Přejít na obsah

Pružiny na prednú a zadnú nápravu


gorca25

Doporučené příspěvky

Tak teda na léto dám 215. Ale ted ještě ja jaký eibachy? V nabídce mají dva tipy sportline - 5611,- nebo pro-kit - 3990,-.

pro-kit jsou dělány i na kombinaci se sério tlumiči, u sportline je vhodné použít už sportovnější tlumiče,na seriové se nedoporučuji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teda na léto dám 215. Ale ted ještě ja jaký eibachy? V nabídce mají dva tipy sportline - 5611,- nebo pro-kit - 3990,-.

pro-kit jsou dělány i na kombinaci se sério tlumiči, u sportline je vhodné použít už sportovnější tlumiče,na seriové se nedoporučuji ;)

Děkuji za vyčerpávající odpověd. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Prosím Vás, poradí mi někdo jaké označení pružin v originále je na Octavii 1,9 TDI, r.v.1997. Mám namontované označení

1 zelená a 2 bílé. Potřebuji je vyměnit. Mám náhradní s označením 1 zelená a 1 bílá. Lze je namontovat na TDIčko? Nedokázal jsem zjistit jaké označení a na jaký typ se montují ani v autorizovaném servisu. Lze to zjistit na webu? Pomůže mi někdo abych neudělal chybu anebo abych zbytečně neplatil?

Editováno: , autor: Pupicek123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
Ahojte,

ma z vas niekto nejaku tabulku tvrdosti, pripadne zatazenia jednotlivych pruzin? , ich znacenia , pred , zad.

napriklad ja mam na zade octavky kombi 2x strieborna a 3x zelena a potrebujem nieco tuhsie?, na ake farebne znacenie sa mam zamerat?

vdaka za informacie

Jaro

Ahoj ...ja menil cca 2lety komplet sestaveny tlumice i pruzinama a mam na nich 2x ruzova(cervena?) + 1x zluta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Zdravím.

Zlomila se mi přední pružina (pravá) spíš tedy spodní kousek pružiny.

Nechám vyměnit obě , ale v servisu chtějí za obě skoro 5000,-kč.

Díval jsem se na cc-autodíly , tam mají jednu za 707,-kč to jest obě za něco přes 1400,-kč.

Je mi ale divný že by krátká i kombi měly stejné přední pružiny.

V Etce to bohužel podle VIN nic neukazuje jinak je tam spousta pružin , různé barevné označení , vůbec se v tom nevyznám.

Nevíte někdo jaké tam patří ?

Octavia Combi , r.v. 2000 model 2001 (facelift) , 1,9 TDI.

Díky Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Je mi ale divný že by krátká i kombi měly stejné přední pružiny.

....

Kdyz to vezmes logicky, tak predek jak u normalni nebo u kombika je stejny, neni proc tam neco menit, obe verze maji snad i stejny motorizace a jak nekdo pise, zalezi na motoru, jelikoz ten je na predku nejtezsi a to jestli mas vzadu misto na postel nebo jenom na tasku uz je jedno, to je pak vec zadni napravy kolik zvladne zatizeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Ahojte

 

Potrebujem súrne radu!

Idem robiť kompletnú opravu prednej a čiastočne zadnej nápravy. V rámci tejto opravy idem meniť aj pružiny perovania vzadu aj vpredu. Ale ako tak pozerám po náhradných dieloch, tak každá pružina má svojské označenie a je určená vždy na niečo iné. Vedel by mi niekto pomôcť so správnym výberom? Aby som nekúpil niečo, čo nebude sedieť, alebo to bude poddimenzované.

 

Pružiny pôjdu na auto Octavia I, 1,9TDI, 81kW (ASV), r.v.2003.

 

Vopred ďakujem za reakcie, rady a pomoc :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v ŠA som zaregistrovaný aj mám auto v "garáži" a vyhadzuje mi tam ND, ktoré by mali byť na moje auto, ale neviem či sa dá na to tak spoľahnúť. Lebo tie pružiny mi tam odporúča také zvláštne.

Pre zadnú nápravu - 1x strieborná, 4x zelená

Pre prednú nápravu - 2x zelený pruh, 2x modrý pruh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ono je to u pružin tak jednoduché že se nemají jak splést. Zadní pružina je na všech klasických krátkých octách stejná, takže ať zadáš co zadáš, tak se dostaneš k této pružině: https://tatechnix.cz/35569-zadni-pruzina-skoda-octavia-1-1u2-14-16-18-18t-19sdi-19tdi-4250570659122.html . Problém je v tom, že si to každej pojmenuje jinak a lidi v tom maj pak velký bordel.

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...