Jump to content

Po odpojení a zapojení baterie nefunguje rádio


maxfli

Recommended Posts

Ahoj všem

Mám takvý ožehavý problém a to ten, že mi nefunguje rádio.

 

Odpojil jsem baterii, bohužel nejprve plus a potom minus-kostru

Baterii jsem dobíjel - oživoval přes noc.

Po opětovném připojení baterie, opět špatně a obráceně, nejprve minus-kostru a potom plus.

Vše je funkční, pouze rádio se hlásí totálně mrtvé.Nezobrazuje se ani na DOTu.

Zkusil jsem tedy opět odpojit bateri, nyní ve správném pořadí, opět jsem ji připojil, také ve správném pořadí, vše funkční, jen rádio stále mrtvé, ani DOT ho nehlásí.

 

Zkoušel jsem 3x zkontrolovat pojistky jak v kokpitu pod volantem, tak v motoru u baterie, také jsem vyjmul rádio a pojistka zezadu na konektoru je v pořádku.

Zkoušel jsem také dle rady známeho propojit jakési pojistky-odpory ze předu pojistkového boxu, bezůspěšně.

Už mně nic nenapadá.

 

Nevíte si s tím někdo rady, čím by to mohlo být?

Jinak je to Octavia II r.v.2006, combi,77kw,1.9tdi, Rádio Stream MP3

Reálné foto přiložené

 

Děkuji moc předem za jakékoliv rady.

 

20160330_184515.jpg20160330_184454.jpg 20160330_184642.jpg 20160330_184656.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Tim poradim odpojovani a pripojovani baterie to nebude, toho se neboj. Autu je uplne jedno, v jakem poradi to pripojis. (To poradi je jen kvuli bezpecnosti, nechce se mi to tady ted popisovat...)

 

To radio nejde zapnout jako vubec? Zmacknes ted ovladac hlasitosti a nic?

Edited by LucasCZE
Link to comment
Share on other sites

Ano, rádio nejde vůbec, zmážknu ovladač hlasitosti a nic se neděje, také se vůbec nezobrazuje aktivita rádia na MaxiDOTu

 

EDIT :

 

 

Mám možnost vyzkoušet to mé rádio ve stejné oktávce, a nebo funkční rádio z té druhé oktávky vyzkoušet v mém autě, to bude asi nejjednodušší postup, vyloučit zda je problém v rádiu, nebo někde jinde.

Jen nevím, jak odpojit ze zadu rádia ten velký konektor a anténu, abych něco nepolámal.

Edited by maxfli
Link to comment
Share on other sites

Tak to se spatne popisuje. Poprve jsem s tim trochu laboroval, ale prisel jsem na to sam... Na tom velkem konektoru je takova jakoby paka. Nejdriv na ni musis zmacknout takovy plastovy vylisek (myslim, ze je dole) a potom za tu paku jako by zatahnout. Tim se cely ten konektor vysune... A u anteny neni paka, ale jen maly plastovy zobacek. Ten zmacknes a konektor vysunes...

Link to comment
Share on other sites

Ahoj

Takže nové poznatky, nové otázky:

 

Auto dnes na dvou diagnostikách, jedna hlásila instalované rádio, druhá ho vůbec nehlásila.

Zjistilo se VAGem, že nejde ani vyhřívání sedaček, muselo se to stát naráz, jak to rádio, tak to vyhřívání.

Pojistky jsou všechny v pohodě, prozkoušen konektor rádia a nejde do něj vůbec šťáva.

Rádio je jinak funkční, ale v jiném autě, ve stejné oktávce, máme ještě jednu.

Rádio z druhé oktávky funkční zapojeno do mé oktávky a také nefunguje, prostě nejde do rádia proud, ani plus ani kostra nevykazuje žádné napětí, proud.

 

Lidé u kterých jsem dnes byl si neví rady, jeden má podezření na komfortní jednotku, možná budete vědět o co jde.A jinak pro mně rada , že si mám nechat prozkoumat kabeláž od rádia až ke zdroji energie.

Tak nevím.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
В 2. 4. 2016 в 15:19, maxfli сказал:

Problém vyřešen, špatně usazené pojistky. 

a jake pojistky na tom. skr..... listku na kritce nejsou označene od radia a sedacek. jak najdu na netu vubec v tich polohach nemam žadne za strčene. vizualne i pod kapotou všechne jsou ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...