Přejít na obsah

vymena oleja prevodovky 1.6 TDI


K1ller

Doporučené příspěvky

Zdravim, pred mesicem jsem koupil ojetou O II FL se 160000km. Ted po prezuti na tissi letni pneu jsem si vsiml, ze huci prevodovka. V autorizovanem serivsu rikali, ze je to normalni a na muj dotaz na vymenu oleje, ze pry je tam dozivotni, ze se nemeni, ale jestli chci, tak mi ho po 15000 km pri dalsi prohlidce vymeni. No tak dlouho se mi cekat nechce, tak to radeji necham vymenit hned. Jde mi ale o to, zda nemate zkusenost, ze vymena oleje postaci, nebo uz je prevodovka nejak nacata? Krome huceni funguje dobre a radi presne.

Jo a jaky olej presne pouzit? Dik.

Editováno: , autor: K1ller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze skodovka obcas slozeni mirne upravi treba v okamziku, kdy mirne poupravi loziska.  Jenze to "aftermarket" nevi takze dal vyrabi "stare" slozeni a pak to nedela dobrotu. Jen predavam info dal jak sem ziskal u Sixty pri oprave sve prevodovky :-) Vsude jinde je specifikace OK, ale u prevodovky by si "aftermarket" netroufal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Terenius: 2,1 litru je tam asi celkove, coz se ti nejspis nepovedlo vypustit. Jak jsi to vypoustel? Jen vypoustecim sroubem nebo i pres jeden ze spodnich cepu?

 

Navic Sixta pise: "Výška hladiny oleje v převodovce se musí kontrolovat pouze tak, že olej vypustíte (výpustní otvor + jeden ze spodních čepů vidlic) a poté nalijete do převodovky předepsanou olejovou náplň." Takze to ze se ti tam 2,1 litru nevlezlo jeste neznamena, ze tam tolik oleje nema byt. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik, tak olej radeji koupim v autorizovanem servisu. Mam tedy koupit 3 litry s tim, ze mi 900ml zbyde? Cena u nas na Kladne je 535 kc za litr. Vymenu necham na znamem, co ma maly servis. Nebo byste to take radeji sverili autorizovanemu servisu? Jen doufam, ze to pomuze na to huceni, co z te prevodovky jde.

 

Jinak web pana Sixty je asi tento, ze jo? http://www.prevodovky-sixta.cz/ Kdyby nahodou byla potreba oprava.

Editováno: , autor: K1ller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víc než 2 litry tam nedotaneš pokud to budeš nalívat kontrolním šroubem. A i tak musíš mít předek auta zvednutej abys tam ty 2 litry dostal a neteklo to kontrolním šroubem ven.

Pokud jsou ale načatý ložiska, pochybuju, že to pomůže.

Na obrázku jsem vyfotil ložisko z převodovky ze seatu leon 1,9 TDI 2008 u kterýho jsem měnil všechna ložiska v převodovce při 190 tkm. Km jsou poctivý - první majitelka....

post-64943-0-12647200-1460791257_thumb.j

post-64943-0-73554700-1460791372_thumb.j

post-64943-0-80018800-1460791398_thumb.j

Editováno: , autor: Jarda-k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som menil pre istotu pri 120t km. Kupoval som 2litre a este nieco tusim ostalo. Vypustalo sa aj odspodu, cez zaistenie vidliciek :)

 

post-77237-0-21441400-1460794456_thumb.j post-77237-0-99624700-1460794459_thumb.j

 

Pre LHW prevodovku tam podla etky ide G 070726A2: http://www.cc-autodily.cz/pneu-165-70-13-letni (ale pozriem presnejsie, ked budem doma).

Mam pocit, ze podla elsy je tam 1,7l, no to by vedel lepsie napisat libero :D

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LucasCZE: Dik, tak vezmu 2 litry a uvidi se :-)

 

Jarda-K: Jsem si jisty kilometry. Je to dolozene v servisni historii. Posledni prohlidka v autorizovanem servisu 30.10.2015 pri 146387km. Proste to druhy majitel koupil a chvilku po te odesla.

Editováno: , autor: K1ller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kyselinka - do tak nového auta by som olej tipoval skôr G052512A2 , cca 2L sa tam dajú dať , ideálne vrchom cez radenie alebo spínačom spiatočky, dá sa aj kontrolným ale treba to naplniť čo to ide , preštartovať a nechať prebehnúť na dvojke nech si to naberie okolo diferáku a doplniť ... plním vrchom , zdá sa mi to lepšie ... inak čep vidličiek som vyberal na svojej a nevytiekla ani kvapka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...