Přejít na obsah

Jak odstranit škrábance a poškození laku


Xaradas

Doporučené příspěvky

Mne tesne nad celnym sklom odletel kamienok a prerazil lak az na kov a zacina to hrdzaviet. Zatial to ma priemer priblizne 0,5cm. Ako to co najlepsie osetrit, nech sa to nezvacsuje? Postaci pouzit nejaky odhrdzovac a nasledne pretriet opravnou ceruzkou od Skody? Je to seda metaliza. Diky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Poraďte prosím :( Včera jsem si dovezl roční vůz škoda rapid v bílé metalíze a po dnešní navštěvě OC jsem po příchodu k vozu zjistil, že mi nějaké hovado podřelo přední  nárazním na pravé straně pod světlem :( jsem z toho neskutečně zhnusenej jaký hovada lidi jsou ... Poraďte, co s tím? 

IMG_1592.JPG

IMG_1593.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Čečulák: je to opravdu tužka nebo štěteček? V tomto vláknu jsem se dočetl něco o tom, že by se to mělo rozleštit ... budu muset?

 

Nedalo mi to a zkusil jsem tyto fotky poslat do lakovny u nas a napsali mi, že je potřeba demontovat nárazníka přelakovat. Tak to mi přišlo, že si chtějí jen vidělat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to štěteček. Buď zakápnout na několikrát tím štětečkem nebo použít párátko. Pokud si s tím pohraješ tak to ani nemusí jít vidět.
Nakonec to rozleštit.
Na celolak se vykašli, takových příhod ještě bude...bohužel arogantních hovádek je stále hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, mbrazdil napsal:

@Čečulák: je to opravdu tužka nebo štěteček? V tomto vláknu jsem se dočetl něco o tom, že by se to mělo rozleštit ... budu muset?

 

Nedalo mi to a zkusil jsem tyto fotky poslat do lakovny u nas a napsali mi, že je potřeba demontovat nárazníka přelakovat. Tak to mi přišlo, že si chtějí jen vidělat ...

Je to podobne, jako lak na nehty...stetecek je ve vicku. V SA asi 400 kc, na netu za 200 kc. Musis si nabrat jen malinko na spicku, kdyz se ti to nepovede tak to jde utrit hadrem hned...pozdeji uz samozrejme ne. Nekdy ani druhou vrstvu bezbarveho laku nedavam...dela mi to bulku. Misto opravene se v plose ztrati.

Editováno: , autor: Čečulák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, koupím si tu lakovací tužku a zkusím to zaretušovat. Jen nechápu proč se tomu říká retušovací tužka, když je to štěteček ... :) 

Mohu vám řict, že taková “drobnost” dokáže vzít radost z toho, že si člověk něco pořídí.

Jinak jak to myslíte s tím rozleštěním? Leštičku bohužel nemám :( Ručně se to asi nedá co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouvisi to s metalizou. Jsou tam vzdy 2. To druhe je bezbarvy kryci lak, ktery urcite doporucuji po zaschnuti klasickeho nansest, protoze jinak jednou/dvakrat vjede do mycky a oprava je pryc.

Neni pravda, lakova tuzka na normalni lak ma jen jeden stetecek, treba bila candy, nebo zelena petrol, ..., metalicke nebo perletove laky maji dva stetecky. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bude asi záviset na době vzniku, když jsem kupoval na FI na "pošťáckou modrou", tak tam byla jen jedna lahvička. Když jsem nedávno kupoval na OIII Pacific blue, tak tam byli už dvě stejně jako na mou Black Magic (stejně tak Cayene u FI měla dvě lahvičky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá, ještě jednou.

Kupoval jsem na FI s "pošťáckou modrou (základní nemetalický lak bez perleti), krycí lak k tomu nebyl.

Kupoval jsem Pacific Blue na OIII (základní nemetalický lak bez perleti), byli k tomu dvě lahvičky, jedna s barvou druhá s krycím lakem.
Takže očividně i nové "nemetalické" laky mají tu krycí vrstvu (resp. v opravné sadě je k nim dodávána). Už chápeš? Popřípadě tady máš jak vypadá sada na Bílou Candy (1026/F9E/9P9P):

image.thumb.png.2461fd22bdc6c8d2a4fd8a6c37ec86ef.png

 

Prostě k "novým" lakům co jsou na FIII/OIII a podobně dodávají i krycí lak (sada kupovaná 2017). Ale na tu FI jsem kupoval tu modrou někdy cca 2009 a sada vypadala přesně takto:

image.thumb.png.bacda83352f7bc701abb9b3b18e8685f.png

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rady. 

Nedalo mi to a pořád jsem přemýšlěl jak mi toto mohl někdo udělat a došel jsem k názoru, že to zřejmě není odřené autem, pač by mi tam někde zůstala barva onoho auta. Vzhledem k tomu, jak jsou karoserie aut tvarované nevím jak by ono auto muselo vypadat, aby mi udělalo takovéto dva "vrypy" až na plast. Prostě jsem došel k závěru, že je to způsobeno asi nákupním vozíkem.

Jinak co se týka zaretušování, tak mám na výběr buďto koupit originál lakovou tužku škoda se dvěma lahvičkami a nebo jsem narazil na stránky www.d-k.cz, kde je nabízená opravná tužka, ale opravdu to vypadá jako fix. 

Jakou variantu by jste zvolili? Nemáte někdo zkušenost s tím fixem DK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi něco podobného taky před nakupakem. Asi měsíc co jsem auto měl. Dával jsem to primo na nárazník a drží.

Jen se chci zeptat jak řešíte ten bezbarvej lak? Po jak dlouhé době ho aplikujete?

Kdysi dávno sem si tady na fóru přečetl že někdo smíchá obě barvy a pak to tak nanáší.

Docela se mi to osvedcilo smíchat pár kapek jedna k jedné ale pak to rychle schne...

A pro srovnání červená korrida v roce 2013  2 lahvičky o objemu 18ml každá.

Teď jsem kupoval nové a objem je 9ml každá.

Holt pokrok nezastavis :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zwan opravoval jsi to také tou DK opravnou tužkou?

 

Jinak mi to nedalo a napsal jsem dnes mail na DK a kupodivu mi do hodiny odpověděl, že se to hodí (DK opravná tužka) na můj problém. Dále jsem se ho ptal, zda je to i s lakem a napsal, že po min. dvou vrstvách je to lesklé. Takže lak asi není potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem tu po cca tydnu zpět a s dalším "zářezem", který jsem objevil po příchodu k zaparkovanému autu. Tentokrát to vypadá, že si někdo dal záležet a klíčkem mi udělal cca. 4 cm dlouhou a půl cm širokou rýhu viz foto. Co s tím? Dá se to rozleštit? Řešit to nebo nechat tak? Můžu říct, že to auto mi zatím přináší jenom smůlu. Měl jsem během 5 let celkem 4 auta (bílé, zelenou metalízu, hnědou metalízu a teď bílou perleť), ale zádné auto nemělo tak "poničenou" karosérii jako to co mám teď. A to jsem je měl min. rok staré. Toto auto také jezdilo přes rok a bez jakékoliv známky na laku a teď během 14 dnů hned 2.

IMG_1635.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...