Přejít na obsah

Android auto + Mirrorlink podporovaná zařízení


Doporučené příspěvky

Už jsem tu psal,  že Carplay mi na IPhonu funguje bez problémů. Teď jsem ale vyhrabal v šuplíku starý androidí Samsung Galaxy SIII Neo, že vyzkouším taky AndroidAuto.

První problém, poslední aktualizace systému je 4.4.2, no tak nic, když AA potřebuje alespoň 5.:angry:

Tak jsem zagooglil a našel custom ROM ve verzi 7, proč troškařit, žejo. Flash, chvíle napětí a kupodivu telefon je plně funkční a docela svižný.

Nainstaloval jsem AA, připojil k autu a ONO TO FUNGUJE!!! Naprosto bez problému.

Tak v návaznosti na prví post tohodle vlákna:

 

Samsung Galaxy SIII Neo (s androidem  7.0)

Mirrorlink NE

Android auto ANO:D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám zasa problém s Android Autom vedel by dakto poradiť ?

 

Mám Huawei P10 fw8 Oreo
Problém som mal aj na 7

Môj dotaz znie pre niekoho čo by mohol vedieť kde je problém.
Android Auto funguje super ale do doby kedy reštartnem telefón alebo vypnem.
Po reštarte a pripojení k autu normálne nabehne, ale už nedokáže spustiť google mapy ani waze.
Musím odpojiť telefón a v aplikáciach vymazať v Android auto údaje a vyrovnávaciu pamäť.
Potom musím opätovne dať povolenia.

Po pripojení k autu už všetko funguje ako má, ale zasa iba po reštart alebo vypnutie.
Proces sa opakuje, vymazanie.....

Vyskúšaný aj FR tak sa pýtam neprehliadol som niekde nejaké povolenie ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Stáhnout poslední verzi přímo z apkmirror a nainstalovat přímo do mobilu..přes Google play to samozřejmě nejde, protože google má naši zemi zřejmě stále za banánovou a zřejmě dle nich tady automobilky nevyrábějí vozy s infotaimenty, kde je AA součástí..

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-3-1-5810-release/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, obecne to plati, jak rika ski1961. 

 

Mne se ovsem podarilo nainstalovat AA oficialni cestou z PlayStoru s ceskym Google uctem  na uzemi CR. Mozna to ma souvislost s tim, ze mam Nexus 5X (to by mohl potvrdit/vyvratit jiny uzivatel N5X), mozna to byla docasna chyba v Matrixu. Ale automaticky update bezi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Fabia MR 2019, Swing+

Google Pixel, Android 9.0

Android Auto funkční, jen se muselo stáhnout jako apk soubor.

 

Pozor na kvalitní kabel! S nějakým noname kabelem se mi AA odmítal spustit a když už se spustil, tak často padal. Po výměně za certifikovaný kabel (Amazon basics) funguje bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale teď jsem narazil na problém, který se mi před FL s Bolerem neděl. Normálně spojím telefon s AA s infotaimentem a vše funguje. Ale jen do té doby, než mi někdo zavolá na mobil. Pak to hodí hlášku, že BT je odpojedno a přestane fungovat hlasitý odposlech a hovor mohu slyšet pouze přes reproduktor telefonu. Volající mě neslyší, protože funguje pouze mikrofon v telefonu. Dělá to někomu z vás také?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Panové právě jsem chtěl zkusit AA (mám Samsung galaxy A8), stáhnu s apkmirror poslední verzi, nainstaluji, spustím a chce to po mě dostahovat aktualizace nějakých aplikací. když to dám, tak mě to hodí červenou obrazovku s tím, abych si stáhnul aplikaci přeš google play.... jde to nějak obejít? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@motosman myslíš, že je to špatnou verzí ? já tedy nevím, jak ostatní telefony, ale moje zkušenost s instalací je taková, že já když jsem si stáhl aplikaci na apkmiror a byla to ta nesprávná, tak hned při spušnění instalace mi telefon hlásil, že tato verze není kompatibilní s mým telefonem, tedy se vůbec nespustila instalace a jestli jemu instalačka proběhla ok, tak si myslím, že správnou verzi má..ale jak říkám, soudím jen dle svého telefonu, nevím, jestli se tak chovají všechny značky.

 

edit: aha, asi jsem špatně pochopil tvůj koment, ty jsi zřejmě myslel správnou verzi, protože jsou jsou asi 3, ale pouze zastaralou verzi té správné verze..tak tohle by opravdu tak mohlo být.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Something went wrong - Zdá se, že aplikace Služby Google Play momentálně nefunguje.

 

Tohle je momentálně zpráva, která se zobrazí po spuštění AA, po odklepnutí konec, to bez připojení auta, prostě to vůbec nejde spustit. Už nevím, co s tím.

Dosud vše celkem fungovalo. Ještě před 10 dny jsem to používal a od minulého týdne utrum. Bez ohledu na instalovanou verzi AA, nic jsem neaktualizoval, jen se aktualizovaly automaticky právě ty Google Play Services, jejich akt. nelze ovlivnit, aktualizovaly se asi 3 dny před tím, než to přestalo fungovat.

Už jsem prolezl kde co na netu (je takových více), provedl standardní kroky jako vyčištění cache GP a GPS, restarty, instalaci různých verzí AA apod. Vše ostatní funguje.

 

Děje se to i někomu jinému? Neví někdo, co s tím?

Samsung J5, Android 7.1.1, GPServices 15.0.90, vše nejnovější verze.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po nekolika hodinach laborovani a studia jsem to spravil.

Bylo treba vymazat i data GP Services, ne jen cache. Bal jsem se to udelat, protoze jsem na netu cetl jak to nejaky telefon tezko rozdychaval. Nakonec jsem najednou vymazal cache i data. Pote se v telefonu automaticky restartovaly asi vsechny spustene aplikace. To trvalo nejakou dobu a pak jsem zkusil AA a fungovalo. A ostatni se zda ze funguje taky.

Clovek se porad uci, jen kdyby to nestalo tolik nervu...

Nejlepsi je, kdyz problem zjistim, kdyz jsem sednu do auta a mam jet podle AA sluzebne do zahranici jako ten minuly tyden. To fakt nasere.

 

Edit: Tak prece jen to vymazani dat zapomnelo nejaka nastaveni. Zatim jsem zjistil nastaveni duveryhodnych zarizeni. Patrne budou i dalsi, pocitejte s tim. Ale nebude to nic destruktivniho.

 

Editováno: , autor: noaid
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Po niekoľkých mesiacoch aktívneho používania AA + Waze + Spotify ma prestal baviť neustály boj s tlačidlom Play na Spotify pri každom spustení AA. Neviem, či je chyba v AA alebo v appke Spotify, ale hudba sa nechcela automaticky spúšťať, navyše to tlačidlo nie vždy reagovalo a musel som mobil nanovo odpojiť a pripojiť cez AA.

 

Kým som nepoužíval AA, mal som vytvorený v mobile profil cez android appku Tasker, ktorý mi po pripojení mobilu cez BT k Boleru po 30sek automaticky zapol prehrávanie Spotify. Tento profil však bol nefunčkný v prípade pripojenia cez AA. Našťastie ujo google našiel rýchle riešenie a tak som profil prerobil:

 

Ako základnú podmienku (content) pre spustenie profilu som použil prepnutie mobilu do režimu Auto (do tohto režimu sa mobil prepne po každom spustení AA), ktorá sa dá jednoducho dosiahnuť cez premennú (variable value) %UIMODE ~ car. Do novej úlohy (task), ktorá sa má následne spustiť, som najskôr pridal 15 sekundovú pauzu (pre istotu, kým sa AA poriadne natiahne) a následne funkciu Media Control, v ktorom som vybral príkaz Play (Simulated Only) pre aplikáciu Android Auto. A to je všetko.

Screenshot_20190415-085139_Tasker.thumb.jpg.fe086e951421dabd2b7e5c7442b46acc.jpgScreenshot_20190415-085145_Tasker.thumb.jpg.3a7d42673a297b8bdf696f1531784082.jpgScreenshot_20190415-085148_Tasker.thumb.jpg.90813c614870758238ad0c49884126fa.jpg

Na moje prekvapenie to aj po týždni testovania funguje celkom spoľahlivo, hudba začala hrať po pripojení k AA bez potreby niečo zapínať navyše. Nezaseklo sa to ani keď hneď začali dopravné informácie. Malo by to fungovať aj keď cez AA používate iný prehrávač hudby.. Google Music, VLC, Deezer atď. Tak snáď to niekomu pomôže.

 

Inak je to robené cez platenú aplikáciu Tasker (aktuálna cena 2,99€), podľa mňa je to must have appka, bez ktorej by som si už mobil nevedel predstaviť!

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúšal som llama, automateit a ešte niečo, ale furt som sa vrátil k Taskeru. Veľmi userfriendly nie je, ale podľa mňa dokáže viac ako konkurenčné appky. Len treba trochu pogoogliť. Na webe je kopec návodov a stačí ich prispôsobiť pre svoje potreby. Sám využívam možno ani nie 1% možností... ale to už sme OT.

 

S AA+Spotify+Tasker som skúšal už dlhšie rôzne variácie profilov, ale až ujo google mi poradil, že v Media Control treba zrušiť appku Spotify a miesto nej dať AA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...