Přejít na obsah

Dekorativní prahové lišty FIII


ronall

Doporučené příspěvky

Přemýšlím o dokoupení těchto lišt a chci se zeptat někohoho kdo je má na autě, jestli jsou trochu funkční a má cenu je tam dávat, taky trochu s ohledem na design? Měl jsem je na FI a tam se prahy dost odíraly a lišty perfektně pomohly a vypadaly dobře i když to byl jen obyčejný černý plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som nad tym tiez rozmyslal a skusil som objednat nieco ako foliu.

Nakolko tu foliu este fyzicky nemam, tak neviem posudit ci vobec bude vhodna na nieco take.

 

Mne hlavne ide o ohranu zadneho naraznika, pri nakladani do kufra. Ale urcite sa to da pouzit aj ako prahova lista.

 

 

http://www.aliexpress.com/item/10cm-x-3M-Rhino-Skin-Sticker-Car-Bumper-Hood-Paint-Protection-Film-PVC-Vinyl-Clear-Transparence/32399255892.html?spm=2114.01010208.3.372.5sHlX5&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201644_3_505_506_503_504_502_10014_10001_10002_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10004_10009_10008,searchweb201560_5,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6452&btsid=fbbd0426-20ab-4581-9103-2007b29f72eb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě jde hlavně o ty prahy ve dveřích, ale když koukám na tu hranu u kufru, tak bude zřejmě potřeba i tam nějaká ochrana. Přemýšlím jen které lišty objednám, vzhledem k barvě Cappuccino a nevím jestli to zvládnu nalepit sám, když servisy mají na to nějaké šablony.

post-98725-0-69893000-1458754307_thumb.p

post-98725-0-53070200-1458754319_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K čemu jsou vlastně ty lišty dobré? Chápu to v kufru, kdy mi to ochrání nakládací hranu nárazníku, abych jí něčím nedrbnul, když nakládám. Ale tady? Když nasedám nebo vystupuju z auta, tak přece na tu hranu vůbec nešlapu...? Maximálně vzadu, pokud bych vozil děti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré jsou k tomu, aby zabránily oděru od bot cestujících a samozřejmě na ně schválně nešlapeš ale....Většinou řidič je převážně jeden a dává si celkem pozor, alespon já ano, ale vozím celou rodinu a jiné pasažéry, kteří už si takový pozor nedávají /o dětech nemluvě/. U mě na FI po nějaké době hlavně u spolujezdce, prahy dodřené od bot a nevypadalo to vůbec dobře, po nalepení lišt jsem měl klid, udržba snadná a vypadaly taky dobře/i když to byl jen černý plast/, proto hodlám tyto lišty osadit i na FIII a to že musí být s estetického hlediska osazeny na všech dveřích je jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lišty budou mít spíše estetický účel. Protože ta část prahu, kde je šance, že někdo zavadí nohou je nechráněná.

 

Není to tak docela pravda, škrábance jsou právě nejčastěji hned na té vrchní plošce vedle těsnění tam bota zavadí první a pokud se použijí ty s plastem, které zakrývají i hranu, tak to myslím bude celkem plnit svůj účel. Viděl jsem hojně používanou modrou F3 a škrábance byly hlavně právě tam u hrany, takže za mě, určitě si je dám a věřím že kromě estetiky i něco zachrání. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som si pozrel priblizne ceny.

 

Hlinikove listy bez okraja stoja 40,96€ (1009 Kc) - eshop Skoda

https://eshop.skoda-auto.sk/eshop/sk/b2c/vonkajsia-vybavax/dekorativni-prahove-listy-fabia-iii-6v0071303ax/0/1/6/43/1001

 

Ocelove listy s okrajom stoja 72,58€ (1788 Kc) - eshop Skoda

https://eshop.skoda-auto.sk/eshop/sk/b2c/vonkajsia-vybavax/dekorativni-prahove-listy-fabia-iii-6v0071303x/0/1/6/43/1001

 

Nakolko tam este nie je cena za pracu, tak si myslim ze je to dost. Neviem ci by prelakovanie podbehu nestalo menej.

Ja zostanem pri mojom prvom prispevku skusim tu foliu. Inac su rozne folie, ktore by sa dali vyuzit na ochranu podbehu.

Urcite by to bolo podstatne lacnejsie. Sak dnes uz Vam oblepia aj cele auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špinění prahů je bohužel celkem velké, ale prach se dá otřít /i když je to otrava/, lišty snad zachytí nějaký ten neopatrný krok od pasažérů, folii tam určitě dávat nebudu, protože po nějakém čase nevypadá dobře, znám to od kamaráda, který je měl na F2 a musel je po čase odlepit, jelikož nevypadaly dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...