Přejít na obsah

Motorovy olej pro 1.8 TSI III.gen


Korni

Doporučené příspěvky

Zakládám téma Motorovy olej pro 1.8 TSI III.gen

Jaký olej používáte, jak často provádíte jeho výměnu.

Rád tedy dopním, že olejová náplň v tomto motoru je dle literatury 5,2l.

 

Já provádím výměny oleje co 15 000km. První výměna byla provedena za motorový olej splňující specifikaci VW 504.00 (Castrol Titan-Edge FST LL 5W30).

Teď před dlouhou cestou (cca 10 000km) do Norska budu měnit opět za Castrol Titan-Edge FST LL 5W30. Nicméně pak přemýšlím o změně oleje na nějaký 5W40.

Momentální nájezd mám 21 000tkm - zatím sem nedolíval ani kapku oleje. U služební O3 1.6TDI jsem za 24tkm dolil už 2l.

Editováno: , autor: Korni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě čeká výměna v červnu, po dvou letech. Plánuju zůstat u 5W-30, výměna po dvou letech v autorizáku a v mezičase svépomocí. 

Jelikož autorizák používá "něco" ze sudu (převážně Castrol Professional) u čehož si člověk nemůže být jistý původem budu si nosit olej svůj. Nechci používat žádné globální a marketingem vyhnané "značky" (čím víc známé a globální tím větší pravděpodobnost padělaní) takže to vidím na Mogul LF3 případně Valvoline.

 

http://www.auto-hanak.cz/pdf/padelany_castrol_v_Evrope.pdf

http://www.automotorblog.com/watch-counterfeit-engine-oil-russia/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Pro 1,8 TSI v O3 lze použít olej 5W-40 norma VW 502.00 - ověřeno ve Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Podmínkou je zkrácení intervalu výměny max na 15000km/1rok. Tento olej je o něco hustší než LF olej 5W-30 takže je předpoklad, že se nebude tolik ztrácet. Sám používám tento olej u 1,8TSI v O2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 11 měsíců později...

Já koupil auto,kde majitel lil 0w30 což mě sere,protože olej je drahý a voda. On ho sice během 35 tis vyměnil 6x to je krása proto jsme to auto vzal,ale co teď?  odborník tvrdí,že do TSI je nejlepší dávat 5w40 a ještě lépe 5w50,kterej se už skoro nedá sehnat v hojném počtu výrobců jinýma slovama. chci měnit každý rok což bude  3-7 tis km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jaký názor máte na výměnu hrdla pro odtok oleje?? Tato výměna podle DP se provádí současně s výměnou olejového filtru.

Ale teď nevím,jaké hrdlo objednat.


Objednávám díly ze stránek skoda-dily.cz a hrdlo podle motorizace tam mají toto:
https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/06l115678c-hrdlo-skoda-32151.html

 

blob.thumb.png.e510d162608e820f42c618ffa0866e31.png

 

Nevím jestli toto hrdlo prošlo modernizací jak níže píše Malawi, protože hrdlo mají s označením 06L115678C tak i s označením 06L115678Q. A nové těleso na filtr jsem na stránkách skoda-díly nenašel vůbec, tak nevím jestli je nutné když si koupím nové hrdlo měnit i těleso filtru.

 

Děkuji za rady.


Na fóru v kategorii motor 2.0 tsi píše uživatel Malawi toto:

V 15. 11. 2018 na 20:00, Malawi napsal:
Tak mám za sebou výměnu oleje a to dle postupu v DP, tedy s výměnou vložky filtru a hrdla (06L115678Q, cena 250 Kč). S výměnou hrdla je spojena i výměna tělesa filtru s označením 06L115401J (dodáváno společně s filtrační vložkou za 760 Kč, těleso filtru se mění z důvodu změny uchycení nového typu hrdla). Důvod přechodu z původní varianty hrdla 06L115678C na hrdlo nové s označením  06L115678Q mi nebyl vysvětlen...Každopádně mezi nimi je značný rozdíl, viz. foto.

 

P.S. Když jsem v autorizáku objednával hrdlo a následně i těleso filtru, koukali na mě jak na exota...ještě se s tím nesetkali a dle sdělení to u nich technici nemění:-) Takže asi tak...
 

Editováno: , autor: Midaaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jsem připraven na výměnu oleje, kterou se chystám udělat o víkendu :-)

 

Koupil jsem 5L oleje Castrol LL 5W-30, doufám že mně to na výměnu bude stačit. V manuálu se píše obsah olejové náplně 5,2l. Těch 0,2 bych doplnil později.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Stačilo vám na výměnu oleje 5l balení? Předpokládám že těch udávaných 5,2l oleje je aby hladina oleje na kontrolní rysce byla uprostřed. Takhle ju budu mít snad lehce pod...

20190329_090959.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Jelikoz mi pribyva olej v motoru musim ho zacit menit po cca 3-5 tis max jinak se ten motor znici. Takze jsme koupil obyc 5W40 budu davat levnejsi filtry at me to nezrujnuje,ale vazne nechapu,ze s tim nikdo nema problem,prece nejsu sam co jezdim kratke trate. Nikdo nema benzinak na desitky km na to je rpece delany pro lidi co najedou min jak 30 tis km rocne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...