Přejít na obsah

Jaký olej do motoru


Stenly22

Doporučené příspěvky

Pokud je mi známo, tak v manuálu k vozidlu se píše olej dle normy VW 507 00. V následujícím dodatku pak ještě stojí:

Pokud nejsou k dispozici výše uvedené motorové oleje, je možné v případě nouze doplnit jiný motorový olej. Aby se nepoškodil motor, smí být doplněn až do nejbližší výměny oleje pouze max. 0,5 l motorového oleje následujících specifikací: ■ u vznětového motoru: ACEA C3 nebo API CJ-4.■

 

Pokud ti servis nalil do motoru olej Castrol EDGE 0W-40 FST (bohužel nepíšeš přesně jaký), tak tento olej dle technického listu nemá normu VW 507 00, ale jen 505 00 :(

http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/8055F52C5097F8C580257C9A004F934D/$File/BPXE-9GXT9C.pdf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu se mi nezdá ta viskozita oleje. Servisy vždy nakupují oleje za nízké ceny a draze prodávají. Zároveň by tento olej byl pro autorizovaný servis nepoužitelný, šel by použít převážně jen pro benzín... Ideální olej pro ně by byl splňující normu VW 504 00 + VW 507 00  :kol-133:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále jste neupřesnil jaký olej se do motoru nalil! Pokud by se jednalo o ten můj typ v odkaze, tak ten splňuje klasifikaci ACEA C3 - DPF to nepoškodí, nicméně co se týče motoru, tam už si jistý nejsem...

 

S ohledem na hodnotu auta bych doporučoval zainvestovat opět do výměny a dát správný olej, pokud toto podělal servis, výměna na jejich náklady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...