Přejít na obsah

Onboard kamera - zapojení


amirinda

Doporučené příspěvky

V 19. 1. 2018 na 9:28, Lupen_cz napsal:

No asi jsem to blbě popsal, ale u mně vidím spíše problém v tom, že po vypnutí zapalování neklesne napětí ihned na nulu, ale zůstane na 4-5 V (nevím jak dlouho). Což vypne jenom kameru, ale GPS modul (asi) běží. Po zapnutí zap. kamera začne nahrávat, ale už se nespáruje s GPS modulem. Jinak po zapnutí zapalování nameřím na pojistkách klasických 12,5V. Vše funguje správně pouze, pokud kameru vypnu úplným odpojením od napájení. At už vytažením kabelu, pojistky, nebo zásuvky zapalovače, jak jsem dělal původně. Následné připojení nastartuje kameru i GPS modul.

Nedavno jsem pripojoval modul na SS. Bez proudu mam vsechny male pojistky v druhe rade. Privod proudu je z vrchu.

Funguje mi to skvele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak problém s GPS vyřešen koupí pojistkového pouzdra na mini pojistky s odbočkou. Zapojením na malé pojistky, které jako jediné(tedy alespoň vetšina z nich)  po vypnutí zapalování nedávají žádné napětí. Kabel odbočky napojen na kabel adaptéru zapalovače z Ali. Teď GPS funguje jak má. Pokud tedy někdo budete zapojovat Truecam s GPS modulem a nehodláte po každé jízdě vyndavat kameru z auta, tak ji zapojujte do těch malých pojistek. Midi pojistky poz. 23-28 po vypnutí zapalování pouze snízí napětí z 12,5V na 5,6V a to dělalo mému GPS modulu problémy. Mám bez-klíčové zapalování, tak možná u startování klíčem to může byt jiné. Všem bych  chtěl poděkovat za vaše rady a názory. Teď už se konečně nemusím o kameru vůbec starat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně ti to neřeknu, ale je to ta prostřední řada a jedna ze zásuvek mezi 32 a 35 pozicí. Do jednoho z volných slotů. Moc jsem to neřešil. Pokud to chceš přesně, tak bych se podíval večer. Montoval jsem to na parkovišti hned před krámem a vzhledem k tomu, že pozice byla nevyužitá a fungovalo to, tak jsem se ani nepodíval, co na ní má být napojené B).

Editováno: , autor: Lupen_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak už jsem konečně zapojil tu kameru přímo do pojistek.

 

Po proměření pojistek jsem to zapojil nakonec na pozici 26 "spínač vyhřívání předních sedadel". Na poslední fotce je vidět kam jsem "zapojil" druhý vodič na kostru. 

 

Kameru mám za zrcátkem a kabel schovaný pod stropním obložením nad čelním sklem a poté pod plastem na A sloupku je kabel natažený dolů do palubky.

 

Všechno funguje jak má a konečně nemusím řešit zapojování kamery do zapalovače.

adapter.jpg

IMG_0546.JPG

IMG_0547.JPG

IMG_0548.JPG

Editováno: , autor: VojtaCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lupen_cz Co takhle zatížit obvod při měření. Těch 5V je samozřejmě divná hodnota, tak aby to nebyl jen nějakej "šum". Ty multimetry mají velký vnitřní odpor, takže bych to zatížil alespoň LEDkou, nebo žárovičkou. Pokud jsi měřil s připojenou kamerou, nešlo to napětí z té kamery?

O.T. Pět stránek příspěvků s takhle jednoduchou písemkou.

:D.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měřil jsem bez kamery, přímo v díře na pojistku a kostra na šroubu od dveří. Na Mini pojistkách to při vypnutí zapalování spadne na nulu. To dokazuje i to, že GPS s kamerou připojená na ty mini pojistky funguje normálně, ale na ty vetší pojistky se nevypne GPS modul. Kamera ano, protože asi její relátko vypíná na vyšší napětí, než je těch 5V. Jak se ten GPS modul nevypne současně s kamerou, tak už s ní při zapnutí zapalování nekomunikuje. Tak jsem jezdil asi 14 dní bez GPS informaci. Potom zakoupil pouzdro na Mini pojistky a vše bylo vyřešeno. GPS vypíná i zapíná společně s kamerou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nevíš, jak bych si rád tady přečetl tu správnou teorii.Ale musíš uznat, že v těch pojistkách je určitý rozdíl...pokud:

1. Při stejném měření, stejným přístrojem, za stejných podmínek, naměřím jiné hodnoty po vypnutí zapalování.

2. Při stejné kameře i stejném adaptéru, jen je adaptér pojistky zapojen na mini pojistku, tak kamera funguje správně. Pokud zapojím do těch větších pojistek, tak druhou jízdu už GPS nezapisuje data do souborů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Okolnosti poslední doby mě taky donutili koupit kamerku, radši... Sehnal jsem kameru  do USB tedy napájenou 5V, v žádným případě jsem nechtěl tahat kablík přes palubku a ještě si zaplácnout jediný USB, nebo pořád pamatovat vysunovat napaječ ze zapalovače. Zvolil jsem napájení ze stropního světla. Použil jsem na to adaptér od starýho sony erricsona do zapalovače, napájel přívod ke světlu a krátkým kablíken přivedl ke kameře. Kouká ho z tapecu jen pár centimetrů. Velkou výhodou je, že nemusím myslet na vypínání či zapínání a taky to, že kamera  snímá při vypnutém zapalování 10 minut pokud se neotevřou dvěře pak běží dalších 10 což se může hodit třeba při nějaký boračce, kdy kamerka bude těch 10 minut snímat so se děje i když je zapalování vypnuto. Zamknutím auta se vypíná hned. Asi by šel použít stabilizátor 7805, ale myslím, že be se dost hřál, proto ten adaptér. Jde samozřejmě použít i ten co je dodávaný s kamerou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud se použije toto , tak se akorát vyjme pojistka na určité pozici (která je např. pod napětím při zaplém klíčku, třeba zadní stěrač), do toho místa se píchne ten kabel, s tím že vyjmutá pojistka se vloží do slotu, který je "průchozí napřímo" a kamerová pojistka se hodí do toho druhého bypass slotu, kabel s očkem se ukostří a do zapalovačové zásuvky se strčí origo zapal.zástrčka od kabelu ke kameře, toť vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...