Přejít na obsah

Vlastní diagnostika, kabely, sw


Tomas427

Doporučené příspěvky

@Galaxy64 uz si skusal nieco dokodovat? Aj mne to hlasi chybajuci ten subor.

Vcera som skusal dokodovat take jednoduchsie veci HHC a Staging. Postupoval som podla @wirer postupu. Dostal som sa az po odkliknutie coding accepted (ci nieco v tom zmysle). vypnem zapalovanie, kabel... Skusam nastartovat a staging nesiel. Pripojim kabel a Staging aj HHC bolo vypnute, aj ked som to potvrdil. Vyskusal som to nakodovat znovu, zase hlaska o uspesnom dokodovani. Dokonca mi pri potvrdeni dokodovania HHC vybehla hlaska o zlom tlaku v pneumatikach. A zase to neslo a pri kontrole cez vcds to bolo zase vypnute. Kde robim chybu? Ci je to tym, ze kabel je z čajny? Inak auto mam vyrobene 31.8.2017 a verzie vcds 17.8.0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ronskispeed verze kabelu je na rok výroby dostatečná..spíš to vidím na vadný kabel, pokud tedy děláš všechno tak jak se má..

 

ještě mi napadlo..tu aktivaci HHC děláš podle tištěného návodu od @wirer nebo dle jeho videa na youtube ? Zvláštní je, že ti vyskočí kontrolka o tlaku v pneu, což je jev, který tu aktivaci HHC doprovází, ale po vypnutí a zapnutí zapalování zmizí, aspoň tak to by.lo u mě..prostě ta aktivace HHC se neuloží..

 

podívej se na to video, kde je vidět přibližně v jedné minutě, kdy wirer po aktivaci HHC v byte 22 po tomto kroku šipkou přepně o byt dále na byt 23 a zase se vrátí zpět..tím přepnutím z bytu 22 na 23 a zpět zřejmě dochází k uložené té změny..jestli jsi to takto nedělal, zkus to ještě..jinak už asi nebude rady..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ronskispeed Jojo, zrovna HHCse mi tím podařilo akivovat.

Pravda ale je, že jsem se s tím nejdřív vrtal pomocí Carista, tím se mi to povedlo, ale za pár dní HHC přestal fungovat (nevím proč, ale vrtal jsem se ještě v jiných věcech Caristou), tak jsem to znovu aktivoval s VCDS, musel jsem ale nastavit znovu úhel náklonu a dobu držení brzdy, tam byly nějaký nesmyslný čísla. A tady asi bude i tvůj problém, když vše proběhlo jak mělo.

Stagging jsem kdysi nahodil Caristou, tak přes VCDS jsem to ani nezkoušel.

 

pozn: Po zapnutí staggingu přes Caristu, mi to taky nefungovalo, říkám si "jebu na to". Druhý den přijdu k autu, startuju, a voalá " CELEBRATION". Od té doby funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeden mal nejaký blbý program k tomu, vraj nová technológia a nepodarilo sa nainštalovať. prvý čo som mal bol starý a pre F3 nepoužiteľný. a jeden mi dorazil tesne pred tým, než som objednal origo, tak som daroval bratovi nech sa hraje ak mu pobeží. joo, a jeden bol omylom aktualizovaný pravdepodobne a nechcelo komunikovať s ničím

 

HHC som nemal nikdy problém aktivovať. čo sa mi akurát pri číne nepodarilo, bolo nové auto, tesne po výrobe a kódovanie start-stop systému. skúšal som všetky metódy, no žiadna ho nevypla. s originálom som sa už k tomu autu nedostal, cestuje často na západ.

 

pri HHC by som to riskol, išiel na voľnú cestu v kopci a otestoval. zastaviť, vyradiť, stáť na brzde. zaradiť a pustiť brzdu. ak ostane stáť, tak je aktívny. alebo ako píše galaxy, skontrolovať uhol a dobu držania, resp. reakcie.

čo iné vám k tomu napísať? kontakty na mňa sú verejné, príručka tiež. možno je iba vadný kábel, možno niekto omylom niečo aktualizoval, alebo len chyba v medzičlánkoch. takto od netbooku sa mi to hodnotí ťažko

 

a keď sa chystáte robiť kontrolu kódovania, tak dajte autu čas, kým sa spamätá. vypnúť program, odpojiť od auta, zamknúť auto aby sa uspalo, otvoriť, napojiť skontrolovať. niektoré veci chcú čas, iné odlišný prístup či nástroj...a keď nejde na prvýkrát, dám tomu chvíľu čas a skúsim znovu. čína ostane čínou...

 

navyše toto je téma o výbere kábla, nie o chybe kódovania

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wirer napsal:

jeden mal nejaký blbý program k tomu, vraj nová technológia a nepodarilo sa nainštalovať. prvý čo som mal bol starý a pre F3 nepoužiteľný. a jeden mi dorazil tesne pred tým, než som objednal origo, tak som daroval bratovi nech sa hraje ak mu pobeží. joo, a jeden bol omylom aktualizovaný pravdepodobne a nechcelo komunikovať s ničím

 

a ja som ti odpovedal :p :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem dneska z dlouhe chvile zkousel rozchodit ten svuj 16.8. klon a ani za boha. Jak na XP, tak na Win10 - bud USB not present (XP), nebo jen hlaska OK Exit (W10). Antivir off, FW off, sit off.... zkousel jsem jak 64b, tak 32b verzi sw... vlastni aplikace se nespusti ani omylem.

Asi celej ten kabel je proste Cina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jeste by mohl byt problem, ze mam v ntb jen USB 3.0 pres ktery ten driver neumi. Na XP dokonce vyskoci nezname usb ikdyz tam RossTech driver je. Kdyz bych teoreticky nekde sehnal vyssi verzi sw, tak to asi s kabelem nebude umet co?

Posledni moznost, co me napada, podivat se do biosu, jestli ten port neumi nejaky Legacy usb2.0 rezim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 5. 2018 na 22:46, epo napsal:

Jsem dneska z dlouhe chvile zkousel rozchodit ten svuj 16.8. klon a ani za boha. Jak na XP, tak na Win10 - bud USB not present (XP), nebo jen hlaska OK Exit (W10). Antivir off, FW off, sit off.... zkousel jsem jak 64b, tak 32b verzi sw... vlastni aplikace se nespusti ani omylem.

Asi celej ten kabel je proste Cina.

 

 

Po pripojení do USB vidí ti kabel Windows ? V správcovi zariadení?

 

Ak nie tak blbne kabel, potom by som ho rozobral a kukol či tam nemáš studený spoj, stane sa.

 

Je jedno mám aj USB3, 2 Win 10, 7, 32,64 bit a vždy bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se ale vubec nespusti ten program samotny. Bud to skonci hlaskou ze nenasel kabel (XP) nebo ze OK a vedle toho tlacitko Exit (W10). Vubec se neobjevi uvodni obrazovka.

Pocitam, ze ta by se mela objevit i jen tehdy, kdyz mam kabel v USB a jeste vubec ne v aute (koneckoncu i kdyz ho zapojim do auta, tak se to chova stejne). Jinak v Computer Management mezi USB tam ten RossTech mam.

Podle me je chyba bud v kabelu, nebo mam k nemu divnej soft...

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 5. 2018 na 22:10, epo napsal:

Mne se ale vubec nespusti ten program samotny. Bud to skonci hlaskou ze nenasel kabel (XP) nebo ze OK a vedle toho tlacitko Exit (W10). Vubec se neobjevi uvodni obrazovka.

Pocitam, ze ta by se mela objevit i jen tehdy, kdyz mam kabel v USB a jeste vubec ne v aute (koneckoncu i kdyz ho zapojim do auta, tak se to chova stejne). Jinak v Computer Management mezi USB tam ten RossTech mam.

Podle me je chyba bud v kabelu, nebo mam k nemu divnej soft...

 

 

To vyzerá na že sa dobre nespúšťa program.

 

Daj vo Win 10 pravým na VCDS , vlastnosti, kompatibilita, spúšťať ako správca, prípadne ako pre win7.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...