Přejít na obsah

Jak odstranit škrábance a poškození laku


Xaradas

Doporučené příspěvky

Proč hned měnit díly? Nic není prasklého, ne? Maximálně přestříkat celý přední nárazník + blatník + nezbytný zástřik pro sjednocení odstínu ...

Něco podobného v podobném rozsahu jsem nechal dělat u předešlého vozu v autorizovaném servise (lakování obou zadních blatníků + nárazníku + nezbytný zástřik boku) a platil jsem 10.871 Kč. Protože to dělal PAN lakýrník, tak dodnes nikdo přelakování nepoznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je nesmysl stříkat celý díl a pak kvůli sjednocení dělat zostřik okolních dílů (autorizovaný servis to však pravděpodobně udělá), stačí nastříkat a rozstříknout cca 1/5 nárazníku (do oblouku pod světlem) a ten kousek blatníku. Práce na cca půl dne (bez schnutí) a není k tomu pořeba ani buh ví jaký lakýrník (není to střecha, nebo přední kapota - tohle nastříká i učeň, stačí když dodrží technologický postup). Materiál podle kvality 500 až 1000 Kč + půl dne práce + amortizace lakovny + "daň" za lakování zánovního auta + poplatek za to, že si na to málokdo troufne svépomocí. Odhadují, že levní "meloucháři" budou  začínat na 1200,- větší servisy na 3000 tisících. A pak to půjde klidně až k těm 10 tisícům - ty poslední tři položky přidávají hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wittmann.... Tvůj příspěvek silně pokulhává a zavání fušérstvím.... Učeň ti nenastříká metalízu, abys byl spokojen, ba dokonce ani pořádně nevykituje poškozené díly. Natož, aby ti udělal rozstřik - není vůbec sranda. Jinak info pro tebe - pokud v díle děláš rozstřik, který děláš pouze barvou, tak ho čirým lakem slakovavas celý......

Materiál podle kvality 1dcl barvy cca 200,- a to zde nebudu kalkulovat kit, čirý lak, plnič + spotřební material jako je brusivo, pásky, fólie nebo zakrývací papír.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobnýho, ale horšího jsem řešil loni po trefě srnky. Lakýrník si bral 2000,- za komplet práci na 1 dílu karoserie. Dveře u řidiče jsem potřeboval stříknout celý, protože byly z jinýho auta, ale u blatníku jsem si taky myslel, že bude stačit jen trochu zbrousit a přelíznout barvou. Přece jen u 10 let starýho auta už o krásu moc nejde. Doporučil mi nastříkat celej blatník a asi to byla dobrá volba. Práci odvedl perfektní, nelituju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wittmann.... Tvůj příspěvek silně pokulhává a zavání fušérstvím.... Učeň ti nenastříká metalízu, abys byl spokojen, ba dokonce ani pořádně nevykituje poškozené díly. Natož, aby ti udělal rozstřik - není vůbec sranda. Jinak info pro tebe - pokud v díle děláš rozstřik, který děláš pouze barvou, tak ho čirým lakem slakovavas celý......

Materiál podle kvality 1dcl barvy cca 200,- a to zde nebudu kalkulovat kit, čirý lak, plnič + spotřební material jako je brusivo, pásky, fólie nebo zakrývací papír.

 

Proč fušerstvím? Vycházím z toho, že podobnou nehodu si umím opravit sám a to takovým způsobem, že to laik nepozná (lakýrník pozná jakoukoliv opravu, byť sebeprofesionálnější). A myslím, že toto místo zvládne každý, kdo alespoň pětkrát držel v ruce stříkací pistoli. Spíše je pracnější to kitování. Ale opět: není to "pomačkané", takže by to měl zvládnout i laik (nehrozí totiž rychlé probroušení důlku). Tohle je prostě jednoduchá oprava. Pro lakýrníka je to něco jako výměna brzdových destiček pro mechanika. Pokud má člověk vybavení, tak to zvládne svépomocí na zahradě (stříkací box na tohle fakt potřeba není).

 

Jinak celý díl se bezbarvým lakem dělat nemusí - stříkne se stejně jako barva  - podle odsazené šablony, která zajistí difuzní přechod. Ten se následně rozleští (bacha na 2k laky, s těmi to moc nejde a hlavně tu šablonu nepodstříknout).

 

Zbytečné lakování celého dílu opravdu nedoporučuji, při prodeji auta se totiž pak velmi špatně vysvětluje, že auto nebylo bourané a bylo jen trochu odřené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takhle - ty opravu velmi pravděpodobně nepoznáš ani po delším zkoumání. Kdo se vyzná, tak mu bude stačit pět vteřin, což tě ale nemusí vůbec zajímat. A vlastně s tím ani nic neuděláš, protože každé lakování se dá poznat.

 

Jen bacha u tohohle lakování na počkání platíš hlavně za rychlost. Použité laky kromě toho, že se dají rychle usušit, jsou v jiných vlastnostech maximálně průměrné - což bych jinak v této cenové relaci neočekával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, máme dva roky starého Rapida a protože jsme začínající řidiči, povedlo se nám několik škrábanců, který vypadají fakt hnusně. Dost to snižuje celkový dojem a samozřejmě i hodnotu. Chtěli bychom se toho zbavit, ale dost dobře nevím, kam s tím. Myslím, že ty rýhy jsou dost silné, tak to bude chtít asi více práce, ale chtěl bych se nejdřív zeptat tady odborníků, co si o tom myslí, případně doporučit postup.

Jinak i kvůli tomuhle chceme nechat domontovat senzory, nejlépe originál, aby se zobrazovaly na rádiu. Nebo úplně kameru. Tak to možná vzít všechno při jednom. Moc díky za případná doporučení.

post-98004-0-66297200-1457634489_thumb.j

post-98004-0-53213700-1457634490_thumb.j

post-98004-0-57480700-1457634491_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsou rýhy silné nebo slabé je úplně jedno, protože se to musí tmelit tak, či tak. Ten přední nárazník (dole) opravíš i sprejem - pod tu mlhovku není moc vidět, takže jiná "hloubka" barvy se nepozná (barvy ve spreji trochu jinak lámou světlo) Zbytek bude chtít stříknout. A stačí vždy jen tu postiženou cca 1/4 až 1/3 - to znamená od uchycení u kola pod blatník a cca 20 - 30 cm od posledního poškození. I když jestli to dobře chápu, tak ten přední nárazník máš škrábnutý na obou stranách, že? Tak ho sundej a odnes do nějaké lakovny, za +/- 3000 by ti ho měli udělat celý. Nemá smysl na to dávat nějaké super kvalitní barvy - jak sám vidíš lak nárazníku je spotřebák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi ted desne offtopic. Jsem stejnej, jako vy.. Resim kazdej dubanec na svoji RS III (nastesti zatim jen od kaminku za dalnice), ale pak jednou za cas mluvim se svoji mamkou, ktera jako lekarka musi rict hodne lidem denne, ze maji raka a do par mesicu zemrou.

Proc to sem pisu? Kdyz uvidite, ze Vam nejakej debil odrel mazlicka u nejakeho OC, reknete si "stejne mam dnes dobrej den" ;) ;) pac nekdo ho ma pekne zkurvenej...

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

iphonik4

Tohle nefunguje, pokud toho někoho se zkurveným dnem (nemocí) osobně neznáš. To si pak můžeš pořád říkat kolik lidí denně umře tragicky, jenže jsou to anonymní cizí lidi, ty za ně nemáš odpovědnost. Blatník na tvým autě je ti mnohem blíž. Vím, že to zní tvrdě, ale je to prostě tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to úplně OT není. Jedna věc je odřený blatník opravit a druhá je se s tím srovnat v hlavě. To k sobě prostě patří a bohužel je to velmi často opomíjeno při jakém koliv lidském konání. Co se nesmyslného truchlení nad blbostmi týče, doporučují začátek filmu Dálnice 60, od cca 3 do 6 minuty.

 

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kluci, přítelkyně mi poslala fotky, že už je auto opraveno a mohu se vrátit domů... na fotkách to vypadá dobře, není to prej poznat, takže to vypadá, že si ji ještě chvíli nechám :-) Cena opravy byla 7 500 Kč, provedeno v express lakovně Březiněves.

post-37598-0-66670700-1458320913_thumb.j

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Protože jsem de*il, udělal jsem škrábanec nehtem na autě, které ani nemá značku. Předpokládám, že není hluboký a rád bych to šetrně rozleštil/zahladil. Kdysi jsem k tomu zkoušel používat originální přípravek na metalízu, ale tohle metalíza není a Škoda prodává jen tohle http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/exterier/lestici-vosk-000096317dx/0/1/24/43/1001, což asi dvakrát účinné nebude. Nebo to mám zkusit? Anebo sehnat leštěnku na škrábance?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...