Přejít na obsah

koroze


Poli007

Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové, mám na Vás dotaz. Při čištění auta jsem přišel na to, že na řidičových dveřích mám puchýř o velikosti cca 0,5cm. Je možné, aby se toto stalo na cca 5 měsíců starém autě? Jen dodám, že auto nebylo nikdy v mičce, jen ručně myto, kosmetika Chemical Guys a Collinite vosk. Přikládám i foto...myslíte, že mám s tím na reklamaci do autorizáku?

post-63046-0-08463700-1461526546_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, dovolím si obnovit toto vlákno. Dnes jsem při výměně nárazníku za RS našel na ocelové výztuze nárazníku korozi. Koroze je zaprvé na levém horním kraji jako měl @LukášCBR. S dovolením jsem zde přidal jeho foto.

IMG_0910.jpg.45d21070af007b2b6112f0990babe858.thumb.jpg.d1425cc9c93af4a4782102a400507d8e.jpg

Za druhé je také v dolním svaru této výztuhy. Co s tím dělat?? Nechat být nebo něčím ošetřit a čím?? Díky moc za rady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybrousit, odrezovač s taninem, zaklad a vrchni barvu. Není nad to po koupi auta vše na podvozku odmašlit a vystříkat plastizolem a udělat i dutiny. Tímto tomu předejdeš, z výroby je na podvozku několik neošetřených míst, které na první pohled bez demontáže plastů a nárazníku (tvůj případ s výztuhou) nenajdeš. Ale má to smysl udělat hned po koupi, ať to člověk nemusí složité čistit a plechy jsou nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@michal2009 našel jsem tento odrezovač https://www.uklizenydum-obchod.cz/cisteni-dum/worko-odrezovac-s-taninem/?variantId=1001&gclid=Cj0KCQjwmPPYBRCgARIsALOziAPBegh2VjGFhVrFzOD2c7gx2VEyBDDD25Q5soBuWCC2YPb9WPPcKc8aAs4zEALw_wcB. Myslíš, že bude stačit? A mohu poté nanést origo základovku WASH primer? Mám s ním dobré zkušenosti, ale nevím, jak si sedne s tím odrezovačem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes při údržbě motoru jsem si všimnul, že mi kolem odtokoveho kanálku začíná koroze viz foto. Co jsem se díval i na mladší kusy, tak i dvouletá octa kámoše má v těchto místech již pupínky. Možná se jedná o slabé místo OIII. Myslíte, že můžu uplatnit reklamaci na korozi karoserie? A mohu požadovat novou kapotu? Protože koroze je i z druhé strany v dutině, kde ji servis neodstraní..

IMG_20180712_203535.jpg

IMG_20180712_203557.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 28. 9. 2018 na 19:34, Miroslav Duchaj napsal:

ked by som to nechal tak ako je to na fotke, bude sa to rozsirovat dalej? alebo to bude taketo? pripadne cim to obrusit? este som nic takeho nerobil

má to odchlíplé okraje, takže rozšiřovat se to bude - ono je to vlastně už teď horší, než to vypadá. Jak rychle se to bude šířit, se nedá říct, záleží na kvalitě konkrétního plechu.

Je to na hranici blbýho místa, jakmile to "zaleze" více k oknu, tak už se toho budeš zbavovat velmi, velmi obtížně.

Pokud do tří let plánuješ prodej, tak to nech být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Tak jsem si dnes při prezouvani našel počátek koroze zadního blatníku. IMG_20191101_115737.thumb.jpg.198664bce8bcad0df62af2e75ca4cf37.jpg

Jedná se o okraj zadního blatníku, kde je přisšoubován okraj zadního nárazníku. Je zde odchlíplý nátěr a pod ním již koroze. Zítra se pokusím opravit a dám info. Je ale smutné, že OIII začíná po 6 letech provozu pomalu a skrytě, ale jistě korodovat. Nechat to ještě 2-3 roky, tak se myslím objeví puchýře na viditelné části. :_(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...