Přejít na obsah

Adaptivní tempomat - dodělávka


jayhawk

Doporučené příspěvky

Ahojte, 

 

nepřemýšlel někdo z vás o dodělávce adaptivního tempomatu do F3? vím že v ostatních tématech se to tak nárazově nakouslo, tak bych rád aby případné poznatky nebo info bylo směřováno v jednom topicu. Tak, základní dotaz je, jestli to vůbec jde, a hned za tím, za jakou cenu. Já o tom spolu s park kamerou přemýšlím (u té kamery mě do teď brzdí TPI na Amundsena ohledně nějakých errorů s park assist). 

 

Zatím se mi nepodařilo dohledat, co všechno je oproti klasickému tempomatu jiné (jestli je jiný ten "radar" vpředu atd).

 

Tak pokud by někdo měl bližší info, nebo zkušenost, hop sem. 

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude jiný radar + úplně jinak řešená páčka pod volantem. Není ovládání na páčce blinkru, ale na třetí páčce.

 

Teoreticky by snad mohlo jít vzít díly z OIII a hodit na FIII.

 

Servisy se k tomu určitě budou stavět negativně, když už jenom překódování na jiný servisní interval je podle Porsche problém.

 

Jinak přemýšlel jsem o tom, ale po zralé úvaze ihned zavrhl kvůli složitosti dodělávky, možným následným problémům a celkové nesmyslnosti ACC bez automatu. K tomu náklady budou jistě astronomické.

 

Nechci ti kazit radost, ale být tebou, tak se na to vyprdnu.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodělat ACC se nevyplatí, to by musela existovat někde na vrakáči sešrotována Fabia III zezadu, tím pádem by se dal použít radar + řj + páčky, jinač se to nevyplatí za ty peníze kupovat a nechat dodělávat. Navíc mám známého s OIII vRS, který má ACC, musím uznat je to paráda, ale Front Assistant mu nefunguje tak dobře jako mě, když mám jen funkci Front Assistant, byl s tím ve Škodě, ale tam mu řekli, že na Front Assistant a ACC jsou rozdílné radary a může být tedy i rozdíl v té samé funkci, takže radši si taky nechám co mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme to nepujde hned ale za par let urcite nebude problem jako se vsim. Vzdyt i do octavie 1 rv 1997 jśe dodelali esp . Sice se vymenila cela elektronika v aute ale slo to . Vsechno jde nerikam ze je vse levne ale jde to .. Vzdyt je to stejne auto jen treba jina ridici jednotka a radar no :) verim ze klasicky tempomat dodelami je otazka max roku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, také uvažuji o dodělání FrontAsistent, ACC i Blind spot Assistent. Ptal jsem se na to přímo ve škodovce, a v žádném případě mi to neudělají, a "nejde to" leda s novým vozem.

To že to bude drahé, tuším, už jen sensor vpředu "radar" je cca za 800Eur. Hlavně se mi jedná o FA + ACC.

Ale ať se zeptám kohokoliv a kdekoliv, nikdo se do toho nechce pustit a nemají žádné schémata a montážní postupy.

 

Mám octavu III téměř full a už "jen" todle mi tam chybí :-(

 

Pokud by jste někdo měl nějaký kousek nápovědy k tomuto puzzle rád přijmu i za připadný poplatek.

Editováno: , autor: Chlebík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přišla mi odpověď ze škodovky na dodělání ACC:

 

Vážený pane ,


děkujeme za Váš dotaz a za důvěru, se kterou jste se na nás obrátil.

Pokud již máte vůz objednán, lze dodatečně, jako tzv. SWaP, domontovat pouze: Tempomat, Asistent pro rozpoznání únavy a
následujících týdnech bude na tento seznam přidán i SmartLink. Adaptivní tempomat na seznamu chybí a nyní bohužel nemáme
dostupné informace o chystané změně.

Děkuji za pochopení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, bratr si koupil F3 a má FA. Přečetl jsem to tady jen zběžně a mám pár otázek, hlavně z důvodu že čas pokročil a na něco už možná je řešení:

 

- je možné dodělat adaptivní tempomat který by využil FA radaru? Nevím jestli radar je stejný pro obojí...

 

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nemějte mi to za zlý, ale zkusím se zeptat ještě jednou, protože se moc nevyznám v tom, kdy mluvíte o adapt. a kdy o normálním tempomatu. Docela rád bych si nechal dodělat ten adaptivní, front assist mám, speed limiter taky. Přišel už teda někdo na to, co je potřeba všechno vyměnit a kolik by to cca stálo (není nutnej autorizák)? V Etce jsem našel jenom jeden typ radaru, tak doufám, že ten se dá použít. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...