Přejít na obsah

Onboard kamera - zapojení


amirinda

Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Znedlob napsal:

Pokud vyndá tu co vede k výstupnímu kabelu a tu co spojuje původní okruh nechá a kamera půjde, tak je to špatně zapojené.

Blbost, když tu pojistku vyndá, kamera nepůjde, i když je to špatně zapojené.

Opačně zasunutý pojistkový držák pouze způsobí, že kamera je jištěná přes obě dvě pojistky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, corve napsal:

Blbost, když tu pojistku vyndá, kamera nepůjde, i když je to špatně zapojené.

Opačně zasunutý pojistkový držák pouze způsobí, že kamera je jištěná přes obě dvě pojistky.

 

Ano, je to tak jak říkáš ? špatně jsem to pochopil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz se divam na schema o par prispevku vys, tak pri opacnem zapojeni by kamera nemela jit vubec at tam jsou nebo nejsou pojistky? Puvodne jsem si myslel, ze je to jak se zasuvkou. Ze je jedno jak se to tam da... Kazdopadne dratem dolu to v te rade 26 nejde zasunout. Neni tam dost mista... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou obě pojistky:

- správné zapojení - proud teče přes každou pojistku zvlášť. 

- špatné zapojení - proud teče přes hlavní velkou pojistku a na OUT následně teče přes druhou pojistku do kamery, To znamená, že proudy se v tomto případě budou sčítat na hlavní pojistce.

 

Pokud jen jedna hlavní pojistka:

- neovlivní funkci změnou orientace

 

Pokud jen vedlejší pojistka:

- správné zapojení - proud teče jen do kamery

- špatné zapojení - proud nikam neteče, protože není hlavní pojistkou propojen hlavní okruh.

Editováno: , autor: Znedlob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak kamera zapojena zvolil jsem Niceboy Q1. Zjistil jsem že proud u pojistky 36 (vyhrev sedaček) jde z obou směrů, což je divný, ale asi je to nějakým způsobem propojeny mezi sebou. Nakonec jsem to zapojil na pojistku 32 diagnostiky a sklonu svetel, kde to funguje jak má a na kameru jsem dal 5A a nechal původní 7,5A. Jinak jsem z Ali objednal ten adaptér. Kam jste zapojili ten kostřící kabel? Já ho zatím přidělal stahovackama k rámu a funguje to, ale chci udělat nějaké méně prasacke řešení. Diky

Editováno: , autor: Znedlob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem tu prasarnu nechal ? fotka před a poté když jsem ještě pro jistotu odizoloval tu precuhujici kovovou část a víc to celé pripevnil k rámu. Očko se dotýká skoro celou plochou a je na pevno, nemá žádnou vůli, takže by problém být neměl a v případě servisu to jde jednoduše sundat. ? kabel jsem vedl přes A sloupek, který jsem sundal a kabel i pripevnil ke svazku, co tudy vede. Jinak ten Niceboy celkem překvapil. Množství nastavení a funkčnost a obraz za tu cenu pecka. Jen škoda že podporuje max 32gb.

09915A42-A404-47C2-9AB3-19B276447CA7.jpeg

C6A15F1D-EFFB-4DC3-AA51-7A43E4C4A214.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím pánové, po roce jsem se dohrabal k zapojeni, vše funguje, jenom kdyz vystupuju z auta, tak při doteku karoserie dostanu ránu. Může to mít nějakou spojitost? Ukostreno mam na šroubu který je na fotce výše nasroubovany jakoby do A sloupku (jsou to ty dva s matkou).

 

díky predem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamerou to opravdu nemůže být a to ani při špatném zapojení. A první možnost je to nabití řidiče statickou.  Mě kope furt kovová klika v práci ale auto nikdy. Naposled Lada1200 a kovové kliky a to měla ten gumový uzemňovací ocasek.

A to opravdu musí být slušný náboj když kopne přes lak. Na tohle by mělo být samostatné téma, 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 23. 7. 2018 na 17:16, Malta napsal:

Pravda tu jsem na zkoušku koupil do druhého auta, asi za 600, ovšem dlouho se v něm neohřála páč jsem byl zvyklý na kvalitu videa z mini0806 a kvalita videa z této kamery je hodně špatná a co číňan uváděl jako HD, tak ani omylem... ale za dvě stovky, proč ne

 

Malto, kde si bral tu tvoji kameru? Moc ji v CZ krámech nemůžu najít. Já koupil Forever VR 320 a už druhá se mi odpálila... Napojím na kabel, co mám napojenej na pojistkovou skříň (dělal to mechanik, přesné řešení nevím) a kamerka je mrtvá. Ta první fungovala 14 dní. Tak teď uvažuju, že koupím něco, co skutečně dlouhodobě funguje...

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Wyder napsal:

 

Malto, kde si bral tu tvoji kameru? Moc ji v CZ krámech nemůžu najít. Já koupil Forever VR 320 a už druhá se mi odpálila... Napojím na kabel, co mám napojenej na pojistkovou skříň (dělal to mechanik, přesné řešení nevím) a kamerka je mrtvá. Ta první fungovala 14 dní. Tak teď uvažuju, že koupím něco, co skutečně dlouhodobě funguje...

 

Díky.

já ji (je, mám 2) kupoval na alíkovi https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20190701214232&SearchText=mini+0806

ještě jsem bral jednu pro kamoša a další pro jeho dceru do auta (takže vlastně už celekm 4 :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Wyder: spíše si kup pojistkovou odbočku, kterou vložíš na některý okruh, který se spíná po zapnutí klíčku. Využiješ orig. konektor autozásuvky od kamery. Okruh jednoduše proměř pomocí zkoušečky. Já to mám v Karoqu napojené na zadní stěrač (poj. 47).
Pojistk.odbočka vyjde na 1/3 ceny při nákupu na aliexp./ebay.
Pokud budeš trvat na použití toho napáječe, stačí koupit odbočku bez autozásuvky a napojit stejně (okruh spínaný po klíčku).
https://www.kamery-do-auta.cz/cs/pojistkovy-rozbocovac-s-autozasuvkou-velikost-standard-vcetne-pojistkoveho-setu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den (Ahoj),
chtěl bych se zeptat zkušenějších. Mám aktuálně kameru TrueCam A7s ve své F1, kterou mám připojenou pomocí tohoto https://www.amazon.co.uk/Cigarette-Lighter-Extension-Standard-Holder/dp/B07718BVRB přímo do pojistek. Aktuálně kupuji nové auto, konkrétně F3 Combi a myslel jsem si, že si tam kameru připojím úplně stejně (koupím jen nový držák https://www.truecamshop.cz/cs/prislusenstvi-pro-autokamery/110-truecam-3m-drzak-8594175350043.html).
Chtěl jsem se zeptat jestli nevadí připojení kamery do pojistek nějak záruce na nové auto (jestli o ní třeba nepříjdu nebo jestli je zde nějaké omezení). Budu mít prodlouženou záruku na 5 let a nikde jsem nenašel, že by to vadilo. Dále jsem se chtěl zeptat, jak ideálně odlepit držák (viz. odkaz výše) ze starého auta. Myslel jsem, že bych ho nahřál fénem, oddělal a pak vyčistil sklo nějaký alkoholem, popřípadě ředidlem. Je to OK?

 

Děkuji za info

Lukáš

Editováno: , autor: lookin52
Pravopisná chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...