Přejít na obsah

Jak odstranit škrábance a poškození laku


Xaradas

Doporučené příspěvky

Upřímně toho zmetka potkat, tak ho dobiju jako koňa. A je mi jedno, že to je jen rýha, ale sáhl na můj majetek ... Jsem z toho opravdu zhnusenej :( Pořád přemýšlím nad tím, zda pořídit přední a zadní kameru, ale co když mi to bude k ničemu? Přeci jen tomu kamera nezabrání. Opravdu začínám být z toho zoufalý, už nevímco můžu čekat třeba zítra či týden ...

Myslíte, že se to dá zaleštit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sk0d@: Vykašlat se na to je pro mě hodně těžké :( zvláště když auto nemám ani 14 dní ... Je mi jasné, že se časem objeví něco dalšího, ale štve mě to ... neskutečně.

 

@Martab: Ta menší je relativně "hladká", druhá je na tom hůře, ale to asi bude lepší když posoudí člověk znalý problematiky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sk0d@: Hrozný ... jsou to hovada. Máš pravdu, důležitější jsou jiné věci v životě, ale i tak to člověka zaskočí a v některých případech jde i o zdraví ...

 

Byl jsem u lakýrníka a ten mi řekl, že je to na stříkání dveří (2500 Kč). Hlavně mi řekl, že to nevypadá, že by to někdo udělal klíčema. Proti světlu je vidět mírné promáčknutí, takže to prej mohl být kočárek nebo někdo něco vytahoval z auta ... těžko říct. Ale klíče prej vypadají jinak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První fotka vypadá na nános nějakého plastu. Lze vyčistit odstraňovačem asfaltu. Už jsem takto pár šrámů vyčistil.

Zásadně parkovat podélně, u obchodních centrem daleko a zásadně na čáru. Auto mám rok a zatím (patrně i přes důslednost) jen jeden hlubší sekanec/drápanec. Auto jsem ještě po zimě nemyl, takže zatím další nejsou vidět. Na folie jsem se nedostal. Druhé auto má desítky takových šrámů, většinou na základ a s prohnutím, čili leštěnkou neřešitelné. Tam proběhne zásadnější oprava včetně odpadlého transparentu.

Bohužel ani hrubá síla na dobytky neplatí, ještě z toho mají náramnou srandu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to trochu nadhledu a neřešit to tolik,je to jen spotrebak a lidé jsou netecni a hloupí.

Parkování u obchodaku je problem,ale větší peklo jsou přeplněná sídliště z úzkými parkovacimi místy.

zaparkovat nove 2 m široké stříbrné auto to chtělo kuraž, po Mesici sem to přestal řešit.

Poskrabane kapotu od opilců se mi naštěstí netýkaly,ale sousedovi udělaly čáru na kapotě Oktavky za půl hodiny po

prijezdu z autosalonu,malém ho odvezli.

Ted mam dvougaraz a do auta mi boucha jen žena,uz je to lepší aspoň vím komu mam vynadat.

Tempo,lešticka a korekční tužka musí byt vždy po ruce.

Tu srnu co trefila nedávno,to fakt rozleštit neslo, to byla jiná liga. 

Nov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne pro každého spotřebák, ne každý k autu přišel "zadarmo", jakože služební nebo ojeté. Jak je asi bývalým majitelům dnešních perpektivních youngtimerů, když oni se k nim ve svojí době chovali jako ke spotřebáku...

Úzká parkovací místa jsou kupodivu nejen u normalizačních paneláků, kde byl etalonem trabant nebo užovka. Jsou i u nákupních center, naprosto nesmyslně.

Já jsem to neřešil a to byla osudová chyba. Pokles ceny a neustálé poznámky. Auto nehodlám prodávat, ale ani se nechci dívat na ty důkazy lidské lhostejnosti a vohnoutství. Dnešní nadesignované tenké plechy a vodou ředitelné barvy to nedají. Ještě stará Felicie byla v pohodě; kdyžtak se zakáplo a nebylo nic vidět.

Parkování v garáži bych řešil nějakým nafukovacím/pružným pásem, co by se sundal z oken. Tempo na nové laky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Přiznám se, že jsem si toto téme ještě pořádně nepročetl, ale sehnal jsem sestře ojetého Rapida, který má na laku (červená Corrida) celkem dost menších škrábanců. nejsou hluboké. Spíš od nějakých větví. Co doporučujete na "vyleštění". U staré Fabie jsem něco podobného rozlešťoval pastou a Tempem. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

@Deawon Měl jsem povrchové škrábance na zadním nárazníku pod víkem kufru. Vozil jsem občas většího psa. Ne vždy to packami trefil a mělké škrábance byly na světě 🙄... Ani bych je snad neřešil, kdyby se časem do nich nenachytala špína a na té bílé to tak nevylezlo i barevné ☹️. Umýt šamponem nešlo, čistič na brzdy taky ne. Poprvé jsem po pěti letech dělal i dekontaminaci. Poletavou rez odstranila, špínu z těch skrabanců také ne 🤔. Měl jsem doma načatou tubu na leštění plexi skel Quixx Xerapol . Zkusil jsem na kousku a krásně se to vyčistilo 😊. Následně odmaštěno, nalepil jsem origo transparentní ochrannou folii a je to jako nové. Zkusil jsem tím xerapolem i misku pod klikou řidiče, mikroškrábance to hezky vyčistilo. Následovalo pečlivé vyleštění tvrdým voskem na karoserie, co dávám každé jaro a podzim 👌.

 

Na jiné laky ten xerapol raději zkusit na nějakém málo viditelném kousku karoserie, je to přeci jen mezi prsty mírně brusné, ať si nenaděláte paseku ⚠️. Nebo raději koupit ten odstraňovač skrabanců od 3M. Ale na mém nárazníku a misce kliky už to horší být ani nemohlo, tak jsem to riskl a vyšel z domácích zásob. Spolu s následným zakrytím voskem spokojenost.

20230417_133228.png

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...