Jump to content
Martin Bednář

Zvuk vody po startu

Recommended Posts

Zdravím majitele s 1.4 tsi. Měl bych na vás dotaz, zda jste se někdo nesetkal s tím, že bezprostredne po startu je slyšet jakoby od palubky, resp. od motoru zvuk tekoucí vody. Jakoby zašplouchání - viz. priloha. Po startu uz to slyset neni. Auto vsude suchy, jezdí jak ma, chladici kapalina nemizi.

Popisovaný zvuk se objevuje u S3. Vím, že to není úplně totožný motor jako v O3, ale až na odpojování válců to myslím bude konstrukčně hodně shodné, včetně příslušenství.

Jestli se s tím někdo setkal, tak díky za info, nebo za tip, co by to mohlo být.

Voda.mp3

Edited by Martin Bednář

psal jsem o tom tady:http://forum.skodahome.cz/topic/131203-studený-start-14-tsi-g-tec/#entry2034725
Nevím, čím to tenkrát bylo, podezírám tehdy čerstvě vyměněný olej v motoru (vlastní iniciativa), značkový (!) servis mi tam dal omylem long life místo 5W40. Časem to vymizelo, ale nevím, jestli v souvislosti s vrácením 5W40 v 15tis. (přestal jsem to hlídat), teď už to dlouho nepozoruju (najeto 34tis.).

Taky bych to viděl na klimatizaci. Olejem to nebude, mám taky longlife olej a nic nešplouchá..

tak dnes som pocul ten zvuk aj ja - pocut tu vodu po starte.... auto  octavia 1.4 TSI 2016 a najzdenych cca 3000km. Prisli ste niekto co to moze byt?

tak stale to robi po dlhosom odsatveni auta.... dnes som bol v servise a zatial nemali ziaden podobny problem, tak sme dohodli termin na druhy tyzden a auto tam necham cez noc aby poculi co to robi

mám novou OIII 1,4TSI a dělá to taky. Po startu takový příjemný potůček :-) Docela se mi tento jev líbí. 

Ahoj, dělá mi to taky na O III FL 1.0 TSI.

Přišli jste na to čím to je?