Přejít na obsah

Po odpojení a zapojení baterie nefunguje rádio


Doporučené příspěvky

Ahoj všem

Mám takvý ožehavý problém a to ten, že mi nefunguje rádio.

 

Odpojil jsem baterii, bohužel nejprve plus a potom minus-kostru

Baterii jsem dobíjel - oživoval přes noc.

Po opětovném připojení baterie, opět špatně a obráceně, nejprve minus-kostru a potom plus.

Vše je funkční, pouze rádio se hlásí totálně mrtvé.Nezobrazuje se ani na DOTu.

Zkusil jsem tedy opět odpojit bateri, nyní ve správném pořadí, opět jsem ji připojil, také ve správném pořadí, vše funkční, jen rádio stále mrtvé, ani DOT ho nehlásí.

 

Zkoušel jsem 3x zkontrolovat pojistky jak v kokpitu pod volantem, tak v motoru u baterie, také jsem vyjmul rádio a pojistka zezadu na konektoru je v pořádku.

Zkoušel jsem také dle rady známeho propojit jakési pojistky-odpory ze předu pojistkového boxu, bezůspěšně.

Už mně nic nenapadá.

 

Nevíte si s tím někdo rady, čím by to mohlo být?

Jinak je to Octavia II r.v.2006, combi,77kw,1.9tdi, Rádio Stream MP3

Reálné foto přiložené

 

Děkuji moc předem za jakékoliv rady.

 

20160330_184515.jpg20160330_184454.jpg 20160330_184642.jpg 20160330_184656.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tim poradim odpojovani a pripojovani baterie to nebude, toho se neboj. Autu je uplne jedno, v jakem poradi to pripojis. (To poradi je jen kvuli bezpecnosti, nechce se mi to tady ted popisovat...)

 

To radio nejde zapnout jako vubec? Zmacknes ted ovladac hlasitosti a nic?

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, rádio nejde vůbec, zmážknu ovladač hlasitosti a nic se neděje, také se vůbec nezobrazuje aktivita rádia na MaxiDOTu

 

EDIT :

 

 

Mám možnost vyzkoušet to mé rádio ve stejné oktávce, a nebo funkční rádio z té druhé oktávky vyzkoušet v mém autě, to bude asi nejjednodušší postup, vyloučit zda je problém v rádiu, nebo někde jinde.

Jen nevím, jak odpojit ze zadu rádia ten velký konektor a anténu, abych něco nepolámal.

Editováno: , autor: maxfli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se spatne popisuje. Poprve jsem s tim trochu laboroval, ale prisel jsem na to sam... Na tom velkem konektoru je takova jakoby paka. Nejdriv na ni musis zmacknout takovy plastovy vylisek (myslim, ze je dole) a potom za tu paku jako by zatahnout. Tim se cely ten konektor vysune... A u anteny neni paka, ale jen maly plastovy zobacek. Ten zmacknes a konektor vysunes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Takže nové poznatky, nové otázky:

 

Auto dnes na dvou diagnostikách, jedna hlásila instalované rádio, druhá ho vůbec nehlásila.

Zjistilo se VAGem, že nejde ani vyhřívání sedaček, muselo se to stát naráz, jak to rádio, tak to vyhřívání.

Pojistky jsou všechny v pohodě, prozkoušen konektor rádia a nejde do něj vůbec šťáva.

Rádio je jinak funkční, ale v jiném autě, ve stejné oktávce, máme ještě jednu.

Rádio z druhé oktávky funkční zapojeno do mé oktávky a také nefunguje, prostě nejde do rádia proud, ani plus ani kostra nevykazuje žádné napětí, proud.

 

Lidé u kterých jsem dnes byl si neví rady, jeden má podezření na komfortní jednotku, možná budete vědět o co jde.A jinak pro mně rada , že si mám nechat prozkoumat kabeláž od rádia až ke zdroji energie.

Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...