Přejít na obsah

bobek

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Jak jste na tom při rozjezdu se zvukem od spojky. Mě při rozjezdu do kopce nebo rychlejším rozjezdu auto vydá takový hučivý zvuk. Jak pustím spojku uplně tak ok. To je zvuk který jsem naposledy slyšel u otcovi felicii a ta měla najeto 250tis. Já mám ted najeto 3,5tis. Osobně se mi nechce věřit při takovém nájezdu,že by ložisko spojky nebo něco podobného mohlo umřít,ale asi se dnes nedá ničemu divit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nazdar chlapi! Tak isto som prednedávnom pri mínusových teplotách zaznamenal od spojky jemne zvuky  (skoro ako zvuku šijacieho stroja)  pri neutrály po zošliapnutí spojky nastalo ticho. Pri plusový teplotách alebo zahriatí sa zvuk už neprejavuje . Neviem čo si mám o tom myslieť , lebo minulú zimu som nič podobného nepozoroval  lenže to bolo auto čerstvo nové. Teraz ta mám cez 13 000. Ďakujem za  každú reakciu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

I když to není úplně v duchu tématu, tak téma vyhovuje. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné u 1.2/66kW nějak změřit míru opotřebování spojky bez její demontáže. Občas řídí manželka, která se k ní moc ohleduplně nechová. Tak bych rád věděl, kdy přijde čas na výměnu, než zůstata někde viset v křižovatce nebo ještě hůř na přejezdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce. Metodu prokluzu na nejvyšší stupeň do kopce znám, k té je ještě analogická: vytočit za jízdy motor se zařazenou pětkou a prudce pustit spojku - otáčky musí jít okamžitě dolů na hodnotu odpovídající rychlosti. Ale měl jsem na mysli, jestli existuje nějaké "exaktnější" měření jako třeba poloha samostavu nebo tak...

 

EDIT:
Na trojku jsem se z mírného kopce rozjel kdysi dávno i na starém klumpru v autoškole. Tam sice spojka byla zcela jistě načatá, ale rozhodně nešla během pár týdnů na výměnu...

Editováno: , autor: Johny.z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...