Přejít na obsah

popraskané gumové palivové hadice - treba to meniť?


Doporučené příspěvky

pri nedávnej výmene palivového filtra som si všimol, že mám popraskané palivové hadičky, čo k nemu idú.

sú tam také prasklinky na povrchu, veľkosť okolo pol milimetra, mám sa začať niečoho obáť?

 

pozeral som nový diel je tam jedine originál a stojí nad 90 € !!! (za meter posratých gumových hadíc)

a potom tá druhá časť od filtra smerom k čerpadlu, tam sú tiež gumové časti popraskané, nič ale neslzí

 

najradšej by som to vymenil, v mototechne stojí takáto palivová hadička (8 mm vnút. priemer, 14 vonkajší)

za meter zhruba 2 €, čo je sakra rozdiel. nie je síce tak tvarovaná ako originál, ale poohýbať by sa dala.

tu mi ale robia vrásky tie redukcie, čo idú z gumovej časti na tú plastovú priesvitnú. toto nikto nepozná,

teda tú redukciu, ono sa do toho strčí hadica a stlačí sa to, nedá sa to kúpiť, originál celý kus od filtra k

čerpadlu stojí vyše 70 €, zase úžasná čiastka za 20 cm gumy, 40 cm plastu a 2 plechové redukcie

 

má tieto popraskané gumové hadice zmysel meniť? podieľajú sa napr. na vzniku bubliniek v nafte smerujúcej do čerpadla?

 

vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ako investigatívny amatérsky domáci autokutil som si tie hadice čo mám v aute trochu prezrel.

už chápem, prečo sú drahšie ako iné v obchode, stále nechápem, prečo až také drahé.

 

popraskaná guma (vrhcný plášť) by nemal byť závadný a nemal by spôsobovať nasávanie bublín do paliva

ani únik paliva cez hadicu na jej povrch, nakoľko hadica má vo vnútri akoby polmilimetra hrubú zjreme plastovú

výstuž, ktorá palivo neprepustí. ale prečo stoja tieto hadice 90 € je mi stále záhadou.

 

pokiaľ nedôjde k mechanickému poškodeniu hadíc pri iných servisných úkonoch, nemá asi zmysel tieto hadice meniť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...