Přejít na obsah

Litá kola


igorSN

Doporučené příspěvky

  Na pôvodnej fábii som mal Dezent F a vyzerala super, nemá niekto tento disk na novej 3-kovej? Uvažujem že by som sa k týmto diskom vrátil znova, no potreboval by som to vidieť a inšpirovať sa. Konfigurátor to veľmi neukáže. Dík za prípadne foto.

post-97499-0-98212600-1455447351_thumb.j

post-97499-0-47171500-1455447356_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...
Snad to není reklama, ale já používám W5 z Lidlu.

Udajne je v tom pripravku z Lidlu nyni zmeneno slozeni a uz to neni ono, nikdy jsem ho nemel, ale ze byl dobry a uz neni, jsem slysel z vice zdroju. Ja ted na podzim koupil pripravek AluClear od jednoho zdejsiho uzivatele hopa26 a to je fakt hodne ucinne. Myslim ze aluclear.cz je jeho eshop, nevim to urcite, ja ho kontaktoval pres soukromou zpravu na foru a prodal mi to za o neco nizsi cenu, nez je na tom eshopu, v HK a okoli lze s nim dohodnout predani zdarma a pred koupi klidne i otestovani pripravku primo na disku, vozi s sebou vzorek na otestovani.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Okrem výzoru je podstatný rozdiel aj v jazdných vlastnostiach.. 15ky sú síce komfortnejšie a dokážu odfiltrovať nejaké nerovnosti, ale 16ky omnoho lepšie držia auto na ceste v zákrutách, na diaľnici a podobne. Na druhú stranu cena 16" pneu je porovnateľná so 17" pneu, preto by som už uvažoval rovno aj o 17" rozmere. Rozdiel v jazdných vlastnostiach medzi 16" a 17" budem vedieť zhodnotiť až na jar, ale podľa mňa už budú minimálne..

 

Inak akciu na 15" Propeller už zrušili aj na Slovensku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to ma práve pajedí :D Robil som si na ne zálusk, stále ich bolo na sklade 100+ ks a posledný deň akcie už ani neboli na e-shope. Hneď 1.22 už tam svietili opäť, s pôvodnou cenou. Ale tak mea culpa, mal som sa rozhýbať skôr :D

 

@brrrrm - pravdu máš, na druhej strane, na zimných som ešte nemal potrebu jazdiť ako na okruhu, vždy, keď si už užívam nejaké tie seprentíny v horských priechodoch, tak som na letných :) A v rámci bežných predpisových limitov budú aj tie 15" dostatočné. Nehovoriac o rozdiele ceny medzi 15" a 16" u pneu... Napriek tomu váham:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mirec.K pozri bazoš a pozjednávaj tam s nimi cenu. Veď vieš, za akú cenu to kúpili a teda kde až môžu ísť! :D A R15/R16 nie je len o serpentínach.. rozdiel cítiš už na diaľnici pri 130ke, ktorú človek bežne dáva aj v zime. Na 16kach je auto podstatne istejšie a stabilnejšie, nemusíš toľko korigovať volantom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@brrrrm - samozrejme, viem presne ako to myslíš s tým rozdielom. Ale ja bežne diaľnicu nejazdím ani v lete, nieto ešte v zime :) Aj na momentálnom aute jazdím v zime 15" a v lete 16", akurát je menší rozdiel v šírke pneu, takže ten rozdiel je z časti zmesou pneu a z časti šírkou behúňa a výškou bočnice. A akonáhle napadne sneh (dnes nádherná cesta z Bílej cez Klokočov a potom z Turzovky cez Semeteš do Žiliny), tak sa absolútne stratí akýkoľvek prínos tých väčších pneu, lebo či idem 48 alebo 49,7 v nejakej zákrute je absolútne irelevantné :D Ale tým, čo jazdia prevažne po mokrých cestách v zime by som jednoznačne odporúčal tie 16" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mokrej ceste by som to zas tak netvrdil, na zaplavenej či pri prietrži áno, ale kde sú diaľnice s vyjazdenými koľajami, žeby v nich voda stála? Pri aquaplaningu sa opäť bavíme len o určitých podmienkach, nastávajúcich výnimočne :) Ale už sme mimo asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...