Přejít na obsah

Rozlámané kabely svazku ve dveřích


IItal

Doporučené příspěvky

Nefungovalo mi zavírání zrdcátek, zámek u řidiče a zámek dveří za řidičem. Světlo osvětlující nástupní prostor mrkalo a na maxidotu skákalo přerušovaně otevření a zavření dveří. Navíc bych řekl, že gateway neuspal jednotky a tak se mi nadměrně vybíjela baterka.Prostě jsem takhle nenastartoval. Strávil jsem neděli nad letováním dvou drátů mezi dveřmi a sloupkem vepředu u řidiče. Nakonec jsem odstrojil dveře a spojil  vodiče mimo jakékoli místo ohybu. Vypinoval jsem ten přípojný konektor a dráty vytáhl přes kulatou díru ve dveřích tak, aby byly úplně volné. Pak jsem roztáhl origo piny u těch přerušených vodičů a nacvakl kleštěmi na nové kousky drátů, které jsem sehnal v dílně. Pak už jenom naletovat, zatavit smršťovačky a celé to poskládat. Není to těžké ale dá to dost práce. Nechápu jak si škodovka může myslet, že vodiče z izolace tvrdé jako štolverk, můžou přežít v tak exponovaných místech jako je místo mezi sloupkem  a dveřmi. Je to podobný problém jako u twindoru. Tam už to mám naštěstí za sebou v origo servise

DVEŘE.PNG

WP_20170903_12_22_43_Pro.jpgWP_20170903_11_46_10_Pro.thumb.jpg.8e0f03eb8fb6c4934e2c91c76e0427f9.jpgWP_20170903_12_24_58_Pro.jpgWP_20170903_12_25_15_Pro.jpg

WP_20170903_12_26_11_Pro.jpgWP_20170903_15_12_00_Pro.jpgWP_20170903_15_12_22_Pro.jpg

Editováno: , autor: Mozol45
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

mám chybu airbags
01221
crash sensor side airbag;
drive side (G179)

 

>> čeká mě oprava kabelového svazku a měl bych pár dotazů.

1. jak vycvaknout tu průchodku s husím krekem, abych ji nezničil. Někde jsem četl, že se při vycvakávání lámou zobačky. Neví někdo správný postup?

 

2. jak vypinovat piny z toho konektoru?

 

3. jaké přesně jsou to pin konektory (druh a rozměr)? Koupil bych GM  nové a nacvakl na drát. Nechce se mi požívat staré. většinou se při rozevírání poškodí.

Moc dík za rady

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, já mám zatím problém jen s průchodkou - ulomil se mi na ní ten horní zoubek, příslušící k A sloupku, takže to tam nedrží. Průchodku mám koupenou novou a potřeboval bych to vyměnit, ať do toho konektoru nezatéká. Už to mám od podzimu provizorně přelepené izolepou... Jde to nějak zvládnou svépomocí, nebo je to nereálné? Pokud se musí ty dráty jednotlivě vytahat z toho konektoru, sundat dveře, tak do toho teda nejdu.

Díky za jakýkoli postřeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Pro ty, co se ptali po čísle pinů nebo kablíků, koukněte sem, může se hodit:

 

http://www.catcar.info/audivw/?lang=en&l=c3RzPT17IjEwIjoiQnJhbmQiLCIyMCI6IlNLT0RBIiwiNDAiOiJTdXBlcmIgRXVyb3BlIiwiNTAiOiIyMDExIiwiNjAiOiJFbGVjdHJpY3MiLCI3MCI6Ijk3MjM4In18fHN0PT03MHx8YnJhbmQ9PXNrfHxtYXJrZXQ9PUNafHxtZGw9PVNVUCAgfHxFcGlzPT02MzJ8fEVpbnNhdHo9PTIwMTF8fE1haW5Hcm91cD09OXx8QmlsZHRhZmVsPT05NzIzOHx8R3JhZmlrPT0wOTcyMzc2MzI%3D

 

Konektor na sloupku- item 2, jsou tam čísla pinů 000979025E, 000979242E a 000979026 a překvapivě se dají sehnat pod těmito čísly i u nás :-)

 

https://www.skoda-dily.cz/katalog/superb/nahradni-dily/elektricka-vybava/elektricke-svazky-svorkovnice/piny-kabelova-vedeni-745.html

 

items.JPG

 

 

 

632972370.png

Editováno: , autor: JohnnyH
Editovaný link
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 11 měsíců později...

Ahoj Bando, mám tu anomálku co by mohla někomu pomoct.

Na Maxidotu se mi otevřeli zadní dveře za spolujezdcem a přestalo u obou zadních dveří fungovat zamykání a stahování oken. U řidiče na dveřích nešli ovládat zadní okna a po zamčení auta byli stále zadní dveře odemčené. Zde na fóru jsem mrknula na zlomené dráty a tak hurá na to, jenže žádný drát ulomený nebyl a pojistky OK.

Takže jsem přes diagnostiku zjistil, že se mi RJ zadních dveří  62 a 72 vůbec nehlásí a píší chyba komunikace.

Po menším pátrání se mi u obou předních dveří jednotky 42 a 52 zaškrtnul na Bajtu 07 Bit 4 (LIN-Databus). Po odznačení (vypnutí) Bitu 4 mi ihned zacvakali zámky

na zadních dveří a vše funguje jak má :-D 

Auto zamyká všechny dveře a opět fungují všechny okna ;-)

 

PS: Nemám tušení zda hodili přední dveře nějaký tovární nastavení při odpojení baterie nebo co to přesně způsobilo, ale zjistil sem to náhodou, že mi při zamknutí Supa svítí Ledka na dveřích půl minuty a pak teprve bliká. Vzal sem za kliku zadní dveří a hele odemčeno, ale přední ne.

 

Tak zatim ;-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím. Superb mi zničeho nic napsal vadné keyless. Po kontrole dveří u řidiče jsem měl jeden kabel přetržený. Kabel opraven a zkontrolovány byly i ostatní. Bohužel to opět svítí vadný keyless. Na diagnostice to načetlo tuto chybu viz obrázek. Může někdo poradit, či opravit Kolín a okolí. Díky moc

D336A6B0-81DC-4FA5-9660-0B51BE86E400.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravim Vas a prosim o pomoc, superb2 predFL 2012. Zadne lave dvere uplne mrtve, nefunguje zamykanie, podsvietenie, vystrazne svetlo, indikacia otvorenych dveri, ovladanie okna v zadnych dverach ani z miesta vodica. 

- prepipany kabel hnedy, cervenozlty a fialovo biely z B stlpika do LZ dveri bez chyby, 12V do dveri ide. Vymenena riadiaca jednotka LZ dveri (bez dodatocneho kodovania) aj zamok - obe bez uspechu. Poradite prosim, co by som mohol skusit dalej?

 

Pre ,,boriso” ktore kable si mal zlomene v prednych dverach, co mali vplyv na tie zadne?

 

 

Editováno: , autor: sideA
doplnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...