Přejít na obsah

Mriezka v boxe vzduchoveho filtra


Patrik1971

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

oct:  Myslel som nejaku odpoved podlozenu aj s rozumnym argumentom... Ved prave ten ucel ma zaujima! Aj soft na zmenu emisi pri testovani, co dal VW do svojich aut, mal svoj ucel...Jasne ze tusim nieco, ze dovodom mozu byt napr. emisie, ako tu uz vyssie bolo napisane... ale na tie kaslem, rovnako ako system start-stop je kvoli emisiam, tak aj ta plastova blbost vo filtri je asi kvoli emisiam... Vela veci na aute je len kvoli emisiam a platime za to, aj ked to nechceme! Preto by som si rad potvrdil alebo vyvratil moj nazor. Ale argument co si napisal nie je rozumny argument, ktory blizsie objasni problematiku...

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niesi prvy,ja som to vyhodil uz pred tyzdnom :kol-28: Zmena no....fakt zmizlo pri tom stani na mieste a pridani na volnobeh take to drncanie a chrochtanie,ktore asi vydavala ta mriezka/lamely v nej/ v tom vzduchovom filtry.Ci ide lepsie do otacok,je tiez otazne,ale ak placepo funguje,tak ano,zda sami :kol-27:

Ta mriezka urcite brani nadmernemu vyreniu vzduchu kvoli emisiam,ale nazyvaju ju aj wasserablaufgitter,taze mala by branit pripadnemu navlhnutiu vzduchoveho filtra.To bude taka poistka iba,lebo neviem,kde by sa tam ta voda nabrala,ale obcas tam mrknem,cí vlozka nieje navlhnuta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, ved ziadne ine auto to nema vo filtri, co som pozeral (pozrel som vacsinu VW - Passat, Golf, Polo, tiez Ford Mondeo, Ford Fiesta...). Skusim a uvidim, ci nieco uvidim :-)  Myslim si, ze kazda prekazka v privode vzduchu je len prekazka riadnemu saniu auta...Ved preco sa davaju sportove filtre bez akýchkolvek krabic ci prekazok pre lahsie nasavanie vzduchu? A to nehovorim o ich priechodnosti pre nasavany vzduch, zdoraznujem len prekazky v nasavani vzduchu a v snahe ich odstranit bez nepriaznivých nasledkov na motor...aby som zostal stale pri teme...

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze mriezka vyhodena, zvuk na volnobehu po pridani plynu subjektivne krajsi ;-) Ok, fajn, takze ked bude mimoriadna snehova burka s chumelicou, a ja pojdem pocas nej dlhsiu dobu vysokou rychlostou, skontrolujem potom, ci sa dostal sneh az vzduchového filtra ;-) hehe 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ve dvojce mám něco hodně podobného, ale nevim jak dvojková FL má rozdílené sání u nafty o proti trojce. Nicméně když jsem minulý týden měnil filtr tak na spodku boxu s filtrem byly fleky soli od vody z jízdy po dálnici, takže se tam nějak malé množství vody dostává, obzvlášť pokud jezdíte po dálnici, kde se prostě zvedlé vodě od aut před vámi nevyhnete. Osobně bych to nevyndaval... i když ale se mi poškodilo sání u u HDI a motor mi asi 80 km sál vodu než odešla váha vzduchu a hodilo mi to nouzák, filtr mi protržený od vody, nicméně dal jsem novou váhu vzduchu filtr, opravil sací potrubí v podběhu a motor najezdil dalších 200 tisíc km, ale je fakt že jsem na ten nouzák pak mimo déšt a dálnici najel 60 km než jsem dojel domů, takže při vypnutí motoru už voda v motoru asi nebyla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...