Přejít na obsah

Kontrolka airbagu


springb

Doporučené příspěvky

Dobrý deň. Vlastním Škoda Fabia II r.v. 2010 v základnej výbave, t.j. žiadny centrál ani rádio. V zime málo jazdím a tak sa mi stalo to s čím som aj počítal, že baterka sa vybila. No dobre. Baterku som vybral ,nabil, na druhý deň založil a znovu sa správa ako nová, LENŽE teraz mi trvalo svieti porucha airbag. Telefonoval som do značkového servisu Škoda a tam mi povedali ,že pri odpojení batérie sa toto môže stať a ak tam nie je iná chyba tak pri diagnostike mi to za 20.-Eur odstránia. Priznám sa ,že som nahnevaný. To teraz vždy keď budem nabíjať batériu tak potom pôjdem za 20.-Eur na diagnostiku? Nemám možnosť nabíjať založenú baterku v aute a aj by som sa to bál takto robiť. V príručke k autu sa nič nepíše ,že baterku je zakázané odpájať, dokonca odporúčajú baterku odpojiť ak sa s autom dlhšie nejazdí a je tam aj presný postup ako baterku správne odpojiť. Teraz neviem či je to len nejaká hlúpa zhoda náhod a nabudúce mi to už neurobí,alebo to bude takto stále. Máte podobnú skúsenosť? Neviete o možnosti ako si pomôcť bez servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že na tú diagnostiku by si mal ísť, pretože tam môže byť nejaký problém, napr. vadné čidlo airbagu. Ja som už niekoľkokrát odpájal batériu a nič výnimočné sa nestalo, naopak môj problém sa vyriešil - nesvietil LCD display PP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuž môže to byť. Já som nabíjal tiež baterku odpojenu a nič sa neudial a po zapojení všetko ok. Teraz som odpojil baterku kvoli niecomu inemu  a po pripojeni mi svietil airbag. Bohuzial nejde to inac ako len cez diagnostiku zresetovat chybu a vsetko bude ok. Jedina moznost tvoja je skusit najst niekoho v okoli kto ma diagnostiku a ten ti vymaze chybu a vsetko pojde ok. Nemusis kvoli tomu do znackoveho servisu. Airbag, teda kontrolka to robi ale neviem preco. Ked mi odisiel spinac brzdovych svetiel na pedali a vymenili mi ho, tak sa mi rosvietila potom kontrolka airbagu a mechanik mi povedal ze to je ok, len vymaze zavadu cez diagnostiku a je to ok. Preco to robi netusim,ale je to tak. Inac mozes s tym chodit a na funkciu to nema vplyv, lem to vadi ze to svieti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže porucha bola odstránená jednoducho pri diagnostike. Viac odborníkov mi už povedalo, že toto by sa nemalo stať pri odpojení batérie, ale občas sa to proste stane. Ak budete odpájať batériu tak nestačí aby ste mali kúsok manuálnej zručnosti. Musíte mať aj kus šťastia aby vám nezblbla riadiaca jednotka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Mal som tiež takýto istý problém, raz pri naštartovaní sa mi rozsvietila kontrolka bagu. Zistil som zlý kontakt v B-stlpiku na vodičovej strane. To je ten stĺpik kde je namontovaný pás. Daj dole plasty a pod nimi uvidíš oranžovú koncovku-konektor. Ja som mal tam zlý kontakt,odpojiť, oxidácia,nejaký kontox sprej,očistiť, zapojiť,vymazať chybu cez VAG, malo by byť OK. Samozrejme, že to treba robiť pri vypnutom zapaľovaní. Zapaľovanie zapneš až keď bude všetko zapojené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, zkuste jinou diagnostiku třeba VAG-COM, ta by vám měla vypsat přesnou závadu u tohoto vozu .Dle toho bych potom postupoval. Většinou bývá jako závada vlhkost, nebo vadný člen bezpečnosti. Občas se stane že je závada sporadická a jde smazat a znova se nepřizná, až po čase. Doporučuji tedy zkontrolovat kabeláž a konektory připojení pod sedačkami. To horší bývá většinou airbag v sedadle u spolujezdce, nebo některý z napínačů pásu a další. To obvykle je závada trvalá a nejde vymazat. Řeší se to buď výměnou což není levná záležitost, nebo vyřazení tj. emulátorem popř. odporem. Tím vyřadíte třeba airbag, ale nedoporučuje se to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to zkoušel vymazat ale bohužel po pár sekundách to zase naskočí, takže smolíček, Kabel na vag k pc mám jenže mám starou verzi a to mi fabie neveme .... takže někde sehnat novější verzi ale to je taky problém kde jí najít takovou která by šlapala. na zásuvku pod sedačkou řidiče sem koukal a konektory se zdají být oka, nikde nic vypadlého ani zoxidovaného není. U spolujezdce sem nekoukal na zásuvku jestli oka 

Editováno: , autor: mivahtc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím všechny, mám problém měnil jsem sedačky za hezčí Fabia 2 (rv 2012) a začala svítit kontrolka na budíkách ... po napojeni na diagnostiku to psalo, chybu na spolujezdce sedačce a chyba vymazat nešla... dratky se naletovali na přímo a furt nic ... tak jsem vrátil zpět původní sedačky a kontrolka furt svítí ;-(((

Neporadil by někdo, už jsem s toho na mrtvici... děkuji všem!!!

 

Vyřešeno, přiletování drátku na drátek (ucvaknutí konektoru pod sedačkou), smazání chyby a vše funguje.

Editováno: , autor: Pitbu11
vyřešeno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím

 

prosím o radu na fabia II rv 2014 sa rozvietila kontorlka airbagu - pravdepodobne Rear Side Airbag Crash Sensor (on driver's side) . S autom sme nikde nenarazili. Dal som to na diagnostiku z ebay a na prvý krát to napísalo chyby dole, dal som zmazať, chyba sa objavila znovu a vypísalo to už niečo iné.

 

Predpokladám že doma maximálne môžem skontrolovať nejaké konektory, viete poradiť kde sú? Prípadne čo stým ďalej?

 

ďakujem

 

Diagnostika pred zmazaním:

 

Address 15: Airbags (J234)       Labels:| 5K0-959-655.clb
   Part No SW: 6R0 959 655 L    HW: 6R0 959 655 L
   Component: VW10AirbagT22 H10 0020  
   Revision: --------    Serial number: 003GY00BP429
   Coding: 003232
   Shop #: WSC 13765 790 00015
   ASAM Dataset: EV_AirbaVW10BPAVW250 A01001
   ROD: EV_AirbaVW10BPAVW250_VW31.rod
   VCID: 4B95011AE287221E34-801E

   Crash sensor for side airbag: driver side: 
   Serial number: 3495RRB400M52K1SBP7$

   Crash sensor for side airbag: front passenger side: 
   Serial number: 3505RRB400M52K1SKH5U

   Crash sensor for side airbag: rear: driver side: 
   Serial number: 351  RB400000000000+

   Crash sensor for side airbag: rear: passenger side: 
   Serial number: 3525RRB400K52K1SF8CN

1 Fault Found:
9443347 - Rear Side Airbag Crash Sensor (on driver's side) 
          B1018 13 [137] - Open Circuit
          MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 8
-

 

diag po zmazaní chýb:

Address 15: Airbags (J234)       Labels:. 5K0-959-655.clb
   Part No SW: 6R0 959 655 L    HW: 6R0 959 655 L
   Component: VW10AirbagT22 H10 0020  
   Revision: --------    Serial number: 003GY00BP429
   Coding: 003232
   Shop #: WSC 13765 790 00015
   ASAM Dataset: EV_AirbaV1W0BPAVW250 A01001
   ROD: N/A
   VCID: 4B95011AE287221E34-801E

   Subsystem 1 - Serial number: 3495RRB400M52K1SBP7$

   Subsystem 2 - Serial number: 3505RRB400M52K1SKH5U

   Subsystem 3 - Serial number: 351  RB400000000000+

   Subsystem 4 - Serial number: 3525RRB400K52K1SF8CN

No ASAM data for: "EV_AirbaV1W0BPAVW250" (SK25) 
1 Fault Found:
9443347 - ROD - Unknown Error Code 
          - 00 [137]
          MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
 

 

Editováno: , autor: robo_27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím, na roomstru jsem měnil předřadný odpor kvůli nefunkčnímu ventilátoru. Před demontáží airbagu jsem vvpojil baterii. Po opětovném zapojení airbagu a pak baterie neustále svítí kontrolka airbagu. Kabely jsou ok. Je to normální, nebo se mám připravit na nějakou jobovku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...