Přejít na obsah

Parkovací asistent


k0j0t

Doporučené příspěvky

Při řešení problému s dešťovým sensorem jsem nahlásil i občasné (nepřepnutí) obrazu pozice sensorů na Boleru při zařazení zpátečky. Sensory reagují, zvuk vydávají a odpovídá realitě, ale chybí zobrazení ze které strany přichází varování. Také dochází k tomu, že při manévru aktivní obraz sensorů zmizí a již nejde vyvolat.

 

V servisu kontaktovali ŠA, prý se chystá update SW řídící jednotky. Prozatím není termín, takže budu vyčkávat a čas od času se připomínat servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... občasné (nepřepnutí) obrazu pozice sensorů na Boleru při zařazení zpátečky. Sensory reagují, zvuk vydávají a odpovídá realitě, ale chybí zobrazení ze které strany přichází varování. Také dochází k tomu, že při manévru aktivní obraz sensorů zmizí a již nejde vyvolat.

 

V servisu kontaktovali ŠA, prý se chystá update SW řídící jednotky. Prozatím není termín, takže budu vyčkávat a čas od času se připomínat servisu...

 

jop, souhlas, párkrát se mi stalo to samé... + někdy když dojedu na světlech auto před sebou a stoupnu si blízko (a nebo když naopak někdo dojede mě a stoupne si blízko za mě), tak se na display nepromítne autíčko s vymezením vzdálenosti, i když zvukové varování začne křičet (+ to samozřejmě platí i při parkování- i když zařadím zpátečku, tak na displayi nic, pořád navi, ale zvuk píp píp)... 

Editováno: , autor: jayhawk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele není to pravidelné/pořád, takže mě to tak moc nepálí (i když mě to mírně vytočí když se to stane)... mluvil jsem o tom dnes s prodejcem, nadhodil jsem že až bude mít angličák kolem 3-4tkm, tak ho vezmu na výměnu oleje, a při té příležitosti se poladí ty senzory a dešť senzor, protože ho též podezírám že si vybírá dovolenou jaxe mu zlíbí... do té doby snad už ten SW update bude venku... (teď mám něco kolem 500km)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AKGjPQllnnciJ34&id=639AA07EA08BF6EE%21354&cid=639AA07EA08BF6EE

 

tak jsem to zkusil párkrát natočit telefonem, co to dělá/nedělá a našel jsem tak nějak tohle- stav A ) zvuk signalizace ano, ale zobrazení na infotainmentu ne... B ) zvuk signalizace ne / zobrazení na infotainmentu ano (1/3)... C ) zvuk signalizace ne / zobrazeni na infotainmentu ne ... 

 

ne vždycky mám čas blbnout s telefonem a filmovat co dělá auto... několikrát se mi to podařilo chvilkově odstranit tím, že jsem zhasl zapalování, zamkl auto, odemkl auto a nastartoval- to se zase chvíli chovalo normálně...

 

samozřejmě, den a něco to stálo v porsche, měli to tam k dispozici, ale neprojevilo se- resp dokázali si předvést jen to že se nezobrazí infotainment, křičet to křičelo vždycky... 

 

 

k0j0t: co ty, nějaké novinky?... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj kluci mám prosím dotaz, který se týká zadních parkovacích senzorů. Otec kupoval  loni 1.2 TSI ve výbavě Style plus - byla to předváděčka a ještě než jí bral, tak si tam nechal namontovat tažné. Je to sice jeho hloupost, že si neověřil a přišel na to až letos při používání káry, co mu tam namontují za těch 9,000Kč (já osobně bych jim tam za to nakopal prdel), ale dali mu tam obyč. elektriku, která při zapojení přívěsu nedeaktivuje park. senzory, takže to po dobu couvání neustále řve. Můj dotaz je , zda je nějaká možnost dodatečné deaktivace, bez nutnosti tahání nové elektriky, nebo jestli má origo škodovácký park. systém např. svůj repráček (přerušit kabel vypínačem a manuálně si repráček vypínat při couvání s károu). Za každou radu moc děkuji.

Editováno: , autor: wyziv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používá redukci, protože Škodovka už dává klasicky  zásuvku 13-ti pólovku a kára má jen 7-mi pólovku, ale tím to asi nebude. V autorizáku přiznali, že tam dali jen klasickou elektriku. Vůbec nechápu jejich myšlení, že když už si někdo nechává montovat na auto s parkovacími senzory tažné, že už přímo nenabídnou to s deaktivací senzorů - peníze problém nebyly.

Šel by ten parkovací asistent vyřadit úplně? Tatík přemejšlí, že by si tam dal parkovací kameru se zobrazením ve vnitřním zpětném zrcátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...