Přejít na obsah

Ventilátor chladiča


jerry513

Doporučené příspěvky

Ahoj chalani.. chem sa spýtať,možno je to pre niekoho banalita ale chcem sa spýtať. Je normalne, že sa roztočí vtula pred chladičom hned po naštartovaní?? Bez ohladu na to či je motor ohriaty alebo nie?? Lebo moj Sup bol z predu buraný a vrtula je mierne ohnuta. tak len že či niečo nebolo stvarane z elektrinou. mal som pred superbom Forda  Max a tam sa vrtula roztočila az pri dosiahnuti prevadzkovej teploty... :)

 

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cus :-) Vrtule na Supu máš dvě :-) Jednu elketrickou(spíná klima,jednota kvulí chlazení vody v motoru) a druhou mechanickou ( na visco spojce ) je v ní bimetál který se při dosáhnutí velké teploty roztáhne jako odstředivá spojka a začne vrtulí pořádně točit na plné otáčky ted se ti pravděpodobně točí jen volně což je uplně normální jev u superbu.Čili že se ti točí je správně :-)

 

 

edit: tady jsem našel mé video, které jsem točil kdysi a jde tam vidět jak se vrtule točí za normálních otáček

Editováno: , autor: Airman64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 roky později...

Oživím téma: kdy už je větrák zralý na výměnu? Mě po nastartování hučí větrák tak, že je to slyšet. I při lehkém přidání větrák okamžitě reaguje a fučí. Jako by byl napevno. Ale při stojícím motoru jím lze otáčet relativně lehce. Jestliže je tam principiálně nějaká spojka, tak by to do určité teploty mělo bejt klidnější ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...