se potřebuješ připojit k AP a zároveň využívat mobilní data, viď?

Trautenberk: Konečně jsem si našel chvilku a k WiFi Direct se dle manuálu k vozu, připojuje přes SmartGate mobilní App viz manuál str. 47 dole. Ještě jsem to nezkoušel SG mě moc netáhne, ale až zkusím, dám vědět.

Spojení se SmartGate pomocí Wi-Fi Direct

Nejprve si přečtěte a věnujte pozornost a na straně 46.

Tento způsob spojení je určený pro komunikační zařízení s operačním systémem

Android.

Vytvoření spojení

› Zapněte zapalování.

› V připojovaném komunikačním zařízení spusťte aplikaci SmartGate.

› Dále postupujte podle návodu, který je součástí aplikace SmartGate.

Se SmartGate mohou být pomocí Wi-Fi Direct zároveň spojená maximálně dvě

komunikační zařízení s libovolným počtem spuštěných ŠKODA aplikací.

Pokud se chcete připojit ke SmartGate v jiném vozidle, nejprve je nutné v aplikaci

SmartGate ukončit spojení a následně vytvořit nové spojení.

Z výrobního závodu je pro Wi-Fi spojení přednastaveným heslem celý VIN kód

vozidla (zadávejte velká písmena) a pro Wi-Fi Direct spojení je přednastaveným

PIN posledních 6 čísel VIN kódu vozidla.

 

Vyzkoušeno, jsem o krok dál, mám i WiFi i mobilní data.. Krokem zpět je to, že to nejde připojit.. Síť vidí, připojí ale nic s ní nedělá, aplikace neběží..

Simply never krok..., Proč to mít jednoduše, když to jde složitě... No o víkendu si na to udělám čas, dám tomu hodinu šanci, když nepůjde, seru na něho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...