Přejít na obsah

Výměna čelního okna


Tomas427

Doporučené příspěvky

Řešil tu někdo výměnu čelního okna? Dnes ráno odletěl kamínek od vpředu jedoucího autobusu a rozbil mi ho. Řidič samozřejmě řekl že už jsem to mohl mít dávno a že nemám důkaz že to bylo od něj.Proto to na 90 % jeho zaměstnavatel neuzná a nic mi nezaplatí. Policie mi jen řekla že to není škodní událost protože to vzniklo neúmyslně. Jediná možnost je se domluvit s dopravcem (nemám důkazy a on to zapřel) nebo to musím řešit z mého pojištění skla kde mi asi nebude stačit limit plnění  :kol-29:  :kol-26: .

post-97725-0-83744100-1455902741_thumb.j

post-97725-0-51794600-1455902817_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Borci chci se zeptat, jak jsou na tom vase celni skla po zime? Vcera jsem mel incident, od vozidla predemnou odletl kaminek a udelal dirku asi tak 1,5mm s krouzkem okolo nic hrozneho (asi to necham jen opravit), ridice jsem nakonec zastavil a po nejekam tom presvedcovani a po nasledne ukazce zaznamu z kamery se mnou sepsal protokol o nehode a vse jsem nahlasil na jeho pojistovnu. No tim to ale nekonci podrobne jsem prozkoumal cele celni sklo a s hruzou jsem zjistil ze po cele plose mam povrchove skrabance a ryhy od kaminku...co to jako ma bejt? Ani ne rok stare auto a sklo je na tom hur jak na me 15let stare Fabii I. :-( premyslel jsem i o reklamaci...muze se jednat o vadu materialu...co vy na to? Ale predokladam ze me s tim ve skodovce vyperou ze? :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem uz "koupil" par sutru. Par jich bylo i vetsiho kalibru a uz jsem myslel, ze mam taky diru. Nastesti po umyti tam zadna ryha neni, takze zatim dobry, ale ono to prijde...

Zdenek P.: Ale nejsi prvni, kdo si na to stezuje. Co tak ctu, tak diry po sutrech uz tu ma vic lidi s F3...

Jinak, co mas, pls. za kameru? A jak jsi resil upevneni a elektriku? Neco na zrcatko a 12v zasuvku nebo jine reseni? Docela uvazuju, ze bych si neco takoveho taky poridil... dik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem uz "koupil" par sutru. Par jich bylo i vetsiho kalibru a uz jsem myslel, ze mam taky diru. Nastesti po umyti tam zadna ryha neni, takze zatim dobry, ale ono to prijde...

Zdenek P.: Ale nejsi prvni, kdo si na to stezuje. Co tak ctu, tak diry po sutrech uz tu ma vic lidi s F3...

Jinak, co mas, pls. za kameru? A jak jsi resil upevneni a elektriku? Neco na zrcatko a 12v zasuvku nebo jine reseni? Docela uvazuju, ze bych si neco takoveho taky poridil... dik

Kamera je dobra vec a urcite se vyplati koupit kvalitni a ne zadnou za 1000,- ja mam TrueCam A5s a jsem hodne spokojenej, ma dva drzaky bud na prisavku nebo napevno, drzak nalepis na celni sklo, ja ho mam nalepeny na tom cernem ramecku kolem zpetneho zrcatka a akorat se cela kamera za zpetne zrcatko vejde takze vubec nevim ze na prednim skle je...jinak kabelaz 12V jsem natahl stropnici a sloupkem u spolujezdce a pak spodem k zasuvce pod radiem kabel se da schovat uplne ze neni vubec videt, nafotim a pridam sem odpo nejakou fotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahojte,

 

měl bych dotaz, minulý týden jsem měnil čelní sklo v autorizáku na 2 měsíce starém autě (najeto 2k km). Odhad byl 6k, což mi kryla pojistka, takže pohoda. Pří výměně ale zjistili, že se podle etky spolu se sklem musí vyměnit také ta krabička se snímačem světla a teploty pro klimu (mám style, bez rain assist). To je prý dalších 4,5k. Naštěstí prý dokázali tu stávající zachránit (odlepit) a znovu použít, takže se to nakonec neměnilo.

 

Chtěl bych se zeptat, je tohle normální? Přijde mi to jako totální kravina, nevím, jak do dělají ostatní automobilky.

 

Díky za info/zkušenosti.

 

Lukáš

post-97650-0-67569600-1464625524_thumb.j

post-97650-0-91280900-1464625526_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...