Přejít na obsah

Onboard kamera - zapojení


amirinda

Doporučené příspěvky

Když si pročteš toto celé téma, zjistíš, že to takto do pojistek má mnoho lidí a zatím nebyl problém s autorizákem. 

A jasný, ten držák můžeš sundat jakkoli, i hrubou silou když už stejně nebude k použití. Následné odstranění lepidla chemicky taky ok, jen pozor na úkapy na palubku, líh by teda neměl nic způsobit, ale náhoda je blbec. Nedělat to na přímém slunci, raději z rána nebo pozdě večer. Potom stačí pořádně vyvětrat výpary z auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar borci, asi blbá otázka, ale toto by malo fungovať na rovnakom princípe ako zapalovač. Chcem si totižto zapojiť nie len kameru, ale aj nabíjačku na mobil, ktorá bude vyvedená napravo od volantu pod ventilátorom. Takto by som to zapojil do poistky a potom už len do tých USB konektorov zapojil kameru a kábel k mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Proč tahat kabel až od pojistek, já mám 15 cm kablík ze stropního světla + stepdown např. image.thumb.png.f0409c1003d240d38cb4f6c6141ef9fc.pngs nastavenými 5V, čouhá jen pár cm kablíku a když jedu na servisní prohlídku prostě ho zastrčím za tapec. Míň práce než tahat kabel buhvíkudy po autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, waw napsal:

Proč tahat kabel až od pojistek, já mám 15 cm kablík ze stropního světla + stepdown např. image.thumb.png.f0409c1003d240d38cb4f6c6141ef9fc.pngs nastavenými 5V, čouhá jen pár cm kablíku a když jedu na servisní prohlídku prostě ho zastrčím za tapec. Míň práce než tahat kabel buhvíkudy po autě.

Ano ale pouze trvalých 12V , né  po otocení klícem ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, zwan napsal:

Ano ale pouze trvalých 12V , né  po otocení klícem ?

 

V tom je myslím největší výhoda tohoto zapojení... odemknu auto kamera se zapne- zamknu kamera se vypne, Když nechám odemčeno například v garáži a jdu od auta po deseti minutách se kamera vypne (stejně jako osvětlení interiéru proto je napájena odsud) nemusím nic hlídat o nic se starat a nevybije mi to baterii, co je lepšího? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, kdyby to bylo zapojené na osvětlení při otevření dvěří moc platný by to nebylo...... mám to zapojené do stropního světla ve předu auta ne z bočních světýlek a kablík protažený u předního skla kameru mám za zrcátkem tudíž minimum kablíku je vidět. Sundání světla je otázkou chvilky tak kdyby byl zájem můžu vyfotit kde je plus a kde mínus..:) Zapojoval jsem to tak u dost aut a nevěřím, že na to nikdo jiný přede mnou nepřišel. Do zkratu tam nic jít nemůže a samotný stepdown modul se vůbec nehřeje, kdyby se někdo bál...:)

Editováno: , autor: waw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, waw napsal:

Nevím o žádném spotřebiči, nebo části auta, které by nebylo chráněné pojistkou...

to máš sice pravdu, ale jak bylo řečeno, osvětlení jde přes BCM a pokud by to nedejbože odpálilo komfortku, tak její cena je někde jinde oproti korunové položce za pojistku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 12. 2019 na 20:27, slapnahrabe napsal:

Menší OT, ale pokud vím, tak třeba airbagy přes pojistku nejdou. A k tématu, než to zapojovat někam na světýlko, tak to rovnou dám do pojistek, na té instalaci vůbec nic není, když člověk umí použít multimetr, absolvoval základku, apod.

Tak si na to kápnul, to se hned pozná, že základku jsi dal....:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 20. 1. 2017 na 10:51, ralff napsal:

A co takhle zakoupit "pouzdro na pojistku s odbočkou".

Tu zapojíš na pojistku spínanou s klíčkem, nebo startováním.

Do spodního připojení zapijíš původní pojistku a tím máš zajištěn původní elektrický okruh. Do horního připojení dáš pojistku na kameru a v káblíků máš napětí pro připojení kamery. Druhý pól máš na kostře. Posílám fotku tohoto ZÁZRAKU. Dá se koupit v elektro prodejně, případně u prodejce mobilních telefonů. Neboj se nemusíš být žádný elektro EXPERT. Káblík pak protáhneš dle situace. Stačí tato rada??? přidávám adresu se zboží kde najdeš možnost koupě. Víc udělat nemohu: https://www.zbozi.cz/hledani/?q=pouzdro na pojistku s odbočkou.

Taky se můžeš podívat do INTERIER/KAMERA DO FABIE 3. Tam mám fotky jak vedu káblik napájení ve své fabce.

IMG_7592.JPG

Toto ale předpokládá napájení kamery na 12V, že? V případě, že kamera vyžaduje napájení pouze 5V, je třeba další redukce a pak se mi zdá řešení co zde doporučoval kolega s pouzdrem na pojistku s odbočkou včetně patice na vložení dodané nabíječky lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Ahoj, proč to nemůže být napojeno přímo do pojistek bez té pojistkové odbočky, vždyť je pojistka přímo v té zástrčce do zapalovače?

To by stačilo jen toto https://www.autio.cz/84312-zasuvka-zapalovace-se-svorkami-38-10.html

Nebo se mýlím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono záleží jaký způsob využití kamery potřebuješ. S tou odbočkou se využívá zapojení na spínanou pojistku, když potřebuješ používat kameru současně s klíčkem, zapneš klíček kamera jede, vytáhneš klíček kamera vypne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím,dnes jsem zapojil kameru Niceboy PILOT XR GPS WiFi 4K (s magnetickým držákem) černá pomocí kablíku z Aliex napozicí 35, podle návodu je neobsazená a spínaná po stisknutí tlačítka zapalování. Snad to tak může být. Vše funguje jak má.Mám Fabiu 3 style 2016.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj. Potřeboval bych poradit se zapojenim kamery. Koupil jsem pojistkovy rozbočovač se standarní velikostí. Mám to připojený na kostru a spojený mezi pojistkama a kamerou. A ať to zapojím kamkoliv, tak mě tam jde stale proud. Tím pádem kamera se neustale nabiji a neplni to ani ucel pri nastartovani motoru, kdy bych byl rad aby kamera sepla. Mám Fabii III. Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...