Přejít na obsah

Demontaz voditka prednych bocnych skiel


pajko

Doporučené příspěvky

Ahojte, poradite mi prosim niekto ako demontovat tesnenie (voditko) predných bocnych skiel? Tapacir mam dole zrkadlo tiez sametku tiez. Zboku a zhora sa tesnenie iba vytiahle ale dole drzi ako prikovane. Dufam ze nebude treba roznitovavat dvere.

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mam to uspesne za sebou. Mozno to budete niekto v buducnosti robit tiez tak napisem ako som postupoval. Treba demontovat tapacir, vyduchy co su na dverách a sametku co je zvnutra dveri. Dalej treba demontovat zrkadlo kedze tesnenie zachadza pod zrkadielko. Nasledne som spustil okno dole a vytiahol tesnenie z hornej strany a z bocnej strany. Ostalo mi zacvaknute uz iba na spodnej strane takymi plastovymi klipmi. Treba sa pozriet na nove tesnenie ako to vyzera aby mal clovek lepsiu predstavu o tom ako ich vycvaknut. Ja som to robil tak ze som opatrne medzi dvere a tesnenie zastrcil stredne velky plochy srobovak na ktory som zvruchu zatlacil a zaroven som odtlacal smerom do interieru. Islo to na moje prekvapenie celkom dobre. Tych klipov tam bolo 5 cize ked budete mat vsetky vycvaknute staci tesnenie vytiahnut. Nasledna montaz by uz nemal byt problem. Treba si dat pozor na to aby sklo islo v novom tesneni tak ako ma. Pri nacvakavani nového tesnenia je dobre si tie klipy trosku namazat nejakym wdckom aby to islo lahsie a potom treba vyvinut dost velku silu na zatlacenie. Mne isli najhorsie zatlacit posledny klip pri B stlpiku. Jedna preto lebo medzi sklom a tesnenim bolo brutal malo miesta a ledva sa mi tam vosli prsty a jednak preto lebo to islo fakt nahovno :D.

Prsty mam sice cele dotlacene dorezane a dooskierane ale tesnenia su na mieste :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahoj, foto nemam.

postupuj podla navodu hore. Daj dole tapacir dveri naslednej daj dole krytku ofuku - to je ten maly trojuholnicek na urovni zrkadla. Potom tam mas jednu skrutku, ktora drzi zrkadlo. Tu povolis a mas dole zrkadlo.

 

vytiahnes stare tesnenie to by snad nemal byt problem...Zklo musis mat samozrejme spustene. Ked nasadis nove tesnenie tak davaj pozor na to aby si ho ma aj po bokoch vyrovnane a ne nejako pokrivene. potom pomaly po kusku vytahuj okno hore a pozeraj ci zapasovalo do tesnenia - ono by si malo viacmenej najst cestu do tesnenia samo.

 

Este jedna rada. poriadne si vsetko popozeraj alebo si to vsetko fot pred tym ako zacnes tesnenie vyberat aby si vedel ako to presne bolo - pomoze ti to pri skladani.

 

je to inak pica robota uz by som to asi nerobil ale odniesol by som to do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vies ako vyzera to voditko?

To co som ti vyznacil cervenym iba spustis ako keby do dveri volne, to co je modrym zacvakavas do dveri, su tam take klipy, a to co je zelenym iba vtlacis do ramu dveri.

Ak si trosku zrucny tak to zvladnes. Normalne to rozober a uvidis ako to tam je cele dane, priprav sa ale ze je tam debilny pristup na to aby si to tesnenie vycvakol a nasledne nove tesnenie nacvaklo na tie klipy. 56ba028974ebb_t.thumb.jpg.5058f5da6e57bfaea93f3cadf9712f23.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne toto cervene som myslel jak si vyznavil ja som prave myslel ze to tam este nejako drzi na nejakych klipoch ale evidentne to drzi len okno.... akurat ma napadlo ja som to tesnenie uz trosku vytahoval ale ale pen z vrchu nevidel som tam ziadne klipi tie su v tem modrej liste a ta je tam len zacvakla ci? kqzfopadnr dnes mi zo na prijst postou tak uvidim ci tam tie klipi budu. Dam vediet ako som dopadlo diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...