Přejít na obsah

Rozlámané kabely svazku ve dveřích


IItal

Doporučené příspěvky

Ahoj Pánové,zdravím a prosím o radu.

Přestalo mi chodit v  zadních levých dveřích zamykání a stahování okna.

Zámek nereaguje na dálkáč a okno nefunguje na ovl.vzadu ani vpředu.

Myslim si že bude problém někde v kabeláži,ale prý je tam nějaká řídící jednotka dveří,tak nevim.

Nemáte s tím někdo zkušenosti ? kde hledat a jak opravit ?

Možná už to tu někde je ,ale podobné téma jsem nenašel.

Jo jedná se o kombi 2.0 TDI 4x4 r.v. 2011 ( nevím jestli je to pro tuto věc podstatné )

 

díky za rady IItal :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim lidi. Jsem tu novy a nikde jsem nenasel podobne problemy. Mam toho trosku vice...

1. Leve zadni dvere jsou "naladove" zepredu nejde ovladat okenko a zamykani funguje jen nekdy. (Elektrikar mi je odpojil a zamykam manualne na trvalo)

2. Automaticke sklapeni zrcatek se povede 1 z 10ti. Nekdy i mene.

Dokaze mi nekdo pomoci? Predem dekuji uz jen za snahu.... jsem auto amater,tak prosim nekamenovat za banalnosti. :)

Editováno: , autor: T60as
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zacalo mi blbnout osvetleni dveri, zrcatko a prihlasovani klice. Vsiml jsem si, ze to blbne v urcite poloze dveri. Dnes jsem se ppdival pod manzetu, co ji vede svazek (mezi dvermi a kabinou) a protocily se mi panenky. Asi 3 draty uplne rozlamane...grrr.

Uz jste to nekdo resil?

Jak vyndam tu manzetu ze dveri, abych se dostal ke kabelum a mohl to propajet? Nejaky postup?

post-4821-0-03298700-1458485461_thumb.jp

Editováno: , autor: camron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svazek opraven. Je k tomu ale pristup strasny. Navic jsem, ja sikula, zlomil ten zobacek na husim krku. Takze jsme sli cestou...odpinovat konektor...sundat omezovac dveri...sundat husi krk...protahnout svazek ven dirou pro kulatou pruchodku a v klidu opravit. Uplne preruseny byl pouze silny cerveny drat...ten se nastavil ve vetsi delce, nez by bylo potreba, aby nebylo opravene misto opet v nejvice exponovane oblasti (dodal se kabel i s PINem). Zbytek se udelal v logickem obracenem poradi, dal se novy husi krk. Jinak cena noveho svazku ve Skodovce cca. 3000,-Kc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zrejme to postihlo aj mna. Dnes som bol na vyrovnavany preliaciny na prednych soferovych dverach. Chlapik pchal do dveri dlhu tyc aby prech na spodu dveri narovnal resp. vytlacil von. Neviem ci to bolo tym ale hned potom som siel umyvat auto (asi 100x som otvoril vsetky dvere) a neskor som si vsimol ze na otovrene zadne dvere za soferom maxidot nereaguje. A neskor som zistil ze ich ani nezamyka. Stalo sa aj vam ze moze nieco v prednych dverach preusit kontakt zo zadnymi? Lebo predne funguju ok. Ale ked zamknem, cervena diodka vo dverach svieti v kuse asi 10 sekund. Samozrejme sklapanie zrkadiel prestalo fungovat... dovtedy ziadny problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odpovedam si sam :) Dnes som bol v servise. zadne dvere vobec akoby bez prudu... Hoci sme skusackou merali kable co sli do zadnych dveri a prud do nich siel, okno a ani zamok sa ani nepohol. Uz sme si mysleli ze bude chyba dakde vnutri vo dverach alebo v zamku. Ale namatkovo sme skontrolovali kable v prednych dverach. A vida.Dva kable pretrhnute. A to ako by ich niekto cvakol... tak sme ich spojili, zaizolovali a vsetko funguje ako nove... :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mechanik bol kvalitny... su to specialne pripravky uzkeho tvaru aby sa dali na taketo ucely pouzivat =  https://obchod.damoslovakia.sk/images/content/produkty/triumf_tools/142_22421_big.jpg Chlapik to robi 12 rokov tak vie co moze a co nie. Na druhej strane som v posledom prispevku pisal ze boli zle kable v ohybe. cize s pchanim tyce do dveri popri okne s tym nemalo nic spolocne... A o vymene kabla... no ak tomu pristupujes takto tak chvalim... no ja pri "defekte nebudem menit celu napravu"... resp. ak sa to spravi dobre nevidim dovod preco keble neopravit. vela ludi to tu  tak aj robilo... hlavne v kufri a vsetko je ok.

Editováno: , autor: boriso11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak se zeptám i já ... předpokládám problém právě ve svazku LP dveří. Přestalo mi fungovat sklápění zrcátek z DO. Ovládačem na dveřích zaklopit jdou, ale pouze způsobem, že po zapnutí zapalování otočím na symbol sklopení a v tu chvíli se nestane nic. Až jej otočím kdekoliv jinde, tak se sklopí a vyklopí. Od té doby funguje sklápění z ovladače na dveřích už normálně. Tedy pouze do dalšího zapnutí zapalování. Kalibraci dorazu oken mám udělanou, v tom problém není. Večer při vystupování jsem si všiml,  že červené světýlko ve dveřích vynechává. Po celé dráze otevírání dveří nesvítí těsně pře první polohou otevření a pak zhasne u plně otevřených dveří... Dotaz je, zda dedukuji správně možný problém ve svazku a jak se k němu nejlépe dostanu, aniž bych musel rozebrat půl auta. Které místo je největší bolest u SII? Děkuji všem za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferdo, díky za  potvrzení, na pomačkání krku světlo reaguje - zapíná se. Takže problém je opravdu tam. Uchycení krku do karoserie je nějaké tvrdé - nepřijde mi to jako guma s límcem. Je nějaká finta na oddělání - nějaká packa, šroubek z druhé strany nebo něco podobného? Nerad bych lámal a pak sháněl nový. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, narazil jsem na stejný problém, mrkl jsem na ten svazek po odtažení toho krku mezi sloupkem a dveřma a mám tam dva tenký drátky úplně překouslý a jeden nebo dva silnější už s porušenou izolací. Myslím, že nejsem úplný nešika, ale nerad bych něco pokazil, tak si říkám, že bych zajel do servisu. Svazek na netu vyjde na cca 2300 Kč, čert ví, kolik by si vzali za práci. Není tu třeba někdo v Brně a okolí, kdo by to dokázal opravit? Sundat tapecírunk ze dveří a napojit ty porušené dráty? nevím pořádně jak odstrojit ty dveře, at něco poškrábu nebo zbytečně nezničím. Dík za radu.

 

uz opraveno :-)

Editováno: , autor: HonzaKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to potkalo taky ve dveřích řidiče. SII 2010. Asi 5 kabelů úplně přerušených. Dveře jsem sundal a všechny jsem zkrátil hned u konektoru a pak ve dveřích. Vyměněn cca 20 cm svazku.

 

Otázka: řekl by mě někdo prosím typ a kat. číslo PINů do konektoru ? Chtěl bych to udělat pořádně, takže bych rád vyměnil všechny kabely i s piny. Jsou tam dvě velikosti pinů. Můžou být 1,5 mm a 2,8 mm (samice) ??

 

Díky moc

Editováno: , autor: JarinSew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...