Přejít na obsah

Brzdy - ABS - problém


nesky

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit,měl sem auto v serisu,protože při jízdě už pořádně hučelo ložisko a při pridkem odbočováni vlevo něco skřípalo u zadního(asi levého) kola.V servisu mi vyměnili u pravýho předního kola ložisko a promazali lanovody,prej byly hodně zarezlé.Auto nám vrátili s tým,že už je úplně v pořádku,no při brzdění na suché vozovce i při pomalý jízdě začne do pedálu brzdy bouchat jakoby při spustení ABS a zvuk jako kov na kov a to i když hodně slabo přišlápnu na brzdu.Zadní i přední brzdy jsem kompletně skontroloval a taky pojistka ABS je v porádku.Včera s tým jela přítelkyňe a málem nezastavila před křižovatkou,brzdilo ji to ztuha a hodně slabě a začala ji svítit kontrolka ABS.Tak jsem opět rozdělal kolo,na kterém bylo měnené ložisko a všiml jsem si,že koncovka na čidlu ABS je úplně rozbitá a drží jen volně.Tak jsem ji utesnil,tak aby pevně držela a konektory byly spojene ale pořád to dela to samé - spouští se ABS i při rýchosti 10km/h,dáva to silné pulzujíci rány do brzdového pedálu a je slyšet kov na kov a při odbočováni vlevo to zezadu skřipe.Kontrolka ABS svítila pouze jednou při štartu normálně zhasne.

Dekuju za rady :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahojte. Potřeboval bych pomoct už si nevím rady. 8.12.15 jsem boural do sloupu na pravé přední kolo viz foto. Po nehodě bylo vyměněno ložisko, čidlo abs, šenkl, tlumič ,ramena prostě vše na pravé straně. Po opravení začalo blbnout ABS. Při jízdě cca od 60 km/h a při brždění začne ABS kopat do nohy ale neni to furt. Prostě někdy to dělá a někdy ne. Auto nic nehlásí na palubní desce nic nesvítí. Zkoušeli jsme načíst diagnostikou ale taky nic. Vše hlásí, že je v pořádku. Tak jsme zkusili jestě vyměnit řídící jednotku abs a dát nové čidlo a pořád stejné.Jediné kdy to nedělá, tak po tom co vyndáme pojistku ale takže víme, že to je 100% ABS. Pokud někdo bude vědět nebo už se s tim někdo setkal byl bych rád za rady. Moc Děkuju

 

Editováno: , autor: Danik12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nezbyde nic jinýho než znova vyměnit ložisko kola. Obsahuje totiž magnetický kroužek který snímá čidlo ABS.

Může bejt nějakým způsobem vadný a signál který potom čidlo dává není korektní. Navíc je to asi poslední součást ABS kterou jste ještě nevyměnili.

Hlavně použít kvalitní značku ložiska, třeba FAG, nebo SKF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, chtěl bych se zeptat, co může být příčina, jelkož o autech nevím vůbec nic až na základní věci. Mám 2004 Fabii 1.9SDI a svítí mi kontrolka ABS, ale auto jede normálně. Ve předu mám brzdy v super stavu, zadní brzdy potřebují výměnu, ale už mám koupené nové a o víkendu to vyměním. Pokud mi ABS nesvítí za jízdy, tak se pák náhodně při brždění brzda nejde lehce sešlápnout, je to cítít jako by tam bylo ozubené kolečko a nemohlo to do toho zapadnout, poté se rozsvítí ABS a brzda funguje normálně. Pokud svítí, tak mi v autě trošku škubne, spadne nachvilku ručička tachometru (jen ručička), ABS zhasne a jedu normálně. Vypadá to na nějaký vážnější problém nebo to vyřeší nové zadní brzdy případně čidla? Musím podotkout, že auto mám cca 2 měsíce a předtím půl roku stálo a brzdy jsou orezlé.

 

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze sviti znamena, ze RJ zablokovala ABS a auto ti jede bez neho. Mas asi spatne cidlo. Proto kdyz nesviti a ty zabrzdis tak vadne cidlo dava informaci o zablokovani kola a RJ to resi prave ABS a auto spatne brzdi. Je to dost nebezpecne, ja takhle malem nedobrzdil a narval to do kamionu na krizovatce. Treba napojit na vag a zjistit co pise ABS jednotka. Popr. vymenit cidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj,na fabii 2001 1.9tdi mi při rychlostech cca pod 60km-h při brždění začne kopat pedal a zvuk ze předu  jako při zapnutí abs-kontrolka se nerozsvítí-ani jako zavada.na diag jsou hodnoty rychlosti kol ok.v pameti bbez zavad.(při diagnostice a odstaveni abs to nedelá).jestli zakládám téma zbytečně tak se omlouvám-nenašel jsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak este raz ...)))

 

zdar, mam fabiu rv. 2000 6y... kratka. 166 000 km  mam problem z abs.. minulel ked som nevedomky na krizovatke drzal pedal brzdy asi 5 minut a viac stlaceny pri cakani ,(moja chyba)  .tak par km potom pri brzdeni mi zacalo cvakat a brzdit len v abs mode..aj ked je uplne sucho.. a zacala svietit kontrolka... 

Ako to je teraz: teraz po nastartovani motora kontrolka nesvieti a ked hned zacnem brzdit po rozbehnuti sa .. tak sa rozcuka" abs..(velmi nebezpecne zle to brzdi )a za par sekund to vypne a hned potom za rozsveti kontrolka ABS a zacne normalny mod brzdenia bez abs a brzdi to dobre..

kvapalina bola menena 2016 komplet system  a aj merana kontrolovana v 2018 -nadrzka plna.. 2015 kotuce ,platnicky, 2016 hadice na prednych ,.. takze tam by som problem nehladal..

tera zsom otvoril poistkovu skrinku na baterke.. ta poistka (pliesok) vyzera byt neprerusena/neprepalena Tak ako v tomto videu . https://www.youtube.com/watch?v=8_8t9tCcqik  

tak to bude abs pumpa?  to by bolo nemile ..  co dalej? mozu to byt senzory na prascoch ? kotuce len vpredu , vzdadu bubny 

do servisu ,,samozrejme ale niesom v cz )) tak potrebujem mimo servisove riesenie 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2016 na 18:30, Hurec napsal:

To ze sviti znamena, ze RJ zablokovala ABS a auto ti jede bez neho. Mas asi spatne cidlo. Proto kdyz nesviti a ty zabrzdis tak vadne cidlo dava informaci o zablokovani kola a RJ to resi prave ABS a auto spatne brzdi. Je to dost nebezpecne, ja takhle malem nedobrzdil a narval to do kamionu na krizovatce. Treba napojit na vag a zjistit co pise ABS jednotka. Popr. vymenit cidlo.

 tak to presne sa stalo aj mne ,,skoro som narval na kruhaci ... aj sa to tak presne chova: jednotka zablokuje abs a potom ho vypne a brzdi to dobre ale bez abs

ze by to boli tie cidla na prascoch ?  tiez mi v maji menili loziska v prednych kolach ... ze by aj to pomohlo? 

 

Editováno: , autor: Lktr Ertyu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvně je třeba to napíchnout. Měnit preventivně čidla je nesmysl. Navíc co mám zkušenost, tak pokud je některý čidlo KO,

nebo nedává signál, tak se kontrolka ABS rozsvítí po rozjetí i když se brzda nepoužije. Řídící jednotka ABS to považuje za nevěrohodný signál

a rozsvítí kontrolku, zapíše chybu a vyřadí ABS z činnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc co mám zkušenost, tak pokud je některý čidlo KO,

nebo nedává signál, tak se kontrolka ABS rozsvítí po rozjetí i když se brzda nepoužije. ----

 

presne to sa mi deje , po par sto metroch sa kontrolka rozsvieti aj ked nebrzdim.  abs sa vypne a brzdim "normalne" 

 

Takze su to cidla alebo cidlo ..

bohuzial 2 nove cidla  ma vyndu lacnejsie ako ist do servisu a platit za vag diagnostika + praca... (bez ceny novych cidiel a ich namontovanie a nasledna opatovna vag ..)zvykajte si na novy dobuu , v cz/sk by to bolo jednoduchsie

 

teraz by som poprosil o radu ako to vymenit.. 

 este by som mohol skusit len vytiahnut tie cidla co su utam teraz  a prestreknut sprejom na kontakty, a dat naspat... ci to nieje len nejaka vada lebo nedavno som dost intenzivne cistil brzdy sprejom na cistenie brzd,+ arvou + wapkovanie a uumyvanie auta..  ale to robim bezne tak tazko od vody/chem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...