Přejít na obsah

Tukance od dveri/kaminku/krup...


Kraso

Doporučené příspěvky

to je důvod, proč jsem folii odkládal, až jsem ji tam nedal. Měl jsem služební celofoliované auto a když tu folii sundali, byly tam rýhy od nože po odřezávání folie. Nevím, jak to dělají jinde, ale tady tvrdili, že je to standardní postup. Takový standardní postup mě ale spíše děsí, než uklidňuje. Chránit auto proti poškození tím, že si jej nechám rovnou poškrábat, no nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, nožem se řeže přímo na autě, při lepení jsem je přímo upozorňoval na to, ať nepoškodí lak, tak se dívali ,jako že to jsou profíci... No samozřejmě časem po sundání pořezané až na plech. Folie nemá smysl pokud se to tak dělá... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to som zvedavy az ju raz budem davat dolu ja, ze co ma tam caka. Tiez mi totiz tvrdili, ze sa to sice reze priamo na aute, ale zs do laku urcite nezajdu. Tak som zvedavy. Kym je teraz folia na aute, tak nevidno na jej hrane ci je zarezane az do laku alebo nie. 

S tou hrubkou folie treba byt opatrny. Neviem aku hrubku mam ja (od oka, ale nie je zrovna tenka), ale dali vsetky diely z jedneho kusu a folia to zvladla az na vybratie pod kluckami a vnutorne prahy (tie som dal opravit). 

A k tym nedokonalostiam (necistoty a podobne) - tam je podla mna velmi dolezita farba auta. To mi povedali rovno pred lepenim, ze lepsiu farbu uz asi ani mat nemozem. Mam cappucino a tak ako ta farba "schova" spinu na normalnom laku, tak skryje aj nedokonalosti folie. Bublinky nemam, ale ked je auto dokonale umyte, tak zopad necistot pod foliou dokazem najst. Ale to sa musim skutocne snazit. Pri normalnom pouzivani nie je sanca aby si ich clovek len tak vsimol. Cierna je v tomto pohlade asi zas uplne najhorsia. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem spec. nůž, kterým to řezali. Čepel byla aretována na tloušťku folie - moc ale tomu nevěřím. Nevím jestli vůbec stojí za to auto "balit"  do folie kvůli pár defektům a mít pak porýhovaný lak... A ta folie se časem nepoškrábe? Vždyť to je plast. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne zase tvrdili, ze se pod ty rezy dava nejaka paska, ktera se pak odtrhne a mela by zabranit laku pred porezanim. Evidentne se jim to moc nepovedlo.

 

Jinak folie se samozrejme poskrabe taky, ale jednak je to plast, takze to jde lepe "vycistit" a pak hlavni predpoklad je v tom, ze pripadna vymena jedne folie je levnejsi nez lakovani jednoho dilu. Ovsem jak uz tu zaznelo drive - jestli ochrana laku spociva v jeho poskrabani pri rezani, tak je to dost na dve veci. Ale porad bude zalezet na tom, jak si s tim kdo pohraje.

 

Co se tyce barvy tak ano, cerna je evidentne na folie nejhorsi barva ze vsech, protoze je na ni videt uplne vsechno. A pri te tloustce, kterou jsem pouzil ja, byla videt i ta samotna folie, protoze odrazi slunesni paprsky jinym smerem nez lak bez folie. Potom je pry jeste blba bila - na te sice neni samotna folie skoro videt, ale hrany folie se casem zanesou a zcernaji, coz uz na bile videt je. Ta cappucino by mohla byt vazne dobra barva, pak pry jeste stribrna neni spatna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Wrapstyle mám, řešili jsme nějaké reklamace (zřejmě vada fólie (čirá), údajně jsem byl první na reklamaci), ale postavili se tomu čelem a férově....na folii na kapotě např. si nemohu stěžovat. Po roce provozu žádný nový ťukanec na kapotě. Blbec jsem to tam dal asi až po 3 měsících provozu...měl jsem to udělat dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta reklamace v černých ovcích nemá chybu.. 

Já už teď asi nějakou fólií řešit nemusím vůbec;) kolik ta sranda vůbec stojí?

Jinak wapku jsem používal u všech Superbu,tenhle je číslo 6 a na žádném se mi tohle nestalo.A to už jsem měl kapoty od kamínků dobité víc po delší době a více km..

Editováno: , autor: PetrKV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjavne poskodenie nebolo len sa lak odlupol po pouziti wapky.Ale jeho zaujimala cela kapota a tam boli miesta kde uz bolo vidiet tukance od kamienkov preto to hned zamietol ze skoda toto neuznava na kolko je uz poskodeny diel ale na inom mieste. Preto  jedine tak 3 az 6 mesiacov od kupi noveho auta.Ja som mal auto dva roky.Ta zaruka by platila asi keby si prisiel s troj rocnym autom a nabehane by malo len 1000km inak nie.Tak neako my to technik prezentoval .Tak som si to dal sptavit na dostrek na dvoch miestach za 100eur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 28. 2. 2016 na 12:22, Kraso napsal:

Zdravim, tak pul roku mi to vydrzelo bez skrabance a dneska doslo na tukanec od dveri. Neni to nic velkeho (pro porovnani je klicek od auta), ale je to videt (uprostred dveri u spolujezdce) a nanestesti to je i s mensi prohlubni. Navic ja jsem perfekcionalista a mam rad, kdyz auto vypada porad jako nove, takze dokud to neopravim, tak nebudu mit klidne spani :)
 
Mam rovnou tri dotazy:
 
- Vzhledem k tomu, ze to vypada prorazene az na plech - pujde to zadelat bez nutnosti prelakovani celeho dilu? (Prece jenom mi to prijde dost male na prelakovani celeho kusu za 5kkc + trefit stejny odstin a netusim, co to udela s tim perletovym efektem).
- Pokud ano, na kolik to muze vyjit? (To je dotaz spis primo pro nejakeho autolakyrnika)
- Mam pojisteni proti vandalismu - muzu to aplikovat i na tyto tukance a pokud ano, ma to cenu v ramci takove "malickosti"?
 
post-96025-0-15175400-1456658559_thumb.j
 
Dekuji za jakykoliv nazor.

To bys musel nechat auto v garazi a jen se na nej chodit divat. Pak pojedes nakoupit a nejaka pi.a ti to omlati a odjede bez pozdravu. Pokud se prorazi antikorozni vrstva, pak to pojede. tomu nezabranis. je spousta figlu, do toho cerstveho dat bezbarvy lak a pak to zapravit tuzkou na ryhy,ale proste porad to to zblizka objevis. akorat zabranis te korozi. Ja mam oktavu 20 let a uz sem to prestal resit. Ted byla holka vyvarit a polakovat a zase je na par roku pokoj... :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...