Přejít na obsah

Ložiska kol


mandido

Doporučené příspěvky

Pak se nedivím nářku majitelů Koncernových aut na náklady v servisech po záruce. Ta dřívější kvalita je fuč a je to normální spotřebka, bohužel za neůměrný peníze. A když zde někdo již psal že Škoda objednává díly s přesně danou životností tak ty ložiska dokazují tuto informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda upřímě lituju majitele Škodovek a potažmo i ostatních Koncernových aut. Dávat ložiska v kvalitě bot do rakve je ostuda a tím se ztratí vydobité renomé získané za roky výroby Octávek a spol. Třeba moje 17 let stará O1 1,8 T je má stále původní a to při téměř 200 tkm. Sori který je těžký taky je má původní a to při 140 tkm a u ještě těžšího Pajera jsem je měnil při 230 tkm a to je běžná hranice u tohoto auta.

Protože Octávka je lehoučká tak by ložiska měly vydržet taky velice dlouho a ne jen stěží po dobu záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bitttpower, nová Sorenta jsou určená hlavně pro Ameriku a tam by dovozce svíkli z kůže pokud by se jim to rozpadalo brzy a i po záruce. Dále Pajero se prodává i nyní za 1,3 mil Kč a beze změny v nápravách a tak to asi není až takový veterán. Já budu zatím jezdit radši s bytelnýma silnýma a bezpečnýma skorovetránama, než s problematickou kvalitou současné místní produkce. Další nástupce v budoucnu je již známý a nebude to nic z Evropy :kol-48: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem v rámci troubleshootingu hučení objednal nová přední ložiska, zatím jsou na poště. Ale co mě na tom se*e, je fakt, že již vyrobená ložiska se samozřejmě nesešrotují a budou se distribuovat dále. Proč asi nedošlo k přeznačení nové revize dílu. Já jsem nová ložiska koupil s vědomím, že nejspíše pochází z vadné série. A to je prosím originální díl...

 

Neví někdo, komu Škodovka zadává výrobu ložisek? SKF, FAG, SNR............nebo nějaká záhadná čínská továrna?

Editováno: , autor: mandido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mandido na otázku ohledně výroby ložisek tady odpověď zřejmě nedostaneš. Nezbude než věřit že se jedná o kvalitní díl. Nemyslím že by firma vědomě prodávala zmetky jako originální díly.

Editováno: , autor: jooe1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zjistil, že přední ložisko na mé OIII je stejné jako ložisko na OII. Ložiska jsou označena VAG blablabla NSK GB. Takže to není žádná Čína a vyrábí se už dlouhou dobu. Nejsem si vědom, že by na Oll odcházela ložiska jak na běžícím pásu. Možná chodila do továrny speciální "lehčená" verze od náběhu výroby Olll. Chystám se repasovat oba MacPhersony a s Oll je tam dost stejných dílů, nemluvě o A3, Golf, Leon starší a současné generace. Asi se nevyplatí chtít co nejnovější náhradní díl, "uloženka" bude zřejmě kvalitnější. Stejně jako TSI EA111 vs EA211 - pozdější verze má vše lehčené a oslabené, stačí se podívat do zveřejněné "interní" prezentace ŠA.

Editováno: , autor: mandido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,

Dnes si mi při mírném brzdění z cca 110km/h projevovalo mírné hučení na vyšší frekvenci. Jednou se mi již ložisko na minulém autě odporoučelo a byl to tehdy podobný zvuk. Mám už je 20 dní do konce záruky a v pátek jdu na garanční prohlídku. Myslíte si že se může začínající ložisko projevovat jen při mírném brzdění, tedy při přesunutí váhy na předek? Jedná se o OIII 1.6TDi 5/2015 najeto jen 26000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Jak by jsi ten hluk popsal? Myslim, ze se mi zacalo dit neco podobneho pri stejnych rychlostech (85-110km/h) Zrejme od predni napravy takove prerusovane pravidelne huceni. Skoro bych to prirovnal jako kdyz bych jel po prerusovane care :) Nejvic je to asi kolem 100km/h, az to jakoby rezonuje do cele karoserie. Citim to i v pedalech. Auto cca rok stare, najeto 16 tkm, kupovane uplne nove, kola 18 original z vyroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...