Přejít na obsah

Zvuk z prevodovky, vadné dvojložisko?


kimmi

Doporučené příspěvky

Dnes som nahral zvuk,ktorý sa mení po stlačení a uvoľnený spojky.Pravdepodobne ide o dvojložisko na hnacom a hnanom hriadeli.

Tu je link na ktorom je taký istý zvuk,akurát ja som to nahrával dole pri kolese.Na konci videa je vidieť vôľa hriadelky a jej zvuk pri otáčaní.

 

 

Môže niekto potvrdiť,kto mal tento problém že ide o dvojložisko?

Zvuk prevodovky vnutri.mp3

Zvuk prevodovky zvonku.mp3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"marfan",myslel som že tebe to tak isto hučalo,počas jazdy to nepočuť,akurát pri 1.a2.-jke to ako zotrvačník a ešte som zbadal jednu vec,ktorá predtým nebola a to pri ubratí plynu to v určitých otáčkach robí akokeby huuuu.

Olej podľa mňa je to som nekontroloval,ale odspodu žiaden náznak úniku,jedine že by ho tam pri výmene nedali ale to by sa s tým asi nedalo jazdiť,už som to tak kúpil a na tom som už 7700 km najazdil,no každopádne to chcem dať spraviť,len chcel som nejaké ohlasy tu z fóra či toto presne niekto náhodou nemal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dvojložisko vymenené,350€,ložisko+olej+robota a je po pazvukoch a na voľnobeh žiadne rapkanie,pri rozjazde žiadny zotrvačník a pri ubratí plynu žiadne sovie húúúúúúúúú.Invalidná valivá plocha a niekoľko guličiek,to by som nepovedal že to urobí taký rámus,pilini žiadne v prevodovke neboli.

Tu sú nejaké snímky.

post-43820-0-09720500-1458297598_thumb.j

post-43820-0-90208600-1458297606_thumb.j

post-43820-0-70284900-1458297614_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
Zdravím všechny,
mám dotaz - pravděpodobně se mi stalo toto: https://forum.skodahome.cz/.../134859-zvuk-z.../ (soudím na základě zvuku z videa), a ve většině servisů mi říkají, že "převodovky nedělaj". Mám Fabii II, 1,6 16V z roku 2008.
 
Nevíte, kde v Praze či okolí to nechat opravit, aniž bych musel vyměňovat celou převodovku a/nebo ruinovat peněženku?
Moc díky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Zvuk z prevodovky, vadné dvojložisko?

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...