Přejít na obsah

Klepani pri plnem natoceni.


Kraso

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

nerad zakladam dalsi tema, ale nikam jinam se to nanestesti nehodi. Pomerne nahodou jsem si vsiml, ze mi to pri plnem natoceni podivne "klepe". Dela to pri rotaci na obe strany, jak dopredu, tak pri zpatecce, ale vzdy jenom pri plnem natoceni. Mam originalni 18" lita kola se zimnimi pneumatikami Pirelli.

 

IMG_5321.MOV

 

Chtel jsem se poptat, jestli se s tim tady nekdo nesetkal, nez zamirim do servisu.

 

Dekuji za pripadne odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl si na podběhu sníh ???

Zní to blbě ale jednou jsem to řešil na Scoutu než mi došlo co to je :-)

Blbe to urcite nezni, protoze rano jsme meli v Brne hustou vanici a slysel jsem to nejvic prave pri parkovani u prace. Behem dne jsem pak na to zkousel neco dohledat, ale nic moc kloudneho jsem nenasel. Po praci jsem se to pak rozhodl nahrat a hodit sem, ale to uz rozhodne neznelo tak silne jako rano a jak je videt i na videu, tak snih sel behem dne dolu, protoze bylo nad nulou.

 

Jenom mohl bys tu myslenku nejak vic rozvest? Je to dano tim, ze pri plnem natoceni zacne kolo obrusovat zmrzly snih na podbehu? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbe to urcite nezni, protoze rano jsme meli v Brne hustou vanici a slysel jsem to nejvic prave pri parkovani u prace. Behem dne jsem pak na to zkousel neco dohledat, ale nic moc kloudneho jsem nenasel. Po praci jsem se to pak rozhodl nahrat a hodit sem, ale to uz rozhodne neznelo tak silne jako rano a jak je videt i na videu, tak snih sel behem dne dolu, protoze bylo nad nulou.

 

Jenom mohl bys tu myslenku nejak vic rozvest? Je to dano tim, ze pri plnem natoceni zacne kolo obrusovat zmrzly snih na podbehu? :)

 

U Scoutu to bylo tak, že se mi na podběh nalepil sníh. Většinou ho bylo nejvíc v místě kde bývaly zástěrky od kola. Tam to většinou steklo, zmrzlo, no a pak při parkování, kdy máš kolo na štorc tak to drhlo, jak kolo obrušovalo sníh.

No a pak jsem mívával v zimě další zkušenost, že mi dole na vnitřní straně kola přimrzl sníh ( třeba při jízdě v hlubším sněhu. To pak působilo jako excentr a pak se nějakou dobu po rozjezdu klepal volant :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U předváděcího Superbu, který jsme měli půjčený kola drhla pouze, když byl volant zcela na doraz (nalevo i napravo). U našeho Superbu kola drhnou ještě předtím, než se volant dostane do krajní pozice a když je volant nadoraz, tak je drhnutí výraznější. Je to ale jiný zvuk, než jak tady někdo poslal. Na videu bylo klepání, ale u nás je to čistě "jen" drhnutí. V porovnáním s bouchajícím podvozkem je to prkotina a tak se tím nezatěžujeme. Až bude vyřešeno bouchání podvozku, tak se budeme zabývat drhnutím kol a divným projevům při jízdě na 2 válce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačilo by, pokud by Škoda opět dokázala vyrobit tak bezproblémové a kvalitní auto jakým byl Superb II, který jsme nemusely za celou dobu užívání ani jednou reklamovat. Vše fungovalo skvěle. Motor nebyl hlučný, jelikož neměl hlučně se projevující vypínání válců, podvozek nevydával podivné zvuky, světla se nerosila, kola při parkování nedrhla, elektrické zavírání oken bylo jedno tak tišší… … … …. … … …   

U SIII opravdu hodně vylepšily, ale kvalita je v některých směrech žalostná! Superb III si zaslouží hodně chvály, ale bohužel také hodně kritiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z druhé "opravy" nám ho už vrátily v původním stavu. První opravu dělal servis prodejce a na druhou auto odvezly do Škody. Mezitím vyšla ta instrukce, že se opravy hluku podvozku zatím neprovádí, na řešení se intenzivně pracuje........ Auto tedy dovezly zpět a nyní máme to "potěšení" s ním opět jezdit.

 

Rád bych slyšel názory, jaký konkurenční automobil byste zvolily jako náhradu za Superb III. Aby to bylo auto podobně prostorné i pro cestující na zadních sedadlech atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, ze jsem si take vsiml, ze pri manevrovani v male rychlosti, pri plnem rejdu (na obe strany), slysim jako by se nekde u kola neco trelo, resp. drhlo. Zajimave je, ze mi to dela jenom kdyz je mokro. Pri suchu to neslysim. Az budu dávat letnaky, tak se schválně chci podivat, jestli tam neco najdu.

Tak jsem se na to dneska zameril a sedi to i u me - rano bylo mokro a slysel jsem to znovu (i kdyz min nez vcera behem snezeni) a ted po praci to bylo za sucha v pohode. Tim padem asi muzeme vyloucit, ze by tam neco "zavazelo", jinak by to by za sucha to same. Ale tim tak koncim... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sukyn: kdybys vybiral podobne prostorné auto podle mista na zadnich sedackach, tak bys musel do segmentu Audi A8, BMW 7, MB S, atp. A to mozna ještě vzit long verzi :-)

Kraso: u toho tveho videa jsem spis slyšel klepani, ale ono to video muze ten zvuk zkreslovat. Faktem je, ze je zvlastni, aby tam "neco" drhlo jenom pri mokru. A drhnout by tam z principu nic nemelo.

A dost dobre me nenapada co by to melo delat... Resp. napada, ale to by delalo porad, ne jen za mokra. A mluvim fakt o mokru, ne o snehu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z druhé "opravy" nám ho už vrátily v původním stavu. První opravu dělal servis prodejce a na druhou auto odvezly do Škody. Mezitím vyšla ta instrukce, že se opravy hluku podvozku zatím neprovádí, na řešení se intenzivně pracuje........ Auto tedy dovezly zpět a nyní máme to "potěšení" s ním opět jezdit.

 

Rád bych slyšel názory, jaký konkurenční automobil byste zvolily jako náhradu za Superb III. Aby to bylo auto podobně prostorné i pro cestující na zadních sedadlech atd.

Toto není téma určené na výběr konkurence ani na nic jiného, kromě řešení problému zadaného v prvním příspěvku - klepaní, případně drhutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde tady na fóru byla nějaká prezentace přímo od Škoda Mladá Boleslav na reklamace a problémy nových vozů. Byl tam i hluk při plném rejdu a psalo se tam o tuhých lamelách na manžetách poloos, které při plném zatočení o sebe "drhnou" nebo "hučí". Výměnou manžet se nic nevyřešilo a ani to Škoda neproplatila. Nevím už ale kde to bylo ke stažení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Pánové řešil někdo, nebo se setkal s projevem jakoby praskání od přední nápravy. Mám 140TDi, projevuje se mě to, nebo to spíše slyším při pomalé jízdě, jako dnes při kolmém parkování a vyparkování a pří pomalém průjezdu 90 st. zatáčkou. V těchto případech mi jde tupý praskající zvuk od přední nápravy. Zvuk je pravidelný, jehož hlasitost je stála, nesnižuje se a ani nezvyšuje, respektive ono praskání jde v pravidelném intervalu. Sám bych to praskání přirovnal, jako kdyby jste pravidelném intervalu otáčeli račnou.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, přidám se také. Stává se nám to také při vyjíždějí do lehkého kopečka, tedy v tahu. Nejčastěji třeba z ulice do kopečka, kde je třeba písek, štěrk. Máme L&K 4x4 v plne. V servisu říkali, že to máme nahrát na video, což asi moc nejde, když se to děje sporadicky. Teď v zimně, sníh, led na horách, to bylo skoro pravidlo. Máme tak originál 18". 

 

Zvuk jako když se zlomí klacek.

 

Reklamované už někdy v létě, kdy máme originál 19". Bylo nám řečeno, že tam nic nenašli (asi by se pánové museli ohnout, sundat třeba kolo, a podívat se) a že kolem kola nic není. Teď to tam pošlu znova, s dalšími věcmi na reklamaci, a uvidíme. Podobný ale 4x2 to nedělá, co víme.

 

Vyřešil to tady někdo? Nebo jak na opravu?

 

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 10. 2020 na 18:04, Cidling napsal:

No pecka, nejsem sice žádný odborník přes auta, ale myslel jsem si to. No mám celkový pech na škodovky, asi budu muset změnit výrobce. Auto nemám ani rok, kompletně vyměněné zadní brzdy, teď zase řešit tohle, takové auta mě prostě nebaví. 

 

Buď rád, že jen to ;)

Mě nebaví co 2 měsíce na opravu, najeto cca 88t, a týden bez auta, a pokud něco opraví, tak 2 věci se rozbíjí. Vyzkoušeli jsme 3 autorizované servisy, auto v záruce, tak musíme.

 

Koukám po jiné značce, buď blbý kus že Škoda, nebo blbý model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...