Přejít na obsah

Jak odstranit škrábance a poškození laku


Xaradas

Doporučené příspěvky

Poradíte co koupit a jak provézd minimalizaci asi 1cm šrámu na zadních dveřích? Kamarádka ze sousedního auta nějak nedávala pozor při otvírání dveří. Nikdy jsem neměl auto kde bych toto musel řešit (čti: měl jsem jen starou rezavou kraksnu) až do teď. Je to první šrám na autě tak mě to zasáhlo až u srdce :)

 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja na to pouzivam tu skodovackou korekcni tuzku. Jemne sram zbrousim, odmastim technicakem. Vyplnim sram barvou, v podstate trochu vic.  Druhy den pak vemu smilgr hodne jemny 2000-2500  no a ten nanos zabrousim do roviny s okolnim lakem (tohle je psychicky nejnarocnejsi, fakt opatrne jezdit co nejvic jen po prelakovanym miste, aby si clovek nevybroucil neco nekde jinde)  no pak to jemnou brusnou pastou zalestim.  Kdyz se hoodne zadari, lze to udelat tak dobre, ze ani po dobrem svetle to neni absolutne videt.  Nekdy to jeste pretahnu barvou ve sprey taky od skody.

Misto oblepim tak 1cm kolem sramu, pak zakreji novinama zbytek okoli a jednou to pretahnu rychlejsim pohybem lakem ve spray, po zaschnuti rozlestim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no co vím jistě je, že žádnej šmirgl používat nebudu :D chci jen nějakou pastu kterou bych zahladil ty okraje, potom časem pořídím tu korekční tužku a celé to rozleštím...je to vidět tak z půl metru a když o tom člověk ví...fotka zkresluje:) Tužka bude asi dobrá volba neboť je to přesně na hraně te designové linky:)

 

edit: tužky najdeš na origo eshopu, já našel svoji zde

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, rady kolegy "BICISTY" se dají aplikovat pouze na nemetalické laky!  I při této opravě musíte být šíleně pozorní a opatrní! Raději ji svěřte odborníkovi, jehož práci znáte. Není lakýrník, jak lakýrník. Vím o tom svoje.

S metal laky je oprava horší a dražší. Tam už pomůže pouze odborník, který bude lakovat plochu a musí být machr na tzv. zástřik. To umí málokdo.

Lakovací tužkou u metal laků se zabrání jen a pouze korozi. Estetiku touto metodou opravy nečekejte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MiKy: obdobný způsob opravy jsem prováděl na metalickém laku a bez problému. Tedy až na to přebroušení před i po. Každopádně ať metla, tak obyčejný lak, vždy je zapotřebí veliké opatrnosti, trpělivosti a preciznosti, ale je to zvládnutelné! A větší zásahy nepochybně svěřit už jen odborníkovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro představu ....

Po 14. dnech po převzetí vozu mne bodll do oka následek práce unaveného dělníka Auto Škoda. Ťuklá hrana zadního nárazníku. Defekt jsem zaretušoval kapičkou stříbrného opravárenského laku nanesenou poupraveným párátkem. Po zaschnutí neproběhla žádná následná korekce opravované plošky (broušení, lapování, leštění, atp.). Výsledek práce je vidět na fotu. Pohledem z metru není opravené místo viditelné. Čím více se budete přibližovat (stačí foto zvětšovat), tím více bude oprava viditelná. Fotil jsem když mrholilo, proto ty kapičky na karosérii :-)

post-84623-0-85266200-1377090156_thumb.j

post-84623-0-43575700-1377090171_thumb.j

post-84623-0-94810200-1377090187_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oj, to je dlouhý rýhanec :-O  To je od nákupního vozíku z OC? To byl pěkně ostrý předmět co ryl. Toto nebylo tření nárazníku o nárazník.

 

Dle fota vidím i otřepy. Ale to může být klam. Pokud bych s tímto něco dělal, tak si nejprve musím uvědomit, že toto prostě úplně zamaskovat nepůjde. Nejsem lakýrník, ale můj názor je ten, že bych nejprve lehce zahladil otřepy (možná opatrně pouze nehtem pod vhodným úhlem. Ne loupat!) a pak se snažil pěkně pomaličku bez spěchu rýhu barvou vyplnit. Jak píšeš, vykapat.

Zeptám se mého dvorního lakýrníka co s tím, když nelakovat celý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nevim od ceho to je ja to rozhodne neudelal a vozikem uz vubec ne :D chci to zahladit tempem a pak zkusit korekční tužku a rozleštit.....je mi jasny ze to nebude dokonaly ani to nepozaduju...fotka je hodne zblizka...z normalniho pohledu to fakt neni videt....

Nevim ani kdy se to stalo..nahodou jsem to objevil na starsi foce uz, nejdriv jsem myslel ze me nekdo votřel pri podelnym parkingu... je to asi urco od auta pze nad a pod na zelene plose jsou typicke cerne ryhy (nejsou videt na fotce, ty pujdou rozlestit), a tak yjsem tam mel zbytek modry barvy :D to sem setřel rukou

 

a jinak diky:) a pokud neni dvorní lakyrnik z druhyho konce republiky tak se muzeme kdyztak domluvit ja jsem amater

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MiKy: šlo o modrou metalízu koncernu VW s označením Mercato a tuším že s kódem 9N, ale možná se pletu. Opravoval jsem zadní nárazník, podobně v místech a rozsahu jako rogerer, tedy také na lomu, ale i v rovné ploše. Bylo s tím děsnýho piplání... leštění, lakování korekční sadou s originální barvou, pak leštění, lakování, leštění, lakování, tak dlouho, až to bylo téměř neviditelné. Pak ještě celé opravované místo přelakování bezbarvým lakem a znovu leštění. Mimo jiné, díky této zkušenosti nedám dopustit na Tempo, které neskutečně pomohlo!  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Poslal jsem Ti SZ.

 

Hm, fota zkreslují, oči vidí víc, dotyk prstu napoví jak na to. Je to rýha s ostrým krajem či otěrem "vybroušená" plocha bez ostrého okraje?

Můj ťukanec nevypadá na fotce nic moc, ale ve skutečnosti to byla elipsovitá "díra" až na plast se zkoseným okrajem v nejširším místě dlouhá cca 3 mm a široká cca 1,5 mm viditelná i ze 3 metrů, pokud jsi o tom věděl. Barvu měnila podle úhlu pohledu, což bylo nejzajímavější. Od černé po šedou. Ze začátku jsem myslel, že tam sedí moucha :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

roger: Dnes jsem se byl podívat, jak mi mistr lakýrník pokračuje na přilbě s airbrushem. Mj. mu stál na dvoře vůz s cca stejným poškozením jak máš Ty. Po přejetí prstem jsem necítil žádnou hranu. Tedy jsem usoudil, že je to otěr. Mistr řekl, že to půjde rozleštit.

Takže přeji, ať Ti to jde taky jen rozleštit a držím palce, ať se dílo podaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím airbrushem mi MiKy připomenul mojí kdysi dávnou opravu helmy, co mi vypadla ze sedadla kamionu na asfalt. Jeden známý, který to s airbrushem myslí a dělá skutečně bezprecedentně vázně, to opravil tak, že to bylo lepší než originál. Myslím, že takto lze opravit jakýkoliv šrám nebo rýhu na autě, aniž by to bylo poznat a bylo by potřeba stříkat celý poškozený díl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

roger: Dnes jsem se byl podívat, jak mi mistr lakýrník pokračuje na přilbě s airbrushem. Mj. mu stál na dvoře vůz s cca stejným poškozením jak máš Ty. Po přejetí prstem jsem necítil žádnou hranu. Tedy jsem usoudil, že je to otěr. Mistr řekl, že to půjde rozleštit.

Takže přeji, ať Ti to jde taky jen rozleštit a držím palce, ať se dílo podaří.

 

ale ja to mam sedřený na plast..hrany tam jsou:) tam nemám co rozleštit hehe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ja nevim jak vy ostatni, ale co jsem videl opravy tuzou tak horsi nez predtim. To zakapani jak pises bude kazda kapka zvlast videt a hazet stiny, proste to ma prostorovy efekt. musel by jsi to zabrousit do roviny s okolnim lakem jemnym smirglem, ale to je teorie, v praxi bych na to nervy a nutnou presnost nemel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj kluci, jak na tohle? Povedlo se to přítelkyni a chce to dát do původního stavu. Auto je v záruce, tak asi přes Škodovku. Nevíte, co to bude stát? Přemýšlím, zda to hnát přes pojišťovnu (když by měnili díly).

post-37598-0-76204700-1457172276_thumb.j
Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozleštit.. pokud budeš měnit díly v servisu, budete tě to stát tak 20 000.jen .lak+práce počítej tak 5000.. to, že je auto v záruce nemá na nic vliv.. pokud to budeš hnat přes pojistku počítej-36měsíců bezeškodné období + spoluučast... takže to nech rozleštit a kašli na to..zase tak strašný problem v tom nevidim.. až sundáš srnku, tak to vyměníš.. ))))

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...