Jump to content

Demontáž zadních skupinových světel


Recommended Posts

Má někdo zkušenost s demontáží zadních světel na Fabii III ? Já jsem to zkoušel dle dílenského manuálu. Prostě to nejde, při použití větší síly hrozí poškození plastu světla, případně laku na hraně blatníku.

Na jedničkové Fabii to taky nešlo úplně lehce, ale šlo to. Tak mě zajímá, jakou zkušenost mají s demontáží ostatní kolegové.

Link to post
Share on other sites

Jestli tam je na vnější straně stejné uložení pomocí dvou nebo tří lůžek pro čepy, které jsou našroubovány do tělesa světla jako u Rapida, pak při prvním vydání musíš hoooodně zabrat a nebát se. Nebo použít měkkou montpáku. Další vyndání už půjde lehčeji.

Edited by miklisek
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Dnes jsem měnil žárvovky v zadních blikačích a potvrzuji že škrabka na led funguje. Bez toho, abych s ní zapáčil, bych světla nevyndal. Jenom doporučuji hrany kolem světel polepit zakrývací páskou. Klidně v několika vrstvách, protože když světlo povolí, lehce si můžete poškrábat lak na nárazníku nebo blatníku. Podlepil jsem i místa, kde se jsem páčil škrabkou.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Tiež to mám na svojom svetle prasknuté po jednej poistnej udalosti a ani po vyše roku svetlo neodpadlo. Našťastie ani nijak neodstáva a zatiaľ som si nevšimol ani žiadny iný zádrhel s tým spojený.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...