Přejít na obsah

DCC - klepání


Oto Suk

Doporučené příspěvky

No vzhledem k tomu, že píšou, že to má být výrobní vada jen některých kusů hydrolůžek, můžete hádat jednou, jestli bude svolávačka.... U Rapida taky zjistili do určitého data výroby rez a vrzání v kloubech řízení díky vniknuté vlhkosti do dílů už u výrobce a řeší to jen s tím, kdo se ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem dostal odpověd na klepání podvozku z auto škoda,že se mám obrátit v době záruky na servis škoda,tak to je tedy způsob - údajně tam někdo posoudí zda to dělá či nikoliv. Proti tomu jsem se odvolal,že musí výroba vědět do kdy byly vadné díly montovány a proto by měl být stanoven termín kontroly a výměny v autor.servise automaticky výrobcem a ne že to posoudí servis.  Nikdo kdo s tím nejezdí si toho ani nevšimne jen to dělá někdy ,tak jak to může posuzovat servis ????????   Každý výrobce a hlavně naše škodovka by měla dodržovat své povinnosti a závady odstranovat bez toho zda to klepe či nikoliv,protože vadný díl se může projevit i po záruce. Tento stav od výrobce škody je nepřijatelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, co vám vzadu klepe DCC -  na tento problém je vydané TPI, které se týká vozů vyrobených od 08/2015 do 04/2016. TPI potvrzuje informaci z výše uvedeného článku - tzn. vzduchové bubliny v hydrolůžku zadních podélných ramen. Tak se snad s identifikací problému nepletou. Nové hydrolůžko má číslo 3Q0 505 541 a musí být dále označeno barevnou značkou -  a to buď modrou, nebo modrožlutou. Bez tohoto označení se nesmí namontovat!
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TPI = Technická Produktová Informace, je to vlastně pokyn ŠA pro servisy, jak postupovat při některých problémech. Původní verzi toho TPI ostatně uvidíš v tomto příspěvku. Ta, o které píši já, je jen její aktuální revizí. A kde jsem ji vzal? Mno, jsou tu dobré duše, které mi občas poskytnou tyto a různé jiné informace. Za peníze by snad měla být k dispozici i v systému ErWin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám od sebe nikdo nic neopraví - není to svolávací akce. A podle toho TPI soudím, že ani servisní akce. Takže to musí každý řešit sám v autorizovaném servisu. Je to standardní postup. Nevím z jakého důvodu se pořád na foru objevuje termín "svolávací akce", aniž by pisatelé měli k tomuto nějaké relevantní informace - jen tím matou další, kteří nevědí, oč se vlastně jedná. Svolávací akce jsou holt u ŠA naprostou výjimkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz mi volali zo servisu ze mozem prist na bezplatnu vymenu hydrolozok. akonahle naskladnia nahradne diely budem informovany o presnom datume vymeny.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

tak  ti volali a jak tedy zjistili,že máš tuto závadu ??????????  můžeš sdělit nám rv. datum výroby a model ?   dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lednu jsem jel SIII Combi 4x4 s DCC, které bylo vyrobené v 1. týdnu 2016 a podvozek vykazoval při pomalé jízdě takové zvuky, že se zdálo, že každou chvíli něco upadne. Dnes jsem ten stejný vůz vyzvedával po výměně hydrolůžek a po prvních 150 km po nepříjemných zvukových projevech ani stopy. Zdá se, že prémiový podvozek se konečně prémiově i chová.

 

Mimochodem, závadu řešil prodejce na můj podnět. Čili pokud to někomu klepe a vrže a skřípe (věřte, že to jistojistě poznáte), honem k dealerovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ti volali a jak tedy zjistili,že máš tuto závadu ?????????? můžeš sdělit nám rv. datum výroby a model ? dík

auto som reklamoval ofic. reklamaciou. model L&K, combi 2,0 tsi 206kW, r. v. 3/2016

ps.: po vymene ktora trvala cca 4 hod je problem s hrkotanim odstraneny.

Editováno: , autor: pytonSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...