Přejít na obsah

Špinění motorového prostoru S3 - dodatečná montáž těsnění


michal2009

Doporučené příspěvky

Z výroby chybí těsnění pod znakem Škoda, což má za následek v deštivém počasí špinění motoru a plastů v motorovém prostoru.

Co bude potřeba:

- koupit v hobbymarketu lepící D - profilové těsnění, o rozměrech alespoň 2x2cm. Bude ho zapotřebí necelý metr, cena do 60,- Kč.

Vyměřit a nalepit těsnění (cca 70 cm) tak, aby při zavření kapoty byla tato část utěsněná (viz.foto) - při nalepení blíže ke chladiči hrozí, že těsnění nebude mít kontakt s výkrojem v kapotě a toto opatření bude neúčinné!

Včera otestováno za deště a bez problému, viz fotky :kol-47:

Na okraj kapoty není dobré toto těsnění montovat z důvodu stíženého přístupu k páčce.

Osazeno na 2.0TDI 140kw - žádný úbytek výkonu a přehřívání nelze pozorovat :kol-28:

post-35925-0-74882900-1460743055_thumb.j

post-35925-0-87827400-1460743093_thumb.j

post-35925-0-17028000-1460743098_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

@Shaarky: Sháněl jsem podobný D profil na Superba II a v žádných "běžných" hobby marketech v Plzni jsem nepochodil (Hornbach, Baumax, Bauhaus, OBI apod., dokonce i běžnější "železářství" MAT) - mají jen obyčejná okenní těsnění a podobně, ta jsou ale mnohem menší. Takže jsem i já objednával online.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem toho zasviněného motoru měl taky dost... kupoval jsem zde :

https://www.eben-kovani.cz/samolepici-okenni-a-dverni-tesneni-na-sparu-10-17mm-profil-21x17-cerne-p6166/?utm_source=Google+nákupy&utm_medium=ppc&utm_campaign=samolepící+pryžová+těsnící+páska+Trelleborg+21x17+mm,+na+vrata,+pro+šířku+spáry+10+-+17mm,+černý+D-list&gclid=CjwKEAiAj7TCBRCp2Z22ue-zrj4SJACG7SBEIoI0Zeych3zILxyiSORjaf8hiX2KD8pOsncZNdbubRoC6Zvw_wcB

Ale je to Trelleborg těsnění co maj na vice místech v obchodech i na netu.
Je ještě provedení "Universal", ale má slabší stěnu a dle mého je to silnější lepší.

Stačí 77,5cm, tak doporučuji 80cm a doříznout.

Instaloval jsem už bohužel s fénem kvůli zimě, ale funguje moc pěkně.5850166b62d05_guma2.thumb.jpg.d879ecbe52585016734194a_guma1.thumb.jpg.654df93d05

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Rozhodně nechci SIII hanit. Myslím si že to je úžasné auto.

Věřím že to je maličkost.

Právě proto bych čekal že takové to maličkosti budou vychytané. 

Z úspor pochybuji že by to tam nedali, když výrobní cena bude 000nic. 

Na SIII se taky mlží světla ?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s mlžením světel a špinění motorového prostoru, měli problémy už OII FL, u kterých si myslím že měli kvalitu výroby podstatně lepší než OIII...

Jinak OIII určitě vlajková loď není, to je zcela jistě SIII, který je vizuálně fakt pěkný auto povedlo se, nicméně ta kvalita provedení prý taky pokulháva... No já vydržím ještě do další generace u OII FL nějak se mi toho auta nechce vzdávat, hlavně je to ve vysoké výbavě, hodně to podražilo a na takový climatronic a pod. bych už u trojky finančně asi nedosáhl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konzultoval jsem to osobně přímo v servisním středisku Škody v Mladé Boleslavi. Mimo jiné mi řekli, že tak jak to je vyprojektované, tak to je sestavené. Tudíž to za chybu nepovažují.

Jinak u benzínu mi to dělá taky.

.

Btw. nešlo by něco podobného nalepit na spodní stranu dveří? V tomhle počasí mě štve, jak snadno se špiní prahy. Člověk to umyje a po pár kilometrech to tam je zase :-(

 

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som sa dnes pytal na podobne spinenie motoroveho priestoru mojej Octavie (GTEC) v Skoda servise. Chlapik na mna pozrel ako keby som spadol z jahody, ze ved to je normalne, ze sa to spini, ze tak to ma byt... ze nech si to dam umyt raz za cas ked mi to vadi, ale ze nic tam nemam ani montovat a ani tam niet co reklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevíte kde to těsnění koupit v Praze? Upřímně se mi nechce platit doručení za 125 korun, když výrobek stojí 53 kč:-)

 

jinak benzín 206 kw se špiní úplně stejně a myslím, že jsem byl zde na foru mezi prvními kdo to reklamoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Martin Bednář:  

 

Konzultoval jsem to osobně přímo v servisním středisku Škody v Mladé Boleslavi. Mimo jiné mi řekli, že tak jak to je vyprojektované, tak to je sestavené. Tudíž to za chybu nepovažují.

Jinak u benzínu mi to dělá taky.

................................................

Zdarec Martine. Nepovažují to za chybu ..? Ty wogo mýlit se je lidské, ale měli by mít chuť s tím něco dělat (prostě to tam nalepit a je po problému). To jeko-že stejně nepovažují za chybu to mlžení parabol. To jsou tedy .. "loupežníci" Hlavně zdraví, no ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevíte kde to těsnění koupit v Praze? Upřímně se mi nechce platit doručení za 125 korun, když výrobek stojí 53 kč:-)
 
jinak benzín 206 kw se špiní úplně stejně a myslím, že jsem byl zde na foru mezi prvními kdo to reklamoval


No nevím, ale mně to stálo cca 60+60Kč, viz.odkaz výše...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...