Přejít na obsah

Divný zvuk za studena - kladky, klínový řemen?


Doporučené příspěvky

Zdravím,

nepotkali jste se s tímto zvukem? Divně to čvachtá-houká, ale jenom chvíli za studena a jak je venku větší zima, tak to dělá víc. Pak už to za celý den ani po x startech neudělá. Motor běží jak 1.4 za studena, pravidelně, necuká a nic podobného. Viz. video.

 

https://youtu.be/Cqw1ucMlv1I

 

Byl jsem ve škodováckem servisu, 100% si byli jistí, že výměna klíňáků a kladky "tlumičem vibrací řemene" to vyřeší, ale den po "opravě" jsem zase ráno nastartoval a zase totéž.

Napadá vás co by to mohlo být?

(A jen tak bokem má někdo z Vás zkušenosti s "reklamací" opravy, která nic nevyřešila? :) )

 

Díky.

Editováno: , autor: micheli77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Už sa na to dívalo x lidí, ale nikdo na nic kloubného nepřišel, až na jednoho známého, který se dušoval, že mu to dělalo na autě totéž sice na 1.9 tdi. Bylo to jednou hranou oběhového kola od altíku, po které zastudena jezdil klíňák. Přejel to pilníkem, a pak to přestalo. Už jsem tak zoufalý, že vyzkouším všechno i toto.

Zkusím to provést přes víkend a dám vědět, jestli to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Půl roku se zvuk neozýval, tak jsem to po svém původním bádání odložil k ledu (ani servis nic nepoznal) a mezitím najel 10tkm (celkově v současnosti 86tkm, 6 let staré auto), až teď se současným ochlazením to přišlo znova a zmiňované zvuky se ozvaly znova...

Po zhození klíňáku zbývaly pouze rozvody. Po sundání krytu a lehkém nástříklu WD to na pár sekund přestalo a pak zase začlo.

Po výměně vše ok, řemen hlavního rozvodu už měl podstatně jinou strukturu (asi zteřelejší) než řemen na druhou vačku, možná to bylo v řemenu, možná v kladkách. Mechanik nic nepostřehl.

Nepodceňujte tyto zvuky i když trvají jen pár sekund! :)

Editováno: , autor: micheli77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Mne sa v posledných 3 studených štartoch objavil divný zvuk a ten zaznie ihneď po naskočený motora,je to ako také klepnutie,buchnutie neviem to celkom dobre charakterizovať, v tom vuideu to je počuť ako motor naskočí,potom je tam zvuk rezonovania niečoho v prístrojovke ale o ten nejde ide o ten prvý hneď ako naskočí motor.

Nemôže to byť výfuk,pretože som začal badať občas za jazdy akkeby sa motor niekedy pridúšal,neni to nič hrozné ale je to všimnuteľné to pridusenie jak na benzín tak na LPG

Pred týždňom menené silenbloky na ramenách a vyčistená a nastavená klapka.Ale to mi robí posledné 2 dni.

Rachne to hneď ako naskočí motor.

 

VID_20180215_081105.mp4

Editováno: , autor: kimmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...